Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pobyt venku
PříspěvekNapsal: pon 21. lis 2011 23:15:36 
Dobrý den,
po dnešních informacích z porady mám trošku zmatek v otázce vynechání pobytu venku. vždycky jsem měla za to, že děti mají chodit ven každý den, samozřejmě podle vyhlášky 410/2005 Sb. o hygienických požadavcích může být pobyt venku zkrácen nebo zcela vynechán pouze při mimořádně nepříznivých klimatických podmínkách a při vzniku nebo možnosti vzniku smogové situace. Zajímalo by mě jak je to např. u vás v MŠ, kam až sahají meze příznivých klimatických podmínek. Samozřejmě že pokud lije jako z konve nebo je hluboko pod nulou, tak ven nechodíme. A smog? jak poznám hranici jestli můžeme jít s dětma ven nebo ne. Nejsem meteorolog ani žádný jiný odborník na smogové situace. Jen používám svůj selský rozum a rozhoduji se podle pohledu z okna. Asi špatně :?


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Pobyt venku
PříspěvekNapsal: úte 22. lis 2011 7:59:11 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 01. čer 2009 11:07:29
Příspěvky: 1671
Zas jedna otázka z praxe.
Jakpak ji řešíte u vás? Poradíte Petře kudy na to?
Pěkné ráno všem do školek.

_________________
Jana


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Pobyt venku
PříspěvekNapsal: čtv 24. lis 2011 20:43:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 24. kvě 2011 19:30:43
Příspěvky: 39
Dobrý den, těch bylo v poslední době ohledně počasí málo. Naštěstí mám naproti oknu ze třídy kopec. Pokud není vidět nebo je ve velké šedivé "mlze", ven se nejde, je inverze. On je zahalen i dům přes ulici, ale na kopec se koukáme raději, příroda je příroda, i když šedivá. Také auta jsou jakoby omrzlá, ale z blízka je to prachový spad, šeď. Máme to vyzkoušené, meteorologická stanice má stejná měření. Jen než se dostane jedno hlášení o inverzi přes všechny instituce,jsou slunečné dny.
Zbývá selský rozum a pozorování jako za časů našich babiček: je-li kopec "blízko", bude pršet; jsou-li zdálky slyšet vlaky, bude pršet; jsou-li krvavé červánky, bude pršet :lol: ... bolí-li sešívané šlachy, bude mrznout :) točí se hlava, žene se na nás do dvou dnů voda shora dolů, užíváme si venku co to jde, než "to" spadne :lol:
Přeji rozum do hrsti a konečně sluníčko i déšť (v noci) a písničku do kroku.
Cituji: "asi špatně"... předpokládám, že nejste pohodlná na krok (nebo ano?), vyhnala by paní ředitelka do nedýchatelna i svoje děti, vnoučátka? - pokud ano a vy musíte ven také, jděte, nadýchejte se, pak zalezte do postýlek s průduškama, ať se může paní ředitelka venku vyřádit. Snad jí to dojde, rodiče by také mohli zapracovat.
Kdyby se protrhla hráz rybníka, Vy jste to viděla z okna, budete čekat na oficiální, úřední evakuaci? Já ne. Oznámím "orgánům", že balím a organizovaně prchám...
Přejme si krásné dny a rozumné lidi okolo sebe.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Pobyt venku
PříspěvekNapsal: čtv 16. led 2014 21:11:24 
Tak rok se s rokem sešel a je to tady zase... máme věčný problém s tím, kdy ven vyrazit a kdy ne... už jsme začali sledovat i stránky hydrometeorologického úřadu... a pořád je problém... hranice polétavého prachu, kdy ven vyrazit je 50 jednotek... a i když je např. 43 jednotek, tak je problém, že ven jít nemáme... jak se k tomu staví inspekce??? jsem zastánce toho že ven by měly děti chodit každý den, tak jak přesvědčit vedení, že sedět pořád zavření ve školce, pro děti už jen z důvodu nějakého otužování není dobré... i v lednovém informatoriu je článek o imunitě a otužování... nevíme si s tím rady... s vedením asi nepohneme, že?


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Pobyt venku
PříspěvekNapsal: pát 17. led 2014 17:47:04 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 20:19:04
Příspěvky: 674
Děti by měly chodit ven denně! Nesmí pouze v případě nevhodného počasí, což je silný vítr, nízká teplota (-15 st. a méně) a silný déšť (dokonce mírný déšť nevadí!). V případě inverzního charakteru počasí se řídíme aktuálním stavem (je vyvěšeno na stránkách Města). To, co uvádíte, Petro, není důvod nejít s dětmi ven. Anebo zkraťte pobyt na polovinu. Jak si ale poradit s ředitelkou vám neporadím :| . Ještě jsem neslyšela, aby ředitelka dětem bránila jít ven. Zkuste se domluvit s rodiči, ať znáte i jejich názor ;)

_________________
Bohunka T.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Pobyt venku
PříspěvekNapsal: ned 06. čer 2021 10:56:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 06. čer 2021 8:02:15
Příspěvky: 1
Já jsem hrozně ráda, že máme zahradu, takže děti chodí ven dopoledne i odpoledne. Pobyt na čerstvém vzduchu je to nejlepší. Chodíme za každého počasí. Když prší, tak jim dám akorát pláštěnku a holinky a běhají v dešti. Jsou už docela velcí, takže rády pomáhají. Zalévají se mnou zahrádku, pomáhají se sekáním trávy, a nebo si jen tak hrají. Máme na zahradě vlastní studnu, kterou jsme si nechali udělat vloni, takže se děti předhání v tom, kdo bude napouštět vodu :-D . S vodou je to baví nejvíc :-) .


Naposledy upravil Lenka Urbanová dne čtv 17. čer 2021 14:12:05, celkově upraveno 1
úprava z důvodu nepovolené reklamy


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: