Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PC gramotnost a my v Mš?
PříspěvekNapsal: čtv 29. říj 2009 18:04:16 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 20:19:04
Příspěvky: 674
Zdravím vás, děvčata ( možná i chlapci?),
tak chodím denně na diskuzní stránky a vždy jsem zklamaná, když zde nenaleznu nějaké novinky. Že by nás navštěvovalo tak málo učitelek z mateřinek? Je to možné. Z vlastní zkušenosti vím, že práce na PC mým kolegyním zrovna moc nevoní. A to je škoda. Určitě by se k nám připojilo nemalé hejno zkušených kantorek. Jak to provést, aby se situace změnila?

_________________
Bohunka T.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Povídání bez cíle
PříspěvekNapsal: pát 30. říj 2009 17:46:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. říj 2009 18:08:42
Příspěvky: 61
Bohunko,
tak s tím souhlasím. Také nás není moc, kteří s PC kamarádí. Já se přiznám, že před čtyřmi lety jsem si tak přečetla něco zajímavého na internetu, poslala mail... Až po té , co jsem nastoupila na UJEP, jsem se hodně rychle musela začít snažit. Po té, co jsem splodila svou bakalářku jsem si připadala jako hvězda. No ale můj téměř 15-ti letý syn se jen usmívá... Asi si myslí své. Pravdou je, že se s kolegyní a p. ředitelkou snažíme o interaktivní tabuli. Bude to další krok, abych se posunula ve své počítačové gramotnosti a je také pravdou, že u některých kolegyň vidím celkém velké rozpaky a asi i zbytečnost této pomůcky.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Povídání bez cíle
PříspěvekNapsal: úte 03. lis 2009 18:19:53 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: ned 25. říj 2009 17:24:17
Příspěvky: 318
Dobrý den ve spolek,
nedá mi abych nereagovala na Vaše příspěvky o počítačové gramotnosti učitelek MŠ. Mé kolegyně si s technikou také příliš nerozumí. Píši schválně s technikou, protože se nejedná jen o PC, ale také digit. fotoaparát apod. Asi je to opravdu tím, že taková technika připadá (upřímně řečeno, že spíše starším kolegyním) zbytečná. Naopak mladší kolegyně nemají s technikou problém (podlé mé zkušenosti). Myslíte si, že je to tak jen u nás - mateřinek, nebo s počítačem má problém většina učitelek, bez ohledu na stupeň vzdělávání?
PS:Děkuji za podnět p. Radce - zkusím navrhnout na poradě pořízení interaktivní tabule, uvidím, jak to dopadne :-)

_________________
Mgr. Marcela Zajícová


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: PC gramotnost a my v Mš?
PříspěvekNapsal: ned 24. čer 2012 20:01:12 
Ráda bych také přispěla svou troškou do mlýna.
I když učím již dlouho- přes 30 let, s počítačem pracovat umím a jsem dobrý "uživatel". Naučila jsem se hodně sama, v kurzech a taky na vyšce ( Bc. spec ped), kde to bylo životní nutností. Nyní jsem ale nastoupila do školky, kde počítač vůbec není k dispozici- má jej jen vedoucí učitelka ve své pracovně. Byla jsem zvyklá, že jsem si vše na počítači mohla udělat a vytisknout různé potřebné věci, což nyní je úplně nemožné. Nejvíc mě mrzí, že zde je považováno za úplně normální, že se veškeré informace pro rodiče, básničky a podobné věci s nimiž seznamuji rodiče musí psát v ruce....to mi připadá jako krok zpátky.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: PC gramotnost a my v Mš?
PříspěvekNapsal: pon 25. čer 2012 7:33:17 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: ned 15. lis 2009 19:43:25
Příspěvky: 252
Nedovedu si již nástěnku s "ručními" vzkazy, básně psané v ruce .. představit. PC má přece tolik neuvěřitelných možností - přehledné tabulky, vyhledávání informací, komunikace, fotografie ..
Myslím, že jde o přístup naučit se novým věcem - ne o věk. Moje maminka /70let/ je aktivním uživatelem PC - ukládá fotografie, vytváří prezentace, objednává zboží přes internet .. nedovede si již představit být bez PC.

_________________
Iveta, Plzeň


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: PC gramotnost a my v Mš?
PříspěvekNapsal: čtv 26. črc 2012 12:27:27 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 20:19:04
Příspěvky: 674
My máme PC na každé třídě, jeden je pak k dispozici ve sborovně a jeden má ředitelka. Já mám na své třídě dokonce PC dva, jeden je k dispozici dětem, jeden máme s kolegyní na stole pro své potřeby. Musím ale podotknout, že jsme jej získali jako sponzorský dar od jednoho tatínka. No a konečně jsme se dočkali (díky EU projektu) i IT tabule, takže našim dětem PC "negramotnost" nehrozí. Otázkou ale stále zůstává, nakolik zmíněné počítače na třídách využívají učitelky, že.

_________________
Bohunka T.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: PC gramotnost a my v Mš?
PříspěvekNapsal: pon 14. led 2013 18:44:16 
Zdravím všechny aktivní pí učitelky. Patřím ke generaci těch "starších" a ráda bych Vám nabídla několik desítek prezentací k IT tabulím, které jsem si sama vytvořila pro práci s dětmi k nejrůznějším tématům ( roční období, zvířata, květiny, vesmír, aj.)Protože za rok odcházím do důchodu, ráda se s Vámi o ně podělím, jen nevím, komu a jak je nabídnout. Zatím je využívají naše pí učitelky, máme IT tabuli v každé třídě a děti pracují na počítačích také v každé třídě. Myslím, že to není o věku, ale o ochotě učit se stále celý život novým věcem. :) Jarka


Nahoru
  
 
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: PC gramotnost a my v Mš?
PříspěvekNapsal: úte 15. led 2013 10:08:37 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. říj 2007 20:29:07
Příspěvky: 3433
Jaruško, to je nabídka hodná obdivu.
My se poradíme.
Jen bych se chtěla ujistit: Pro který typ tabulí jsou materiály připravené? Jde o materiály pro ZŠ, je to tak? Pro které ročníky, prosím? Díky!
Lenka

_________________
Lenka Urbanová, hlavní moderátor
Inovujeme Metodický portál RVP.CZ - inovujeme.rvp.cz.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: PC gramotnost a my v Mš?
PříspěvekNapsal: stř 16. led 2013 12:58:55 
Moje nabídka prezentací je v programu Power point, je určena předškolním dětem v Mš popř.1.třída Zš. Má vždy část výkladovou složenou z obrázků a pak pracovní pro děti. Mohu zaslat ukázku emailem. Zdravím J.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: PC gramotnost a my v Mš?
PříspěvekNapsal: stř 16. led 2013 18:37:05 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. říj 2007 20:29:07
Příspěvky: 3433
Díky za odpověď! Domluvíme se, co vám nejlépe nabídnout. A napíšeme zas sem. Prozatím vás zdravíme!
Lenka

_________________
Lenka Urbanová, hlavní moderátor
Inovujeme Metodický portál RVP.CZ - inovujeme.rvp.cz.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: