Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vzdělání učitelky v MŠ od roku 2013
PříspěvekNapsal: pon 20. kvě 2013 19:09:10 
pet píše:
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda budu plně kvalifikovaná pro práci v mateřské škole, pokud si doplním pouze jednotlivou maturitní zkoušku z pedagogiky a psychologie na střední pedagogické škole. Vystudovala jsem obor sociální pedagogika (státnice z pedagogiky, psychologie). Předem děkuji za odpověď.


Odpověď je taková, že to prý v tomto případě možné není. Jednotlivou maturitní zkoušku si může udělat jen ten, kdo má střední školu zaměřenou na vychovatelství. Ostatní nárok nemají :-(. A stejně, koho zajímá, že máte státnice z pedagogiky a psychologie a tady by se skádala zkouška znova, ale "pouze" maturitní :-). Možná by bylo lepší, umožňovat doplnění vzdělání i podle státních zkoušek a ne pouze dle názvu studijního oboru. Vychovatel či pedagog volného času mají možnost získat v rámci celoživotního vzdělávání kvalifikaci pro MŠ a socped ne. Proč? Pedagogiku jsme měli po dobu pěti let pořád, psychologii taktéž. V navazujícím magisterském studiu i 2 semestry předškolní pedagogiky. Mrzí mě, že cesta k doplnění vzdělání je tak trnitá, že neexistuje větší prostupnost :-( Popravdě mi to dost ztrpčuje život :-(


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vzdělání učitelky v MŠ od roku 2013
PříspěvekNapsal: čtv 23. kvě 2013 10:45:29 
Dobrý den, prosím o shovívavost, jestli se můj dotaz opakuje. VYSTUDOVALA JSEM SPŠ OBOR VYCHOVATELSTVÍ PRO ÚSTAVY SOCIÁLNÍ PÉČE, DĚTSKÉ DOMOVY-SE ZAMĚŘENÍM NA SPECIÁLNÍ PEDAGOGIKU, ZE KTERÉ JSEM TAKÉ SLOŽILA SAMOSTATNOU MATURITNÍ ZKOUŠKU. JSEM TÍMTO KVALIFIKOVANÁ JAKO UČITELKA MATEŘESKÉ ŠKOLY, PŘÍPADNĚ,JAKÉ JSOU MOŽNOSTI SI VZDĚLÁNÍ DOPLNIT. MOC DĚKUJI
JITKA


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vzdělání učitelky v MŠ od roku 2013
PříspěvekNapsal: čtv 23. kvě 2013 19:04:23 
Kvalifikovaná nejste, ale můžete si doplnit jednotlivou maturitní zkoušku (předškolní pedagogika) na některé SPgŠ, která toto nabízí. Zkouška je hrazena (asi něco mezi 5000 - 6000 Kč.)


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vzdělání učitelky v MŠ od roku 2013
PříspěvekNapsal: pon 27. kvě 2013 20:35:07 
Návštěvník píše:
Kvalifikovaná nejste, ale můžete si doplnit jednotlivou maturitní zkoušku (předškolní pedagogika) na některé SPgŠ, která toto nabízí. Zkouška je hrazena (asi něco mezi 5000 - 6000 Kč.)



Na SPgŠ v Přerově stojí tato jednotlivá maturitní zkouška 1000,- Kč a naučení se učiva předškolní pedagogiky.Je toho docela dost.Jen aby to za chvíli stačilo, vždyť ty zákony mění jako boty.Sama jsem v Přerově studovala na dálkovém studiu,nyní studuji stejný obor na VŠ,můžu říct že studium na SPgŠ mi dalo daleko více, než mi dává na VŠ.Na VŠ si opakuji jen to, co už umím.Ať se na mne nikdo nezlobí,ale učitel MŠ by měl mít vystudované to co učí, ne vychovatel atd. ve školce a naopak.Automechanik také nespravuje vlaky....


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vzdělání učitelky v MŠ od roku 2013
PříspěvekNapsal: stř 29. kvě 2013 19:46:36 
Taktéž souhlasím, že ten, kdo učí v MŠ, by měl mít vystudované učitelství pro MŠ. Také do určité míry nechápu, proč speciální pedagog vychovatel, je kvalifikován pro práci v mš. Pochopím to ve speciální školce, či školce, kde je speciální třída pro tyto děti. Samozřejmě, občas se i v "normální" školce objeví dítě s určitými specifickými potřebami, ale na to myslím je připravena i učitelka, která v rámci svého studia měla i speciální pedagogiku, případně absolvovala nějaký kurz. Speciální pedagog podlě mě nemá potřebnou kvalifikaci (nemá v rámci svého studia předškolní pedagogiku, různé výchovy apod. - tyto informace mám od kamarádky, která specku studovala).


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vzdělání učitelky v MŠ od roku 2013
PříspěvekNapsal: čtv 30. kvě 2013 21:37:44 
Dobrý den,

vím, že tady toho padlo hodně, ale ...
Letos jsem se hlásila na VŠ - předškolní pedagogika - je tam ovšem brovský nával a nějak nepočítám, že ze 700 uchazečů, budu mezi 30 nejlepšími.
Zjišťuji tedy alternativní možnosti. Dodělávat si střední pedagogickou školu nechci, beru to opravdu jako krok zpět i vzhledem k platovému zařazení.
Mám vystudované všeobecné gymnázium, když složím jednotlivou maturitní zkoušku z předškolní pedagogiky a psychologie, kterou nabízí zminovaná SPgŠ v Přerově, budu kvalifikovaná pro práci v MŠ?
Plánuji jít na VŠ tak i tak, jen hledám alternativy pokud se letos nedostanu. Nechci zahálet.
Děkuji za odpověd.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vzdělání učitelky v MŠ od roku 2013
PříspěvekNapsal: pát 31. kvě 2013 17:57:53 
janas píše:
Dobrý den,

vím, že tady toho padlo hodně, ale ...
Letos jsem se hlásila na VŠ - předškolní pedagogika - je tam ovšem brovský nával a nějak nepočítám, že ze 700 uchazečů, budu mezi 30 nejlepšími.
Zjišťuji tedy alternativní možnosti. Dodělávat si střední pedagogickou školu nechci, beru to opravdu jako krok zpět i vzhledem k platovému zařazení.
Mám vystudované všeobecné gymnázium, když složím jednotlivou maturitní zkoušku z předškolní pedagogiky a psychologie, kterou nabízí zminovaná SPgŠ v Přerově, budu kvalifikovaná pro práci v MŠ?
Plánuji jít na VŠ tak i tak, jen hledám alternativy pokud se letos nedostanu. Nechci zahálet.
Děkuji za odpověd.



Pokud složíte jednotlivou maturitní zkoušku, kvalifikovaná nebudete. Může ji složit pouze ten, kdo má střední školu zaměřenou na vychovatelství - psala jsem kvůli tomu na mšmt, protože si chci taky doplnit vzdělání. Musíte jít na VŠ či VOŠ nebo SŠ, ale to jak píšete je krok zpět.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vzdělání učitelky v MŠ od roku 2013
PříspěvekNapsal: ned 02. čer 2013 11:55:51 
Univerzita Palackého v Olomouci nabízí bakalářský obor Speciální pedagogika předškolního věku i Učitelství pro mateřské školy. Podmínkou pro přijetí na SPPV je maturita na SPgŠ. Výhodou tohoto oboru je, že získáváte kvalifikaci jako učitelka v běžné mš i v mš speciální. Tyto programy nabízí i v rámci celoživotního studia.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vzdělání učitelky v MŠ od roku 2013
PříspěvekNapsal: pon 03. čer 2013 17:44:05 
Dobrý den, chtěla bych se vás zeptat. Mám vystudovanou střední ped.školu obor Pedagogické lyceum, 3 roky pracuji jako učitelka v MŠ, ale bylo mi řečeno, že nejsem kvalifikovaná a musím si dodělat vzdělání, neuznali mi ani jednotnou maturitní zkoušku z předškolní pedagogiky, doporučili mi studium bud na VŠ nebo VOŠ a to speciální pedagogiku nebo předškolní a mimoškolní pedagogiku. Dala jsem si přihlášku na VOŠ speciální pedagogiku a teď jsem trochu mimo, dle vašich příspěvků,zdali budu kvalifikovaná. Ptala jsem se na to paní z MŠMT, ale je to už před 2 měsíci, tak nevím, jestli se novelou něco změní. Díky za odpověď.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vzdělání učitelky v MŠ od roku 2013
PříspěvekNapsal: úte 04. čer 2013 17:46:24 
Dle zákona budete kvalifikovaná.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 85 ]  Přejít na stránku: Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron