Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Smysl RVP PV
PříspěvekNapsal: úte 19. úno 2013 20:14:24 
Ze všech příspěvků je mi nejbližší příspěvek paní Parmové. Vyjádřila celý problém velice pěkně. Stýská se snad někomu po tom, abychom podle výchov měly celý den rozplánovaný na minuty (myslím dřívější rozvržení na ranní hry, cvičení, první a druhé zaměstnání)? Bylo to svazující a zřejmě by návrat k výchovám vyhovoval paní učitelkám, které mají rády věci zaškatulkované, "nalajnované". Z minulé koncepce můžeme v jistém smyslu čerpat, ale myslím si, že doba je už někde jinde a žádala si změnu. Plně souhlasím s paní Parmovou, že není dobré RVP PV rozšiřovat (viz KOV), ale naopak zjednodušit, zestručnit.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Smysl RVP PV
PříspěvekNapsal: úte 02. dub 2013 22:14:57 
Dobrý den,
jsem učitelka v Montessori školce a myslím si, že RVP má možná v určitém ohledu smysl co se týká celkového přehledu MŠ, jejího fungování, strategie, koncepce atd. Co se však týká tzv. výuky a zpracování ŠVP a TVP jsem jiného názoru. Je pravda, že každé dítě je na jiné úrovni v různých oblastech a když dělám plán rok dopředu tak jak mohu vědět, zdali se mi ten či onen žáček zrovna posune do mého spektra předem stanoveného plánu? Asi to píši nesrozumitelně, ale v Montessori pedagogice je každý jedinečný a postupuje svým tempem a na učiteli je, aby dokázal vidět, kterou oblast má dané dítě otevřenou, co ho zajímá a v tom ho podporovat. Takže např. v rok předem stanoveném plánu budu probírat dejme tomu v dubnu pojem čas, ale polovina třídy je někde jinde, má jiné zájmy. Dost dobře nelze stanovit plán na rok dopředu, tak aby co nejvíce zaujal široké spektrum dětí. Hlavně malé děti mají učící senzitivní fáze opravdu jak noty na buben, každý den jinak a různě intenzivně. Abych to shrnula, připadá mi nesmysl se snažit malé děti někam škatulkovat, jelikož to nejde. A jak jedna kolegyně předemnou napsala, je to opravdu jen o tom papírování a o penězích. Co je napsáno nemusí být splněno, hlavně že inspekce má papíry. To mi připadá absolutně ujetý.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku: Předchozí  1, 2, 3

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: