Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: První dojmy
PříspěvekNapsal: stř 23. led 2013 13:17:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 22. říj 2007 23:25:19
Příspěvky: 429
Viděli jste videozáznam výuky Matematiky ze Základní školy ve Velvarech?

Jaké jsou vaše první dojmy z hodiny?

Co vás na této hodině zaujalo nebo překvapilo?


Těšíme se na vaše příspěvky a názory.

_________________
Tomáš


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: První dojmy
PříspěvekNapsal: čtv 24. led 2013 22:43:55 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18. zář 2009 21:23:11
Příspěvky: 227
Hodina se mi líbila. Střídaly se činnosti a žáci byli aktivní. Líbila se mi kontrola práce z předchozího dne na začátku hodiny, která sice byla delší, než paní učitelka chtěla, ale líbilo se mi, že to neutla! Často se mi také stává, že se z kontroly stane dovysvětlení a zabere velkou část hodiny. Tady bylo pěkně vidět, že je to účelné! Jinak chci paní učitelku pochválit za to, že se nebála a nechala se natáčet. Byla úplně přirozená a nezaznamenala jsem žádnou nervozitu. Děkuji, skvělá práce.

_________________
Hanka Z.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: První dojmy
PříspěvekNapsal: pon 28. led 2013 14:03:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. lis 2012 15:44:30
Příspěvky: 1
Pani ucitelka, pekne oducila,bohuzel ale interaktivni tabuli pouzivala vetsinou jen ona. Chapu, ze kontrola je nutna, ale lze na miste zmenit koncept hodiny a nedelat skupinovou praci, ktera by sama o sobe zabrala celou hodinu i s pripravou, vyhodnocenim, atd. Skupinova prace byla moc pekna - hlavne napad, ale nebyla dotazena - ucili se matematicky se vyjadrovat - geometricke zapisy - a ty v informacich od deti moc nebyly. Mohlo se hrat primo s geometrickym "sifrovanym" jazykem. Proste tato cast mela zabrat vetsinu hodiny a pokud pani ucitelka vedela, ze ji spatne stiha, nemela ji uz zarazovat.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: První dojmy
PříspěvekNapsal: úte 29. led 2013 17:09:24 
Děkuji za oba první příspěvky. Bohužel musím přiznat, že nervozní jsem z kamerování byla, ne moc, ale stále jsem si je uvědomovala, hlavně čas letěl velice rychle. Souhlasím také s E. Veselou, že skupinová práce mohla být zařazena až v jiné hodině, pokud by se nekamerovalo, zcelaurčitě bych to tak udělala. Nicméně děti zvládly svůj úkol poměrně rychle a to, co se neobjevilo na videu - např. rozbor a ukázky "vzkazů", které děti psaly své skupině, t.j. matematická zadání a pojmy, to jsme rozebrali na začátku následující hodiny a byla to pro děti docela dobrá motivace. Pobavili jsme se všichni a zároveň se děti dost poučily - jak je dobré vyjakřovat se co nejpřesněji - a jak je to také těžké. Interaktivní tabule - pokud procvičujeme frontálně připravené učivo na tabuli, děti jsou aktivnější, tentokrát sloužila tabule spíš pro výklad - takto jsem se rozhodla. Ještě jednou děkuji za příspěvky a doporučení. Mějte se hezky, Šárka H.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron