Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Příchody dětí do MŠ
PříspěvekNapsal: čtv 07. lis 2013 19:36:28 
Může si rodič vynucovat přijetí dítěte před provozní dobou MŠ? Popřípadně nemá někdo radu, jak se takovému rodiči bránit ?


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Příchody dětí do MŠ
PříspěvekNapsal: pát 08. lis 2013 21:15:11 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 20:19:04
Příspěvky: 674
Odpověď otázkou. Otevře vám obchod před otvírací dobou :?: Nebo, myslíte, že škola začne "učit" dříve než v 8 hod. jen proto, že si to rodič přeje :?: Každá instituce, školu nevyjímaje, má přece vytyčena nějaká pravidla a rodič je musí chtě nechtě respektovat. Tečka.

_________________
Bohunka T.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Příchody dětí do MŠ
PříspěvekNapsal: stř 05. úno 2014 18:09:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 01. srp 2011 11:19:57
Příspěvky: 63
Provozní doba školy i vnitřní režim, popř. režim dne by měl zmiňovat školní řád, který je závazný pro všechny účastníky vzdělávání.
Viz školský zákon:

Školní řád - pro MŠ,§ 30 odst. 1

Ředitel školy vydá školní řád.
Školní řád upravuje
a) podrobnosti k výkonu práv a povinností dětí a jejich zákonných zástupců ve škole a podrobnosti o pravidlech vzájemných vztahů s pedagogickými pracovníky,
b) provoz a vnitřní režim školy,
c) podmínky zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví dětí a jejich ochrany před sociálně patologickými jevy a před projevy diskriminace, nepřátelství nebo násilí,
d) podmínky zacházení s majetkem školy nebo školského zařízení ze strany dětí.

odst. 3
Školní řád zveřejní ředitel na přístupném místě ve škole, prokazatelným způsobem s ním seznámí zaměstnance školy a informuje o jeho vydání a obsahu zákonné zástupce nezletilých dětí.

Dále informace:
§ 35 ŠZ
1) Ředitel mateřské školy může po předchozím upozornění písemně oznámeném zákonnému zástupci dítěte rozhodnout o ukončení předškolního vzdělávání, jestliže
b) zákonný zástupce závažným způsobem opakovaně narušuje provoz mateřské školy, což asi neřeší brzké příchody, jako spíše pozdní opakované odchody z MŠ a jiná porušení, takže pro tuto situaci nevyužijete :-(


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron