Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kvalifikace učitele MŠ
PříspěvekNapsal: čtv 21. led 2010 21:54:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 21. led 2010 21:32:25
Příspěvky: 3
Dobrý večer, zdravím všechny přítomné. Ráda bych Vás poprosila o radu, případně o názor. Jsem zaměstnaná v MŠ pro děti se specifickými potřebami jako učitelka. Vystudovala jsem Střední zdravotnickou školu a následně UP Olomouc, studijní program speciální pedagogika- logopedie. SZZ jsem vykonala z logopedie, surdopedie, speciální pedagogiky a základů psychologie+ obhajoba DP. V současnosti mám možnost získat místo učitelky na běžné MŠ, ale nejsem si jistá, jestli svým vzděláním splňuji kvalifikaci na tuto pozici. Někteří tvrdí, že ano, někteří, že ne. Máte s tím, prosím, někdo zkušenost? Je možné obrátit se někam pro zaručenou odpověď? ( Ještě doplňuji, že v rámci studia jsem vykonala zkoušky např. z pedagogiky,předškolní pedagogiky, pedagogiky mateřského jazyka, psychologie- obecná, vývojová..)
Děkuji mnohokrát za jakékoliv odezvy, moc mi to pomůže...S pozdravem


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kvalifikace učitele MŠ
PříspěvekNapsal: pát 22. led 2010 7:58:23 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: ned 25. říj 2009 17:24:17
Příspěvky: 318
Dobrý den Marie,
na něco podobného jsem nedávno také narazila. Osobně si myslím, že Vám vzdělání bude stačit. Jelikož zákon o pedagogických pracovnících, §6 odstavce 1d) uvádí, že učitelka splňuje kvalifikaci, dosáhla si "vzdělání podle odstavce 2 písmene a". A odstavec 2a) zákona o ped. pracovnících říká: "vysokoškolským vzděláním získaným v akreditovaném studijním programu v oblasti pedagogických věd zaměřené na speciální pedagogiku". - Což Vy máte.
Moc ráda bych byla, kdyby se ozvaly kolegyně, které s tímto mají zkušenosti a opravili by mě - není-li to pravda.
Hezký den

_________________
Mgr. Marcela Zajícová


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kvalifikace učitele MŠ
PříspěvekNapsal: pát 22. led 2010 19:15:54 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 14:24:46
Příspěvky: 639
Dobrý den Marie,
odpověď můžete najít přímo v zákoně o ped. pracovnících zde:
http://www.msmt.cz/mladez/zakon-c-563-2 ... acovnicich
cituji:
"Získávání odborné kvalifikace pedagogických pracovníků

§ 6

Učitel mateřské školy

(1) Učitel mateřské školy získává odbornou kvalifikaci

a) vysokoškolským vzděláním získaným studiem v akreditovaném studijním programu v oblasti pedagogických věd zaměřené na pedagogiku předškolního věku,

b) vyšším odborným vzděláním získaným ukončením akreditovaného vzdělávacího programu vyšší odborné školy 1) v oboru vzdělání zaměřeném na přípravu učitelů předškolního vzdělávání,

c) středním vzděláním s maturitní zkouškou získaným ukončením vzdělávacího programu středního vzdělávání 1) v oboru vzdělání zaměřeném na přípravu učitelů předškolního vzdělávání, nebo

d) vzděláním podle odstavce 2 písm. a).

(2) Učitel mateřské školy, který vykonává přímou pedagogickou činnost ve třídě nebo škole zřízené pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami, získává odbornou kvalifikaci

a) vysokoškolským vzděláním získaným studiem v akreditovaném studijním programu v oblasti pedagogických věd zaměřené na speciální pedagogiku, nebo

b) vzděláním stanoveným pro učitele předškolního vzdělávání podle odstavce 1 a vysokoškolským vzděláním získaným studiem v akreditovaném bakalářském studijním programu v oblasti pedagogických věd zaměřené na speciální pedagogiku, nebo vzděláním v programu celoživotního vzdělávání uskutečňovaném vysokou školou a zaměřeném na speciální pedagogiku."


Já mám Marie opačný problém učím ve speciální MŠ a mám vystudovanou předškolní pedagogiku a chybí mi ta vaše specka :cry:
Mějte se hezky

_________________
Míša G.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kvalifikace učitele MŠ
PříspěvekNapsal: pát 22. led 2010 22:35:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 21. led 2010 21:32:25
Příspěvky: 3
Dobrý večer všem !
Mnohokrát děkuji kolegyňkám za postřehy a rady. Pomohlo mi to, tento zákon jsem také četla, ale nebyla jsem si vůbec jistá, jak jej chápat...Náhled někoho jiného, nezaujatého vždycky pomůže. Snad se ozvou i další, kteří s podobným problémem mají zkušenost...
P:S: Míšo,a plánujete si dostudovat specku? Já studovala v Olomouci, na denním( nyní prezenčním) Mgr. specku a můžu vřele doporučit...
Hezký víkend všem, Majka


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kvalifikace učitele MŠ
PříspěvekNapsal: pát 22. led 2010 22:52:16 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 14:24:46
Příspěvky: 639
Dobrý večer Majko,
já ještě studuji v Praze navazujícího Mgr. v kombinované formě, a o dodělání specky jsem přemýšlela pouze jako formou celoživotního vzdělávání, tedy DPS a Olomouc je pro mě trochu z ruky :D , ale slyšela jsem na něj chválu od mých kolegyň ze školy.
Přeji mnoho pracovních úspěchů a vítám Vás na tomto portálu :P

_________________
Míša G.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kvalifikace učitele MŠ
PříspěvekNapsal: sob 23. led 2010 14:26:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. říj 2009 18:08:42
Příspěvky: 61
Ahoj Míšo.
Vždyť máš státnice ze specky. To nestačí?


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kvalifikace učitele MŠ
PříspěvekNapsal: sob 23. led 2010 14:28:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 21. led 2010 21:32:25
Příspěvky: 3
Děkuji za přivítání Míšo! Můžu se ještě zeptat,jak jste s náplní studia spokojena a jaký vidíte přínos do praxe? Já o studiu UMŠ také uvažuji-vidím to jako přínosné, kdyby by mne přijali na běžnou MŠ, ale i pokud zůstanu u nás ve spec MŠ, nebylo by to od věci( před pár lety jsem pociťovala absenci SPgŠ, některé věci jsem se učila " za pochodu").Můžu se ještě zeptat v jaké školičce učíte a jaké máte "rarášky"? My jsme 3-třídní MŠ, v mojí třídě mám 15!dětí ( převážně logo dg- dysfázie, balbuties, OVŘ, dále 3 dívenky sluch. postižené, 1 holčičku s kombinovanou vadou- oční+logo vada a 1 chlapce imobilního, který má osobní asistentku).Při tomto počtu je to náročné, ale děti to vrací, jsou to sluníčka:-)
S pozdravem a přáním hezkého víkendu - Maja


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kvalifikace učitele MŠ
PříspěvekNapsal: sob 23. led 2010 17:15:45 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 14:24:46
Příspěvky: 639
Pro Ráďu :arrow: ahoj Ráďo, dozvěděla jsem se, že ne :cry: (viz ten můj konkurz) , také jsem z toho byla v šoku, ale je to tak, ale už jsem se s tím srovnala ;)

Pro Majku :arrow: na SPgŠ jsem dostala dobrý základ pro uč. MŠ (praktická příprava), ale studium předškolní pedagogiky na VŠ mě obohatilo co se širšího učitelského rozhledu týče i osobně a hlavně se mi líbí to, že většinu toho co se ve škole učíme, si můžu zkusit druhý den v práci, což si myslím je super :P
já pracuji ve speciální MŠ, která má 5 tříd, mám ve třídě 10 dětí a letos poprvé jsem u dětí, které mají OŠD, logopedické a smyslové vady, donedávna jsem byla ve třídě, kterou navštěvovaly děti s kombinovanými vadami (MR, autistus, děti zcela imobilní), říkám si, že letošní třídu mám za odměnu :D moc mě to s nima baví a je mi s nimi moc dobře :!:

_________________
Míša G.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kvalifikace učitele MŠ
PříspěvekNapsal: úte 26. led 2010 9:52:03 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 01. čer 2009 11:07:29
Příspěvky: 1671
Dobrý den Marie,
jsem ráda, že jste našla díky našim "dobrým duším" odpověď na svou otázku.
Hodně zdaru ;) .

_________________
Jana


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Mám kvalifikační předpoklady pro práci v mš?
PříspěvekNapsal: sob 22. kvě 2010 11:45:17 
Mohu se zeptat na kvalifikační předpoklady práce v MŠ?
Jsem zdravotní sestra + mám vystudovanou sociální pedagogiku, obor vychovatelství, magisterské studium.
Mohu dělat ve školce a do jaké budu spadat plat.třídy? Musím si nutně dodělat předškolní pedagogiku? Mám tím na mysli, pokud mi je nabídnuto místo v mš, zda po mne časem budou chtít další dovzdělání? Protože další vš si již musím hradit ze svého, jinak bych klidně studovala :)
Praxi s dětmi mám, sama mám své tři, plus dlouhodobé působení v neziskovce, kde jsem s dětmi pracovala a hlídala je.
Díky za názory.


Naposledy upravil Jana Kneřová dne sob 22. kvě 2010 14:12:33, celkově upraveno 1
úprava názvu příspěvku


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku: 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron