Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vzdělání učitelky v MŠ od roku 2013
PříspěvekNapsal: pon 26. lis 2012 16:31:23 
Kvalifikaci učitele mateřské školy lze v souladu s § 6 odst. 1 písm. g) zákona č. 563/2004 Sb., ve znění pozdějších předpisů získat i vysokoškolským vzděláním získaným studiem v akreditovaném oboru studijního programu v oblasti pedagogických věd zaměřeném na speciální pedagogiku. Možností, jak získat odbornou kvalifikaci pro učitele mateřské školy je více, nelze souhlasit s názorem, že pouze studiem oboru učitelství pro MŠ. Stačí se podívat do novely zákona o pedagogických pracovnících. Pokud se mi to podaří, vložím sem i stanovisko MŠMT. Takže i Bc. speciální pedagogika, obor vychovatelství získává kvalifikaci učitele MŠ. Hezký den. Iveta


Absolventka bakalářského studijního programu „speciální pedagogika pro vychovatele“ na Technické univerzitě v Liberci získala podle zák. č. 563/2004 Sb. odbornou kvalifikaci učitelky MŠ. V zákoně není specifikováno jaké zaměření speciální pedagogiky je třeba k získání kvalifikace učitelky MŠ vystudovat, znamená to, že pokud vystuduje v bakalářském studijním programu speciální pedagogiku jakéhokoliv zaměření, získá odbornou kvalifikaci učitelky MŠ.
Absolventka získala odbornou kvalifikaci jako
1) učitelka běžné MŠ podle § 6odst. 1 písm. d)
2)učitelka MŠ pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami podle § 6 odst. 2 písm. a)
3) vychovatelky v běžných školských zařízeních podle §16 odst. 1 písm. a)
4) vychovatelka pro děti a žáky se speciálními vzdělávacími potřebami podle § 16 odst. 2 písm. a)

V případě dalších dotazů nás můžete kdykoliv kontaktovat.

S pozdravem

Mgr. Marie Fridrichová
oddělení správních činností a péče
o pedagogické pracovníky MŠMT


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vzdělání učitelky v MŠ od roku 2013
PříspěvekNapsal: pon 26. lis 2012 16:40:04 
Pavlína píše:
Dobrý den,
mám stejný problém jako kolegyně výše. Každý chápe novelu zákona jinak. Jak to tedy je? Jsem kvalifikovaná jako učitelka MŠ, když jsem na VŠ absolvovala obor pedagogiku volného času?
Děkuji, Pavlína


Dobrý den, v tuto chvíli kvalifikovaná nejste, podle § 6 odst. 1 písm. b) zákona č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících, ve znění pozdějších předpisů potřebujete ještě studovat v programu celoživotního vzdělávání uskutečňovaném vysokou školou program zaměřený na přípravu učitelů mateřské školy. Iveta


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vzdělání učitelky v MŠ od roku 2013
PříspěvekNapsal: pon 26. lis 2012 16:44:46 
Návštěvník píše:
Podle novely zákona o ped. pracovnících bohužel nebudeš mít kvalifikaci pro práci učitelky v MŠ. Pořádně si přečti zákon.

To není pravda. Na čem zakládáte svůj Názor?


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vzdělání učitelky v MŠ od roku 2013
PříspěvekNapsal: stř 05. pro 2012 19:48:03 
Dobrý den,
chtěla bych si také doplnit kvalifikaci prostřednictvím programu celoživotního vzdělávání uskutečňovaném vysokou školou - program zaměřený na přípravu učitelů mateřské školy. Nevíte, na které vysoké škole takový program otevírají? Zatím se mi na internetu nepodařil najít u žádné z vysokých škol. Nebo jak jinak si tedy kvalifikaci doplnit? Děkuji za odpověď, Pavlína


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vzdělání učitelky v MŠ od roku 2013
PříspěvekNapsal: pon 10. pro 2012 13:54:09 
Také jsem dosud žádnou fakultu, která by alespoň v rámci CŽV studium pro učitele MŠ nabízela, nanašla. Pokud o něm někdo ví, budu ráda za odkaz.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vzdělání učitelky v MŠ od roku 2013
PříspěvekNapsal: sob 15. pro 2012 21:14:31 
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, proč si sociální pedagog (který je kvalifikován pro práci vychovatele i pedagoga volného času) nemá možnost doplnit kvalifikaci pro práci v MŠ v rámci celoživotního vzdělávání na VŠ. Když vychovatel i pedagog volného času tuto možnost mají. Děkuji za odpověď


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vzdělání učitelky v MŠ od roku 2013
PříspěvekNapsal: úte 15. led 2013 12:13:42 
Dobrý den prosím o radu pracuji v mš jako nekvalifikovaná bylo mi doporučeno dodělat si vzdělání jinak budu muset skončit.Začala jsem studovat VŠ specialní pedagogiku obor vychovatelství a nyní po půl roce studia mi bylo řečeno že to studuji na nic nezapočitava se to do kvalifikace??????střední školu mám socilaně správní mohl by jste mi prosim někdo poradit????předem děkuji


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vzdělání učitelky v MŠ od roku 2013
PříspěvekNapsal: úte 15. led 2013 19:35:27 
Tady je problém v tom obor vychovatelství, klasická speciální pedagogika vzdělání odpovídá. Pokusila bych se o přestup na speciální pedagogiku a zažádat o uznání některých předmětů. Jiné řešení nevidím.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vzdělání učitelky v MŠ od roku 2013
PříspěvekNapsal: sob 26. led 2013 17:28:12 
Absolventka bakalářského studijního programu „speciální pedagogika pro vychovatele“ na Technické univerzitě v Liberci získala podle zák. č. 563/2004 Sb. odbornou kvalifikaci učitelky MŠ. V zákoně není specifikováno jaké zaměření speciální pedagogiky je třeba k získání kvalifikace učitelky MŠ vystudovat, znamená to, že pokud vystuduje v bakalářském studijním programu speciální pedagogiku jakéhokoliv zaměření, získá odbornou kvalifikaci učitelky MŠ.
Absolventka získala odbornou kvalifikaci jako
1) učitelka běžné MŠ podle § 6odst. 1 písm. d)
2)učitelka MŠ pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami podle § 6 odst. 2 písm. a)
3) vychovatelky v běžných školských zařízeních podle §16 odst. 1 písm. a)
4) vychovatelka pro děti a žáky se speciálními vzdělávacími potřebami podle § 16 odst. 2 písm. a)

V případě dalších dotazů nás můžete kdykoliv kontaktovat.

S pozdravem

Mgr. Marie Fridrichová
oddělení správních činností a péče
o pedagogické pracovníky MŠMT

1) učitelka běžné MŠ podle § 6odst. 1 písm. d)- když jsem si našla znění zákona:"vyšším odborným vzděláním získaným ukončením akreditovaného vzdělávacího programu vyšší odborné školy v oboru vzdělání zaměřeném na přípravu vychovatelů a vzděláním v programu celoživotního vzdělávání uskutečňovaném vysokou školou a zaměřeném na přípravu učitelů mateřské školy"

Pokud správně chápu zákon, neplňujete kvalifikační předpoklady pro výkon učitelky v běžné MŠ, jen ve speciální. Jsem v obdobné situaci, proto mne velmi překvapilo stanovisko paní Fridrichové z MŠMT.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vzdělání učitelky v MŠ od roku 2013
PříspěvekNapsal: úte 05. úno 2013 16:38:11 
Návštěvník píše:
Absolventka bakalářského studijního programu „speciální pedagogika pro vychovatele“ na Technické univerzitě v Liberci získala podle zák. č. 563/2004 Sb. odbornou kvalifikaci učitelky MŠ. V zákoně není specifikováno jaké zaměření speciální pedagogiky je třeba k získání kvalifikace učitelky MŠ vystudovat, znamená to, že pokud vystuduje v bakalářském studijním programu speciální pedagogiku jakéhokoliv zaměření, získá odbornou kvalifikaci učitelky MŠ.
Absolventka získala odbornou kvalifikaci jako
1) učitelka běžné MŠ podle § 6odst. 1 písm. d)
2)učitelka MŠ pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami podle § 6 odst. 2 písm. a)
3) vychovatelky v běžných školských zařízeních podle §16 odst. 1 písm. a)
4) vychovatelka pro děti a žáky se speciálními vzdělávacími potřebami podle § 16 odst. 2 písm. a)

V případě dalších dotazů nás můžete kdykoliv kontaktovat.

S pozdravem

Mgr. Marie Fridrichová
oddělení správních činností a péče
o pedagogické pracovníky MŠMT

1) učitelka běžné MŠ podle § 6odst. 1 písm. d)- když jsem si našla znění zákona:"vyšším odborným vzděláním získaným ukončením akreditovaného vzdělávacího programu vyšší odborné školy v oboru vzdělání zaměřeném na přípravu vychovatelů a vzděláním v programu celoživotního vzdělávání uskutečňovaném vysokou školou a zaměřeném na přípravu učitelů mateřské školy"

Pokud správně chápu zákon, neplňujete kvalifikační předpoklady pro výkon učitelky v běžné MŠ, jen ve speciální. Jsem v obdobné situaci, proto mne velmi překvapilo stanovisko paní Fridrichové z MŠMT.


Tak to by mě tedy samotnou zajímalo...sama jsem absolvent specky UK v Praze a jsem ve školce jako nekvalifikovaná. Nebo je to jinak??


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 85 ]  Přejít na stránku: Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: