Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: INFORMAČNÍ A KOMUNIKAČNÍ TECHNOLOGIE - komentáře
PříspěvekNapsal: čtv 27. říj 2011 11:26:32 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pát 23. dub 2010 18:02:04
Příspěvky: 295
Aleš Vyvial píše:
Jitka Rambousková píše:
Komentář k indikátoru: ICT-9-2-04-1 - Zaznamenává, třídí, zpracovává získané údaje pomocí vhodného softwaru a online služeb.
Na rozdíl od podrobně vypsaných typografických pravidel, tady by chtělo upřesněni. Co si mám představit dost dobře nevím.


Dokážu si představit situaci, kdy žáci zaznamenávají údaje dosažené spolužáky při skoku dalekém a vytvoří jednoduchý přehled s výkony žáků seřazený od nejlepšího k nejhoršímu.


No, tohle asi myšleno nebude. A pokud ano, tak na extra výstup není třeba.
Spíš předpokládám, že jde o shromažďování informací v nějaké online službě a jejich následné zpracování, ale je to jenom odhad.

_________________
JitkaRa
http://cojsemvyzkousela.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: INFORMAČNÍ A KOMUNIKAČNÍ TECHNOLOGIE - komentáře
PříspěvekNapsal: čtv 27. říj 2011 18:46:10 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pát 23. dub 2010 18:02:04
Příspěvky: 295
Po přečtení http://daviduvsloupek.hawiger.cz/2011/1 ... dy-co.html mi teprve docvaklo. Ano, vždyť všechno šito na ICT jaké "bylo". Proto důležitost Ctrl+C.
Má pak smysl sem něco psát?

_________________
JitkaRa
http://cojsemvyzkousela.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku : 4.5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: INFORMAČNÍ A KOMUNIKAČNÍ TECHNOLOGIE - komentáře
PříspěvekNapsal: čtv 27. říj 2011 19:07:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. říj 2009 17:20:26
Příspěvky: 447
Jitka Rambousková píše:
Po přečtení http://daviduvsloupek.hawiger.cz/2011/1 ... dy-co.html mi teprve docvaklo. Ano, vždyť všechno šito na ICT jaké "bylo". Proto důležitost Ctrl+C.
Má pak smysl sem něco psát?
Přesně tak. Je to ostuda MŠMT, jehož představitelé se chovají jako diletanti při přípravě koncepčních materiálů, stejně jako autorů standardu, kteří na tuto diletantskou hru se základním školstvím neměli přistoupit. Vzhledem k tomu, že oba garanti připravují i standardy pro hudební výchovu a nejspíše pro informatiku nemají aprobaci, je situace vysloveně kritická. Připomíná mi to přípravu RVP G, kde v první verzi byla část Informační a komunikační technologie naprosto nepoužitelná.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku : 1
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: INFORMAČNÍ A KOMUNIKAČNÍ TECHNOLOGIE - komentáře
PříspěvekNapsal: stř 02. lis 2011 18:29:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. pro 2010 15:17:05
Příspěvky: 606
Výsledek diskuze ke standardům z IKT vidím takto: Všichni odborníci, kteří se do diskuze na portále RVP.CZ zapojili, tento dokument zcela odmítli. Doufám, že takto to bude zveřejněno v médiích!

_________________
prezident spolku Pedagogická komora


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: INFORMAČNÍ A KOMUNIKAČNÍ TECHNOLOGIE - komentáře
PříspěvekNapsal: pát 04. lis 2011 7:43:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. zář 2010 15:06:49
Příspěvky: 81
Radek Sárközi píše:
Výsledek diskuze ke standardům z IKT vidím takto: Všichni odborníci, kteří se do diskuze na portále RVP.CZ zapojili, tento dokument zcela odmítli. Doufám, že takto to bude zveřejněno v médiích!


Pokud sem řadíte i můj příspěvek, tak jsem jej asi špatně sepsal. Snažil jsem se sdělit, že daný materiál je poplatný "vstupům", které měli jeho tvůrci k dispozici. Takže já jej prostě nehodnotím (neříkám dobrýךpatný přijmout×odmítnout). "Neupalujme" prosím ty nepravé - bylo by riziko, že by se na ně pak zcela přehodila zodpovědnost za špatnou práci. Ale tímto se jen přidáváme k těm, kteří se soustředí na důsledek a (bezděky či záměrně) nehovoří o příčině.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: INFORMAČNÍ A KOMUNIKAČNÍ TECHNOLOGIE - komentáře
PříspěvekNapsal: pát 04. lis 2011 8:29:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. říj 2009 17:20:26
Příspěvky: 447
Mgr. David Hawiger píše:
Radek Sárközi píše:
Výsledek diskuze ke standardům z IKT vidím takto: Všichni odborníci, kteří se do diskuze na portále RVP.CZ zapojili, tento dokument zcela odmítli. Doufám, že takto to bude zveřejněno v médiích!


Pokud sem řadíte i můj příspěvek, tak jsem jej asi špatně sepsal. Snažil jsem se sdělit, že daný materiál je poplatný "vstupům", které měli jeho tvůrci k dispozici. Takže já jej prostě nehodnotím (neříkám dobrýךpatný přijmout×odmítnout). "Neupalujme" prosím ty nepravé - bylo by riziko, že by se na ně pak zcela přehodila zodpovědnost za špatnou práci. Ale tímto se jen přidáváme k těm, kteří se soustředí na důsledek a (bezděky či záměrně) nehovoří o příčině.
Nikdo nikoho "neupaluje", ale odpovědnost autorů návrhu standardu za výsledek je bez ohledu na okolnosti ministerské zakázky jednoznačná.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: INFORMAČNÍ A KOMUNIKAČNÍ TECHNOLOGIE - komentáře
PříspěvekNapsal: pát 04. lis 2011 9:06:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. zář 2010 15:06:49
Příspěvky: 81
Janek Wagner píše:
Nikdo nikoho "neupaluje", ale odpovědnost autorů návrhu standardu za výsledek je bez ohledu na okolnosti ministerské zakázky jednoznačná.


Dobře, řeknu to jinak ...
Řekněme jasně, že pro tvorbu standardu ICT musí být řídícím orgánem vytvořeny mnohem kvalitnější podmínky pro práci, než je tomu doposud. A to zvláště při vědomí, že ICT je vzdělávací obor velmi dynamický a pro budoucnost naší země velmi významný ("nespíme na ropě" ani nemáme "široké rodné lány" - nás pravděpodobně bude živit "hlava").
Jednou z klíčových podmínek je zajištění kvalifikovaného týmu - školskými informatiky z regionálního školství počínaje, akademickými pracovníky s jasnou vizí konče. Přitom je zřejmé, že "to" bude stát peníze... Pokud ale jde MŠMT hlavně o to, aby se za málo peněz zahrálo hodně muziky (byť s celou řadou falešných tónů), pak ať to řekne. V dnešní době tomu snad i porozumím. Nicméně pak s dovolením takovou hudbu poslouchat nebudu.
Jinak řečeno ... výstupy takové práce pro mne budou nerelevantní a nebudu se jimi řídit - a je mi jedno, zda půjde o "revidované RVP bez akcentu na prorůstající ICT do všech vzdělávacích oblastí" či "standard ICT omezený jen na neperspektivní dovednosti s orientací na klikací testy".


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: INFORMAČNÍ A KOMUNIKAČNÍ TECHNOLOGIE - komentáře
PříspěvekNapsal: pát 11. lis 2011 6:48:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 25. říj 2011 19:22:31
Příspěvky: 15
Vážení diskutující,
podel mého názoru, kdo učí dobře, nemá problém tyto standardy naplnit a ještě mu zbyde mnoho času na další témata, programy, která nejsou v nich uvedena. (Zvláště, když je výuka ICT posílena v ŠVP z hodin disponabilních)
Ti, kdo neučí dobře, těm nepomůže žádný sebevětší sebelepší standard.
Takže toto minimum je nastaveno poměrně dobře, až na vyjímky obsahuje to, co je nyní třeba. Je jasné, že za 5 let to vše bude úplně jinak, ale to teď nemáme šanci řešit. Snad bude možná revize standardů, až se technologie pohne vpřed.
PS. CTRL+C také nepoužívám, neboť na mém počítači nefunguje.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: INFORMAČNÍ A KOMUNIKAČNÍ TECHNOLOGIE - komentáře
PříspěvekNapsal: pát 11. lis 2011 7:02:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. říj 2009 17:20:26
Příspěvky: 447
Vaclav Nadvornik píše:
podel mého názoru, kdo učí dobře, nemá problém tyto standardy naplnit a ještě mu zbyde mnoho času na další témata, programy, která nejsou v nich uvedena. (Zvláště, když je výuka ICT posílena v ŠVP z hodin disponabilních)
Ti, kdo neučí dobře, těm nepomůže žádný sebevětší sebelepší standard.
Pane kolego, o to tady ale přeci vůbec nejde! Takovéto standardy jsou postaveny nesmyslně a jejich splnění či nesplnění přeci nevypovídá ani o kvalitě výuky a ani o kompetencích žáka.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: INFORMAČNÍ A KOMUNIKAČNÍ TECHNOLOGIE - komentáře
PříspěvekNapsal: pát 11. lis 2011 7:16:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 25. říj 2011 19:22:31
Příspěvky: 15
Janek Wagner píše:
Pane kolego, o to tady ale přeci vůbec nejde! Takovéto standardy jsou postaveny nesmyslně a jejich splnění či nesplnění přeci nevypovídá ani o kvalitě výuky a ani o kompetencích žáka.

Janku, já hlupák si myslím, že ve škole jde o práci (potažmo učení) žáků a ostaní jsou jenom pomocné, nebo kontrolní nástroje. Proto, když mi standard nepomůže - nevadí, když mi testováním podle standardů projdou děti, i když je učím tak jak já chci, tak mi standard nevadí.
Ale uznávám, že se na věc dívám ze svého pohledu učitele a ne z pohledu člověka, co chce ovlivnit celé české školství.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku: Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: