Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kam kráčí předškolní vzdělávání?
PříspěvekNapsal: pát 17. čer 2011 11:14:10 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 01. čer 2009 11:07:29
Příspěvky: 1671
Přesně tak zní titulek článku, který popisuje další záměry ministerstva. Týká se vzniku tzv. dětských skupin, které by měly fungovat paralelně vedle Mš. Mohl by je zřizovat téměř kdokoli a pečovatelkami by mohly být třeba i sociální pracovnice, nebo zdravotní sestry.
Více se dočtete zde.
Co tomu říkáte?

_________________
Jana


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kam kráčí předškolní vzdělávání?
PříspěvekNapsal: stř 14. zář 2011 20:35:25 
Dobrý večer,
tak úvodem, pokud je to vaše fotografie, moc vám to sluší a jste velmi sympatická.K vámi načatému tématu:pracuji ve školství bez několikaletého "odskoku" asi 17let...přiznám se, že do systému ŠVP pronikám, a nepovažuji ho za šťastný.Zrovna jako tvrzení naší ředitelky, že my, jako MŠ, jsme služba.Velmi by mne zajímal váš názor, protože já to cítím jako degradaci našeho povolání, neřku-li poslání...a proto bych přesně vymezila pojmy předškolní vzdělávání a oddělila všechny ostatní aktivity paralelně cizopasící na předškolním vzdělávání...Myslím si, že naši odborníci už pochopili hrubý omyl, kterého se společnost dopustila na výchově ve školách a hlavně v rodině, ale my už tady máme celou jednu generaci rodičů, kteří vyrostli v té free a happy době výchovy bez hranic...moc jsem přemýšlela o svém přístupu,smýšlení a názorech, nejsou-li staromodní a starosvětské, ale dennodenní zkušenosti s dětmi a jejich rodiči mě přesvědčují o tom, že u mě je to správně.Zdravím a přeji vám i všem našim kolegyním mnoho krásných a smysluplných a naplněných chvil s dětmi. Iveta


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kam kráčí předškolní vzdělávání?
PříspěvekNapsal: čtv 15. zář 2011 16:03:15 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 01. čer 2009 11:07:29
Příspěvky: 1671
Zdravím Vás Iveto a děkuji za Váš názor.
Návštěvník píše:
já to cítím jako degradaci našeho povolání, neřku-li poslání...

Nejsem si Iveto úplně jistá, jestli jsem dobře pochopila tuto část příspěvku. Myslíte to ve vztahu k švp nebo ke vzniku tzv. dětských skupin?
Dnes jsem mimo jiné narazila na článek, kde se píše o tom, že předškoláci s odkladem zabírají místa ve školce. Někde se tento problém řeší vznikem přípravných tříd, což je sice jiná diskuze, ale v této souvislosti mě napadá, zda vznik dětských skupin nemůže být dalším řešením současného přetlaku dětí v mš, jak už se také vyjadřuje diskutující v článku, na který odkazuji v úvodu. Jak to vidíte Vy?

_________________
Jana


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kam kráčí předškolní vzdělávání?
PříspěvekNapsal: ned 30. říj 2011 14:22:15 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 01. čer 2009 11:07:29
Příspěvky: 1671
Nabízím vám ke nahlédnutí program celostátní konference " Mateřská škola v kontextu kurikulárních změn".
Dopoledne se bude přednášet o standardech PV a jejich zavádění do škol, pohovoří také hlavní metodik ČŠI a vystoupí Zora Syslová, kterou známe z našich diskuzí.
Odpoledne budou o svých zkušenostech mluvit ředitelky čtyř mateřských škol.
Program se zdá zajímavý. Snad si pak budeme moci odpovědět na otázku "Kam kráčí naše předškolní vzdělávání?" zas o něco přesněji.

Rádi zde uvítáme ohlasy na konferenci.

_________________
Jana


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kam kráčí předškolní vzdělávání?
PříspěvekNapsal: čtv 03. lis 2011 12:50:31 
Chtěla bych Vám milá Iveto poděkovat za Váš otevřený názor. Plně s ním souhlasím. Pracuji ve školství 17 let a jsem tedy rodič, který vyrostl ve free a happy době. Naštěstí moji rodiče zůstali věrni zásadám výchovy k poctivosti a hlavně zodpovědnosti. Možná jsme staromódní, ale já jsem přesvědčena, že moje děti budou úspěšnými a zodpovědnými lidmi, kteří na první místo postaví čisté svědomí. Dana


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: