Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: vzhled a účes učitelky v MŠ
PříspěvekNapsal: sob 26. zář 2020 9:05:25 
Dobrý den, obracím se na vás jelikož už jsem zoufalá a nevím si rady. Na internetu ani nikde jinde nemůžu najít odpověď na svou otázku "Je v kompetenci zaměstnavatele, aby mi nařídil celodenní nošení gumičky ve vlasech?" Celý život nosím vlasy rozpuštěné a v mě práci mě nijak neomezují, gumičku ani jiné sponky nenosim z důvodu toho, že mě po velmi krátké chvíli začne bolet hlava. Kdyz jdeme na oběd vlasy se vzadu u hlavy lehce stáhnu abych zabránila jejich případnému padání do jídla. Můj zaměstnavatel mi ale pohrozil zápisem a pokutou pokud nebudu nosit vlasy stažené dle jeho představ po celou pracovní dobu. Predem děkuji za jakoukoliv radu, odkaz nebo vysvětlení.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: vzhled a účes učitelky v MŠ
PříspěvekNapsal: pát 16. říj 2020 8:06:16 
Dobrý den, mohu odpovědět jen ze své zkušenosti technika BOZP. Ředitel může vydávat pro zaměstnance závazné předpisy týkající se hygieny a bezpečnosti práce. Pokud vyhodnotí "volné" vlasy jako hygienické riziko a zařadí toto omezení do příslušné dokumentace, tak se jedná o nařízení pro zaměstnance závazné a dá se proti němu protestovat pouze prostřednictvím odborů nebo u soudu.
Jako elegantnější způsob mi přijde pořídit si tzv. skřipec do vlasů, kde je možno vlasy sepnout volněji a hlava z toho tolik nebolí, zaplést vlasy do volného copu, nebo si dát na hlavu lehký šátek, který se zaváže vzadu na krku pod vlasy a tím se omezí jejich volný pohyb.
Např. i letušky musí mít vlasy sepnuté, aby nedocházelo ke kontaktu vlasů s cestujícím, když se k němu letuška nakloní.
Nevím, jakou délku vlasů máte vy, ale patrně dostatečnou, aby se vlasy pohybovaly v blízkosti dětí, když se k nim nakloníte a některým dětem to nemusím být příjemné.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: