Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vzdělání učitelky v MŠ od roku 2013
PříspěvekNapsal: úte 04. čer 2013 20:16:03 
Je obor "Speciální pedagogika - učitelství" kvalifikací pro výuku v běžné MŠ? Vím, že obor speciální pedagogika kvalifikaci splňuje, ale u výše zmíněného oboru si nejsem jistá. Na koho se můžu obrátit (pro 100% informaci), když ředitelka MŠ neví.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku : 4
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vzdělání učitelky v MŠ od roku 2013
PříspěvekNapsal: ned 09. čer 2013 19:43:21 
Ráda bych přidala i svůj názor na kvalifikaci učitelky v Mš. Já studuji na Pdf magisterský obor Učitelství pro 1. st. a spec.ped. Podle naší naší paní řediteky nesplňuji kvalifikaci pro učitelství v Mš. Moje kolegně... mimojiné vystudovala obor obchodník s maturitou (prodavačka) na stř. odborném učilišti, poté si dodělala v rámci DVP vychovatelství a jednotnou maturitní zkoušku z předškolní pedagogiky v Boskovicích. Nyní je kvalifikovanou učitelkou v Mš. Nezlobte se na mě, ale co je moc, to je moc.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vzdělání učitelky v MŠ od roku 2013
PříspěvekNapsal: ned 09. čer 2013 20:37:47 
sisi píše:
Je obor "Speciální pedagogika - učitelství" kvalifikací pro výuku v běžné MŠ? Vím, že obor speciální pedagogika kvalifikaci splňuje, ale u výše zmíněného oboru si nejsem jistá. Na koho se můžu obrátit (pro 100% informaci), když ředitelka MŠ neví.



Napište na mšmt. Osobně si ale myslím, že kvalifikovaná budete


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vzdělání učitelky v MŠ od roku 2013
PříspěvekNapsal: ned 09. čer 2013 20:38:55 
Návštěvník píše:
Ráda bych přidala i svůj názor na kvalifikaci učitelky v Mš. Já studuji na Pdf magisterský obor Učitelství pro 1. st. a spec.ped. Podle naší naší paní řediteky nesplňuji kvalifikaci pro učitelství v Mš. Moje kolegně... mimojiné vystudovala obor obchodník s maturitou (prodavačka) na stř. odborném učilišti, poté si dodělala v rámci DVP vychovatelství a jednotnou maturitní zkoušku z předškolní pedagogiky v Boskovicích. Nyní je kvalifikovanou učitelkou v Mš. Nezlobte se na mě, ale co je moc, to je moc.



Legislativa je na h.... Bohužel.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vzdělání učitelky v MŠ od roku 2013
PříspěvekNapsal: úte 11. čer 2013 9:47:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 11. čer 2013 9:40:15
Příspěvky: 1
je vzdělání z oboru Sociální činnost - sociální výchovatelství možno brát jako základ pro učitelství v mateřské škole, když bylo během studia vyučováno i předškolní vzdělávání, ale na maturitním vysvědčení je pouze tento obor?


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vzdělání učitelky v MŠ od roku 2013
PříspěvekNapsal: úte 11. čer 2013 20:01:27 
Ne.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vzdělání učitelky v MŠ od roku 2013
PříspěvekNapsal: stř 12. čer 2013 22:45:19 
janas píše:
Dobrý den,

vím, že tady toho padlo hodně, ale ...
Letos jsem se hlásila na VŠ - předškolní pedagogika - je tam ovšem brovský nával a nějak nepočítám, že ze 700 uchazečů, budu mezi 30 nejlepšími.
Zjišťuji tedy alternativní možnosti. Dodělávat si střední pedagogickou školu nechci, beru to opravdu jako krok zpět i vzhledem k platovému zařazení.
Mám vystudované všeobecné gymnázium, když složím jednotlivou maturitní zkoušku z předškolní pedagogiky a psychologie, kterou nabízí zminovaná SPgŠ v Přerově, budu kvalifikovaná pro práci v MŠ?
Plánuji jít na VŠ tak i tak, jen hledám alternativy pokud se letos nedostanu. Nechci zahálet.
Děkuji za odpověd.


Tak já bych studium na SPgŠ nebrala jako krok zpět, navíc získáváte tímto studiem kvalifikaci jako učitelka MŠ a vychovatelka - dva obory! Pokud ovšem je studium zaměřeno na ,,Předškolní a mimoškolní pedagogiku". Nicméně jste KVALIFIKOVANÁ učitelka MŠ a tudíž máte stejné platové zařazení jak s VŠ tak SPgŠ. Záleží ovšem,na jakých pracovních úkonech se v rámci výuky podílíte,ale o tom nižší, nebo vyšší vzdělání nerozhoduje.Vy si musíte vystudovat celý obor bohužel, Vás se jednotlivá maturitní zkouška netýká.Nicméně talentové zkoušky na tuto školu jsou náročné a každoročně je zájem o tento obor velký.

A ještě k tomu studiu, ano, spec. pedagog na VŠ i SŠ nemá v rámci studia potřebné výchovy HV,VV,DV atd. Nebo i učitel 1.st ZŠ nemůže znát problematiku v předškolce,ta je jiná.I metodika atd. se vede jinak, je to jiná věková skupina.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vzdělání učitelky v MŠ od roku 2013
PříspěvekNapsal: úte 18. čer 2013 20:46:47 
Návštěvník píše:
janas píše:
Tak já bych studium na SPgŠ nebrala jako krok zpět, navíc získáváte tímto studiem kvalifikaci jako učitelka MŠ a vychovatelka - dva obory! Pokud ovšem je studium zaměřeno na ,,Předškolní a mimoškolní pedagogiku". Nicméně jste KVALIFIKOVANÁ učitelka MŠ a tudíž máte stejné platové zařazení jak s VŠ tak SPgŠ. Záleží ovšem,na jakých pracovních úkonech se v rámci výuky podílíte,ale o tom nižší, nebo vyšší vzdělání nerozhoduje.Vy si musíte vystudovat celý obor bohužel, Vás se jednotlivá maturitní zkouška netýká.Nicméně talentové zkoušky na tuto školu jsou náročné a každoročně je zájem o tento obor velký.

A ještě k tomu studiu, ano, spec. pedagog na VŠ i SŠ nemá v rámci studia potřebné výchovy HV,VV,DV atd. Nebo i učitel 1.st ZŠ nemůže znát problematiku v předškolce,ta je jiná.I metodika atd. se vede jinak, je to jiná věková skupina.


Přesně jak píšete v posledním odstavci, že spec pedagog nemá vystudované výchovy ani předškoní pedagogiku a přesto je mu umožněno pracovat v mš (je ze zákona kvalifikovaný). Proč po něm není požadováno doplnění vzdělání a po jiných ano? Pokud je to v zákoně takto nastavené, měli by mít všichni stejné podmínky.
Učím na VŠ "děti" studující sociální pedagogiku. Jedná se již o studenty v navazujícím mgr. studiu. V rámci studia absolvují předměty zaměřené přímo na předškolní pedagogiku, pedagogiku jako takovou mají v průběhu celého studia, stejně jako psychologii. Nemyslím si, že jejich připravenost na působení v mš je horší než u speciálních pedagogů.Ba dokonce si myslím, že větší. A přesto jsou odkázáni, pokud se rozhodnou působit u předškolních dětí, znovu studovat VŠ, VOŠ či SŠ. Nemají možnost zkráceného studia či studia v rámci CŽV. A to je značně nespravedlivé.
Zajímal by mě Váš názor, případně zda někdo nevíte, jakým způsobem lze iniciovat změny v zákoně.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vzdělání učitelky v MŠ od roku 2013
PříspěvekNapsal: sob 29. čer 2013 8:57:56 
Návštěvník píše:
Univerzita Palackého v Olomouci nabízí bakalářský obor Speciální pedagogika předškolního věku i Učitelství pro mateřské školy. Podmínkou pro přijetí na SPPV je maturita na SPgŠ. Výhodou tohoto oboru je, že získáváte kvalifikaci jako učitelka v běžné mš i v mš speciální. Tyto programy nabízí i v rámci celoživotního studia.


Toto je velká mýlka ,,Podmínkou pro přijetí na SPPV je maturita na SPgŠ",protože za předchozí studium SPgŠ se pouze přičítají body (10) v přijímacím řízení,takže pokud budete mít u přijímacího řízení 100 bodů a nebudete mít vystudovanou SPgŠ a bude tam uchazeč,který sice SPgŠ vystudoval,ale bude mít bodů 60, hádejte kdo bude přijatý.Samozřejmě ten, kdo má vyšší bodové ohodnocení.Na OSU např. žádné body za SPgŠ nepřičítají,na jiné VŠ jsem se nedívala,ale předpokládám, že je to obdobné.Znám spoustu učitelek v MŠ,které to takto mají,protože je jednodušší se dostat na Speciální pedagogiku, než na Učitelství pro Mateřské školy na VŠ,tam je každoročně obrovskýnával :?


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vzdělání učitelky v MŠ od roku 2013
PříspěvekNapsal: ned 30. čer 2013 19:08:38 
Návštěvník píše:
Na OSU např. žádné body za SPgŠ nepřičítají,na jiné VŠ jsem se nedívala,ale předpokládám, že je to obdobné.Znám spoustu učitelek v MŠ,které to takto mají,protože je jednodušší se dostat na Speciální pedagogiku, než na Učitelství pro Mateřské školy na VŠ,tam je každoročně obrovskýnával :?


No tak letos tam byl ten rozdíl pouhé dva body, tedy 87 pro specku a 89 pro MŠ, jako minimum pro uspěšné vykonání, tuším. Což znamená chybovat jen dvakrát v každém subtestu, kdy má každý celkem 14 bodů - jako minimum. Přijato bylo nějak 30 uchazečů ze 600 (přesná čísla nevím). Takže bych neřekla, že je jednodušší dostat se na specku..


Naposledy upravil Lenka Urbanová dne pon 01. črc 2013 7:39:06, celkově upraveno 1
úprava citace


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 85 ]  Přejít na stránku: Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: