Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Využití interaktivních tabulí v MŠ
PříspěvekNapsal: sob 25. pro 2010 15:18:07 
Dobrý den milé kolegyně, chtěla bych se zeptat, jaké zkušenosti máte s využitím interaktivních tabulí v mateřské škole. Naše MŠ uvažuje o jejich pořízení, tak by mě zajímalo, jak se vám s nimi pracuje, zda mají patřičný efekt ve výuce a zda jsou pro výuku přínosem. Děkuji za vaše názory.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Využití interaktivních tabulí v MŠ
PříspěvekNapsal: ned 16. led 2011 12:07:56 
Zobrazení ano, ale reakce žádná.
Tabulí je v MŠ hodně málo. Letos ji budu kupovat, ale pokud mi splní to co hledám , tak to bude plazmový dotykový tablet. Zápasíme hodně s místem ve třídě a tabule je veliká a neforemná.Uvidím jak bude dostupný SW. můj e mail - slovenska@seznam.cz.
Moc se mi líbí e learning, ale v MŠ je stejně atraktivní jako interaktivní tabule, pokud budete někdo ochotný zapojit se do výzkumu k mé bakalářské práci, tak klikněte http://ict-e-learning-a-sou.vyplnto.cz/ - díky za spolupráci (platí pouze do 25.1.2011).
Daniela


Naposledy upravil Lucie Slejšková dne ned 16. led 2011 18:02:21, celkově upraveno 1
doplnění jména uživatele


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Využití interaktivních tabulí v MŠ
PříspěvekNapsal: úte 18. led 2011 20:41:01 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 14:24:46
Příspěvky: 639
Dobrý den,
myslím si, že interaktivní tabule má velký přínos pro rozvoj předškolního dítěte, nejen v oblasti PC a IT gramotnosti, ale také v dalších oblastech např. grafomotorika se na IT bezvadně procvičuje a děti tak dělají grafo s větší chutí. Měla jsem možnost pracovat s tabuli SmartBoard, která je právě dotyková, což si myslím je pro MŠ to nejlepší. Nyní pracujeme s dětmi na tabuli perem, na kterém děti musí ještě mačkat tlačítko, což je v ovládání dětmi trochu složitější, nicméně děti to také zvládají a můžeme perem ovládat tabuli i z větší dálky.
Sice IT svádí k frontální formě výuky a navíc může na tabuli pracovat jenom jedno dítě, tak to řeším tak, že si rozdělím děti po skupinkách, např. mezi 3 činnosti + IT a na tabuli např. řeší společný úkol, střídají se, ale dojdou ke společnému výsledku.
Interaktivní tabuli rozhodně ANO :D

_________________
Míša G.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Využití interaktivních tabulí v MŠ
PříspěvekNapsal: sob 22. led 2011 11:51:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. pro 2010 18:23:12
Příspěvky: 3
Děkuji za Váš názor, už jsem ani nečekala, že se někdo ozve. O koupi IT stále silně uvažujeme a věřím, že to bude mít pro děti velký přínos. Myslím si, že i učitelům v různých oblastech usnadní a zkvalitní výuku. Toť z mého pohledu. Druhá stránka věci jsou finanční prostředky. Máme v plánu psát grant právě na koupi IT, tak snad se nám zadaří. Jen ještě malý dotaz. Byla jste proškolena k využití IT? Kde a zda byla kvalita školení využita pro používání IT? Ráda bych se totiž, než se do celého procesu pořizování pustíme, zúčastnila nějakého školení, abych s tím měla nějaké zkušenosti. Můžete mi poradit?

_________________
Bc. Petra Bilová


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Využití interaktivních tabulí v MŠ
PříspěvekNapsal: sob 22. led 2011 16:31:28 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 14:24:46
Příspěvky: 639
Dobrý den, jsem ráda, že jsem Vám mohla alespoň trochu pomoci. Školení jsem absolvovala od obou firem, které dodaly IT do MŠ. Školení je většinou součástí pořízení tabule do školy. Tabuli nám naistalovali a pár dní poté proškolili přímo v programu IT, ukázali jak vše používat, kde co najít atd. vše probíhalo přímo na naší tabuli, která již byla naistalována ve třídě MŠ. Od Smart Boardu jsem byla ještě na školení pro pokročilé v nedalekém městě od MŠ. Boxed nás školil také rovnou na naší tabuli v MŠ. Nejlepší je potom první testování s dětmi :D

_________________
Míša G.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Využití interaktivních tabulí v MŠ
PříspěvekNapsal: ned 23. led 2011 20:47:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. pro 2010 18:23:12
Příspěvky: 3
Děkuji za informace, mám aspoň nějakou představu, jak bude vše probíhat. Tak a teď jsem zvědavá, jak v tom pokročíme :P Ještě jednou moc děkuji

_________________
Bc. Petra Bilová


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Využití interaktivních tabulí v MŠ
PříspěvekNapsal: ned 23. led 2011 21:39:58 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 14:24:46
Příspěvky: 639
Není zač děkovat. Budu držet pěsti, aby Vám to s interaktivkou vyšlo :P

_________________
Míša G.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Využití interaktivních tabulí v MŠ
PříspěvekNapsal: sob 26. úno 2011 21:33:09 
Dobrý den,
právě píšu diplomovou práci na téme Interaktivní tabule v mateřské škole. Tabulí je v MŠ velice málo, já sma ji ve školce nemám a z finančních důvodů dlouho mít nebudu. Rozeslala jsem dotazník po MŠ v KHK kraji - a právě finance jsou tou největší překážkou. ZŠ dostávaly tabule skoro zadarmo, někde s nimi ani nepracují, nebo na nich jen pouští prezentace... Je to škoda - je spousta mateřin, kde by je užili určitě lépe.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Využití interaktivních tabulí v MŠ
PříspěvekNapsal: pon 28. úno 2011 20:43:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 20. říj 2010 7:05:59
Příspěvky: 5
Jak já bych byla ráda, kdybych tabuli ve třídě (škole) měla...Mám nápady co s tabulí, ale bohužel nejsou penízky a ani jiné nepřeje...škoda. Píšu nápady jen z jedné oblasti, co mě napadá a co jsem vyzkoušela na vlastní dceři a co přidávám do diplomové práce..Děti vidí co vše se dá s tabulí vytvořit, přetvořit. Například, když fotíte s dětmi různé jejich výtvory - jak je staví, sestavují - děti vidí jak se jim dílo dařilo od začátku do konce (stavebnice, cesty, lepení, sestavováné obrazců...) vyfotíte si výtvory v lese, na školní zahradě, porovnáte ten samý pohled na zahradu po určité době, sestavujete z přírodnin písmenka, čísla, slova, vložíte fotky na tabuli, sestavíte příběh z fotek, doplníte, upravíte či pozměníte fotky vlastní kresbou na tabuli. Přemýšlím, že si koupím příští rok svůj noťas a budu ho tahat do školky...přeji hodně zdaru a fantazie k práci a kreativní kolegyně...vidím velké využití tabule v práci učitelky MŠ, vy také?


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Využití interaktivních tabulí v MŠ
PříspěvekNapsal: ned 05. čer 2011 15:25:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. říj 2009 17:20:26
Příspěvky: 447
Daniela píše:
Letos ji budu kupovat, ale pokud mi splní to co hledám , tak to bude plazmový dotykový tablet. Zápasíme hodně s místem ve třídě a tabule je veliká a neforemná.Uvidím jak bude dostupný SW.
Pro MŠ je klasická interaktivní tabule skutečně zbytečně velká, navíc si děti vždy díky dataprojektoru stíní. Dotyková obrazovka je určitě výhodnější a dnes možná i levnější. Navíc většina klasických tabulí nepodporuje zpracování více dotyků, které je dnes základem ovládání chytrých telefonů, tabletů i dalších zařízení.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ]  Přejít na stránku: 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: