Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Srozumitelnost RVP PV
PříspěvekNapsal: pon 21. led 2013 15:21:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 21. led 2013 15:01:20
Příspěvky: 2
Do naší mateřské školy jsem nastoupila jako nekvalifikovaná učitelka. Pokoušela jsem se samostudiem RVP PV nastudovat. Navštívila jsem také dva semináře. Nepodařilo se mi pochopit propojení očekávaných výstupů, rámcových cílů, klíčových kompetencí, vzdělávacích oblastí... Začala jsem studovat VOŠ na Evropské v Praze a díky Mgr Bečvářové jsem se s RVP PV naučila pracovat. Nyní dokumentu rozumím je pro mě přehledně zpracovaný.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Srozumitelnost RVP PV
PříspěvekNapsal: pon 21. led 2013 22:44:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. led 2013 16:28:26
Příspěvky: 4
Jenže všem školení nezaplatí. To zas půjde jedna, dvě, ostatním to budou mít přetlumočit, pak to pochopí každá po svém a zas v tom budeme plavat. To chce dát na papír nebo na internet. Mi se líbí tahle diskuse. Každá z nás tak má možnost zeptat se nebo prodiskutovat svůj názor, zjistí, jak to dělají jinde. A může se ptát i anonymně. Je to zdarma,časově neomezeno.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Srozumitelnost RVP PV
PříspěvekNapsal: úte 22. led 2013 16:20:05 
1.Jako kolektiv učitelek s dnes již více než 20letou praxí, jsme se v počátcích uvádění RVP PV do praxe musely mnoha pojmy a nabízenou strukturou vzdělávání "prokousávat" ;) . Dnes oceňujeme možnosti vlastní volby činností dle aktuálních možností a potřeb daného kolektivu(třídy)dětí. Přes to nesmíme zapomínat na přípravu předškoláků na vstup do ZŠ (kdy často chybí spolupráce rodiny :cry: ) a tady čerpáme více z dřívější praxe (z metodik PV,MP,LV,VV...),protože cíle RVP PV jsou opravdu velmi obecné. Dále narážíme na absenci znalostí RVP PV u studentek SŠ které u nás každoročně praktikují :cry:.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Srozumitelnost RVP PV
PříspěvekNapsal: pon 28. led 2013 15:00:16 
S RVP PV pracuji jako všichni pedagogové v MŠ, je pro mne srozumitelný a naprosto vyhovující, je pravda, že některé pojmy nejsou u některých kolegyň vžité, ale to vše chce jen více času. Jana P.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Srozumitelnost RVP PV
PříspěvekNapsal: pon 28. led 2013 21:48:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. led 2013 21:39:58
Příspěvky: 2
1. V RVP PV mám největší problém s kapitolou Autoevaluace. Myslím si, že není dostatečně vysvětlena. Celý princip evaluace jsem pochopila z různých seminářů.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Srozumitelnost RVP PV
PříspěvekNapsal: úte 29. led 2013 13:55:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. led 2013 13:48:53
Příspěvky: 4
Zaznamenávám averzi k používaným cizím slovům, mylné nebo chybějící chápání jejich významu (evaluace, autoevaluace, kognitivní, environmentální, aj.). Přimlouvám se za jejich české ekvivalenty.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Srozumitelnost RVP PV
PříspěvekNapsal: stř 30. led 2013 10:31:08 
Pro učitelku z praxe jsou pojmy a termíny uvedené v RVP jasné neboť vzadu je slovníček pojmů. Ale studentky SPgŠ jej příliš neznají a podle jejich výpovědí s nim ve škole ani nepracují. Lepší to není ani na vysoké škole, kde je praxe velice málo a tudíž možnost vyzkoušet si pracovat podle RVP pro PV minimální a učitelky, které vedou praxi na MŠ s nimi mají větší práci.Osobně mi vadí množství cílů, které jsou v RVP pro PV. Ať už se jedné o rámcové nebo dílčí cíle, cíle v podobě záměrů a cíle v podobě výstupů. Dále cíle, které jsou na úrovni obecné a následně na úrovni oblastní. Dále mi není jasné proč se vymýšlejí pro MŠ další standardy či konkretizované výstupy, když máme tolik cílů v RVP pro PV. Všem tvůrcům přeji čistou hlavu a zdravou mysl při tvorbě RVP, aby za pár let jej nemuseli zase měnit.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Srozumitelnost RVP PV
PříspěvekNapsal: čtv 31. led 2013 21:32:16 
2.
Dobrý den,
asi působím divně v této diskuzi,ale já mám problém s celým švp,
vše je tak obecné a volné jako současný trend ve výchově a vzdělávání.
Jsem člověk, který má rád strukturu a pravidla.(samozřejmě i v pravidlech a struktuře lze uplatňovat kreativitu a fantazii). Mně tento dokument nevyhovuje. A těším se až Vaše diskuze pokročí a budete chtít znát naše návrhy, co by se dalo změnit.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Srozumitelnost RVP PV
PříspěvekNapsal: ned 10. úno 2013 21:55:39 
2. Možná by některé pojmy bylo dobré vysvětlovat na konkrétních příkladech. Výklad určitých pojmů, postupů, bývá různý. (Nevím však,zda přetváření věcí k obrazu svému není u některých i záměrné.)


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Srozumitelnost RVP PV
PříspěvekNapsal: pon 11. úno 2013 17:54:13 
Nepřidávejte už další témata, diskuze začíná být nepřehledná. Když se chci vrátit k příspěvku, který mne před časem zaujal, nemůžu ho najít.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku: Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: