Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nové platové tabulky, zařazení uč. MŠ
PříspěvekNapsal: pon 23. led 2012 20:07:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 24. kvě 2011 19:30:43
Příspěvky: 39
Dobrý den,
máte již nové platové výměry?
Dostalo se Vám platového ohodnocení "dle pana ministra" (9. platová třída, pokud zprac. TVP PV) nebo "dle pana ředitele"(8. plat.tř., ale vykonávaná práce odpovídá 9.tř.)?
Hezký den, Marta


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Nové platové tabulky, zařazení uč. MŠ
PříspěvekNapsal: ned 05. úno 2012 8:16:39 
Dobrý den pedagogové v MŠ,náš nepedagogický sbor je velice pohoršen nad tím,že vám opět p.Dobeš zvyšoval platy na náš úkor!1.1.2011 nám byl ponížen plat(zrušeny tar.tabulky,odpracovaná léta)o 10%,Dobeš-nejsou fin.prostředky ve školství.A vám od 1.1.2012 navýší platy.U nás je vzdělání p.učitelek ze 100% ,včetně paní ředitelky ,pouze středoškolské s maturitou,já jako ved.ŠJ mám také středoškolské vzdělání s maturitou,jako ony a mám plat ponížený o 10%.K tomu mají výhody placené 8,0 hod.pracovní doby z toho 6.0 hodin učitelství a 2,0 hod. na domácí přípravu,(nebo přesně 1,0 hod.učitelství a 5,0 hod. hlídací paní u dětí a administrativa udělaná v mš).Ano ,jste nyní pohoršené,ale vžijte se do naší situace.Vy byste se také velice důrazně pohoršovaly nad tím,pokud by vám snižovali platy a nám by je zvyšovali na váš úkor.
TO JE NĚJAKÁ SPRAVEDLOST JEDNĚM UBRAT A DRUHÝM PŘIDAT.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Nové platové tabulky, zařazení uč. MŠ
PříspěvekNapsal: ned 05. úno 2012 11:00:27 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. úno 2011 17:29:04
Příspěvky: 818
Nejsem sice učitelka MŠ, ale také se mi zvedl plat o 1000 Kč, možná na úkor našich kuchařek. Je mi líto, že nepedagogičtí pracovníci nemají vyšší platy. Na druhou stranu mě ani nenapadne napadat sekretářku mého manžela, která má plat dvakrát vyšší než já.
Každá práce má své. Zkuste porovnat zodpovědnost, práci nad rámec pracovní doby, psychické vypětí atd. a třeba se Vám trochu uleví. Pokud ne, běžte učit.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Nové platové tabulky, zařazení uč. MŠ
PříspěvekNapsal: ned 05. úno 2012 12:54:52 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 14:24:46
Příspěvky: 639
Hezký den, všem diskutujícím,
milá Marto, nové platové výměry ještě také nemáme, vyčkávejme :D
Milá návštěvnice, je mi jasné, že se nikdo nebude radovat, když se mu bude snižovat plat, ale jestli Vás to potěší, tak mě, kvalifikované učitelce MŠ (mám Mgr. z předškolní pedagogiky) se v tabulce zvedl základ o 30,- Kč, což je fakt "vejvar" :lol: naopak byli zvýhodněni nekvalifikovaní učitelé, kterým zvýšení platu udělá ve výsledku i 1000,-Kč - což mě např. přijde také nespravedlivé, ale přeju jim to, protože musí odvádět stejně dobrou práci, jako my, kvalifikovaní. Mrzí mě, že ve vaši škole se učitelky věnují dětem pouze 1 hod denně, to je opravdu tragické, ale věřte, že je spousta učitelek MŠ, které se věnují dětem, tak jak mají.
Také bych byla moc ráda, aby se oněch 10% nepedagogickým pracovníkům do škol vrátilo, jednoznačně by si to zasloužili.
Jani, souhlasím s Vámi, že je potřeba se na věc podívat z více úhlů.
Mějte se krásně

_________________
Míša G.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Nové platové tabulky, zařazení uč. MŠ
PříspěvekNapsal: ned 05. úno 2012 13:31:34 
Dobrý den, divím se, že někde ještě nemáte podepsané nové platové výměry. Vždyť je únor a nové platové tabulky platí od začátku roku 2012. Míšo G., učitelkám s vysokoškolským vzděláním bylo přidáno tabulkami z roku 2011, nyní se platy dorovnávají učitelkám se středoškolským pedagogickým vzděláním.Doufám,že tyto nepovažujete za nekvalifikované.Učitelky se SPgŠ jsou plně kvalifikované pro práci v MŠ a dostaly přidáno i více než 3000 Kč. Pokud jsou samozřejmě zařazeny v 9.platové třídě a příslušném platovém stupni.
K.K.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Nové platové tabulky, zařazení uč. MŠ
PříspěvekNapsal: ned 05. úno 2012 15:50:20 
Dobrý deň!
Častokrát si prečítam Váš metodický portál.Mnohé poznatky ma posúvajú vpred.Avšak páči sa mi ako sa viete /poprát/ o svoje platy.U nás na Slovensku sme boli preradené všetky čo absolvovali PpGŠ do 8.platovej triedy, len Bc.prešli do 9.platovej triedy.Tak Vám držím palce,aby Vám ten elán ešte do ďalších rokov vydržal.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Nové platové tabulky, zařazení uč. MŠ
PříspěvekNapsal: ned 05. úno 2012 15:55:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 07. zář 2011 21:30:01
Příspěvky: 2
myslela som SpGŠ, tak sa osprevedlnujem za preklep.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Nové platové tabulky, zařazení uč. MŠ
PříspěvekNapsal: ned 05. úno 2012 16:19:29 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 14:24:46
Příspěvky: 639
Návštěvník píše:
Míšo G., učitelkám s vysokoškolským vzděláním bylo přidáno tabulkami z roku 2011, nyní se platy dorovnávají učitelkám se středoškolským pedagogickým vzděláním.Doufám,že tyto nepovažujete za nekvalifikované.Učitelky se SPgŠ jsou plně kvalifikované pro práci v MŠ a dostaly přidáno i více než 3000 Kč. Pokud jsou samozřejmě zařazeny v 9.platové třídě a příslušném platovém stupni.
K.K.


Samozřejmě, že nepovažuji učitelky se SPgŠ za nekvalifikované (navýšení jim rozhodně právem patří), ale já jsem předtím psala o sloučení tabulek nekvalifikovaných a kvalifikovaných pedagogů.
Nové - http://www.ceskaskola.cz/2011/11/nova-p ... ckych.html
Staré - http://www.educaweb.cz/cms/get/file.php?id=613

_________________
Míša G.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Nové platové tabulky, zařazení uč. MŠ
PříspěvekNapsal: ned 05. úno 2012 18:07:09 
Míšo G., problém bude v tom, že platové tabulky z roku 2011 označujete jako "pro kvalifikované a nekvalifikované učitelky". Mrkněte na ně, jmenují se jinak. Tabulka s názvem Ostatní pedagogičtí pracovníci, podle které byly v loňském roce placeny učitelky se středním pedagogickým vzděláním,nemá ve svém názvu nic o nekvalifikaci. Nedivím se nepedagogickým pracovníkům v MŠ, že jsou nespokojeni se svým platem, ale myslím, že se měli ozvat v době, kdy jim byly platy sníženy. Tehdy mohli poukázat právě na platovou tabulku, podle které byly od roku 2011 placeny učitelky MŠ vysokoškolačky. Stále totiž platí, že pro práci v MŠ je nutné /stačí/ středoškolské pedagogické vzdělání. Nová platová tabulka už jen srovnává nepochopitelný rozdíl mezi platem nastupující vysokoškolačky a středoškolačky s 30 lety praxe. Rozdíl byl 1100 Kč ve prospěch vysokoškolačky s nulovou praxí.S pozdravem K.K.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Nové platové tabulky, zařazení uč. MŠ
PříspěvekNapsal: ned 05. úno 2012 20:11:00 
zdravím všechny diskutující
přejme středoškolsky vzdělaným učitelkám jejich ohodnocení. Skutečně daly dětem za ta léta hodně. Máme se i my, vysokoškolsky vzdělané učitelky mnohdy co učit. Soudím z vlastní zkušenosti.A ono to bude také dělat lepší vztahy, předejde se případné závisti. Platy učitelů by ale obecně měly být vyšší. Vždyť vzděláváme i děti poslanců a ministrů. Přeji všem učitelkám úspěšný týden.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku: 1, 2, 3, 4  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: