Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pro koho jsou výsledky autoevaluace? Musíme je zveřejňovat?
PříspěvekNapsal: pát 03. úno 2012 15:15:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 30. led 2012 14:10:31
Příspěvky: 9
Komu budou určeny informace z vlastního hodnocení školy? Je třeba, aby byly určeny pro vlastní potřebu školy, ne pro zveřejňování. Nebude je po škole někdo vyžadovat?
Výsledky vlastního hodnocení jsou důležité pro školu samou. Svá zjištění škola analyzuje a stanovuje strategii zlepšení. Současně je škola povinna skládat účty ze své činnosti.
Ředitel školy podle § 10 odst. 3 zákona č. 561/2004 Sb., školský zákon zpracovává každoročně výroční zprávu o činnosti školy za školní rok. Výroční zpráva školy je veřejně přístupná.
Vzhledem k tomu, že § 12 odst. 5 zákona č. 561/2004 Sb., školský zákon hodnocení školy a školského zařízení může provádět také jejich zřizovatel, je nastavení pravidel mezi autoevaluací (vlastním hodnocení) a externím evaluací (hodnocením školy Českou školní inspekcí nebo zřizovatelem) jedním z významných úkolů, jehož řešení ovlivní evaluační prostředí v České republice. Tímto úkolem se taktéž zabýval projekt Cesta ke kvalitě. Bylo vytvořeno Doporučení pro zřizovatele k hodnocení škol, které je k dispozici na webových stránkách projektu.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron