Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Učitelka MŠ - studuji, mohu už teď hledat práci v MŠ?
PříspěvekNapsal: čtv 28. úno 2013 10:39:06 
Dobrý den, chci se zeptat, zda můžu být nyní zaměstnaná jako učitelka v MŠ, jestliže mám kurz Asistent pedagoga a studuji prvním rokem na VŠ obor Učitelství pro MŠ. Pracuji jako asistent pedagoga, ale chtěla bych už intenzivně vyhledávat práci v mš.Je možné za takových podmínek najít práci nebo musím počkat, až dostuduji....děkuji.Monika


Naposledy upravil Lenka Urbanová dne pát 01. bře 2013 13:49:44, celkově upraveno 1
úprava předmětu příspěvku


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Učitelka MŠ - studuji, mohu už teď hledat práci v MŠ?
PříspěvekNapsal: čtv 28. úno 2013 21:09:48 
Dobrý den, určitě se nebojte a práci v oboru si hledejte již nyní, myslím, že to, že ještě nejste plně kvalifikovaná není problém, důležité je, že studujete. Problém by mohl nastat v uvolňování do školy. Pokud vím, tak i když budete studovat VŠ dálkově,budete se muset ze zaměstnání uvolňovat alespoň jedenkrát do týdne.Záleží na ředitelce zda vám to umožní.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Učitelka MŠ - studuji, mohu už teď hledat práci v MŠ?
PříspěvekNapsal: ned 30. čer 2013 19:19:33 
Z čeho vycházíte?
Bylo by to fajn, ale myslím, že min. ve státní školce, která je pod tlakem papírů, to přece jít nemůže. Zákon hovoří o "absolvování VŠ" ne o studiu.
Jak to tedy asi je?


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Učitelka MŠ - studuji, mohu už teď hledat práci v MŠ?
PříspěvekNapsal: pon 08. črc 2013 17:05:49 
zahájit studium musíte do 31.12.2014, do té doby můžete být přijata i jako nekvalifikovaná. Sama ze zkušeností vím, že uvolňování do školy je veliký problém, ale záleží na ředitelce, mě pouštět nechtěla, musela jsem si brát dovolenou.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Učitelka MŠ - studuji, mohu už teď hledat práci v MŠ?
PříspěvekNapsal: pon 08. črc 2013 20:29:50 
Myslím, že bych to neviděla tak pesimisticky....jako nekvalifikovaná můžete určitě pracovat, zase nebudete stát MŠ tolik peněz a když studujete, je v zájmu školky si Vás udržet. Co se týče uvolňování, pokud nechcete to, co nabízí zákon, nebývá v tom problém. Dálkové studium vyžaduje 1x14 dní odpoledne a sobotu, tak pokud máte školu blízko, stačí půl dne dovolené a to nebývá problém...já jsem si třeba hodiny odepisovala a dostala jsem prostě méně peněz, protože jsem odcházela jen o 2 hodiny dříve...pokud budete ve své práci dobrá a ředitelka to pozná, nebudete mít určitě problém! Přeju hodně štěstí, já teď dokončila dálkově Mgr. oboru předškolní pedagogika, takže ať se Vám daří


Nahoru
  
 
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Učitelka MŠ - studuji, mohu už teď hledat práci v MŠ?
PříspěvekNapsal: úte 09. črc 2013 20:17:33 
no, já musím oponovat předchozímu názoru........ne v každé školce Vás vezmou, když budete studovat, říkám to z vlastní zkušenosti, byl to velký problém u mě.......ředitelce se to nelíbilo.U dětí prostě být někdo musí. Moje studium na VŠ bylo dokonce důvodem, že se mě ředitelka zbavila.....a to hodně nepěkných způsobem. Kdo chce psa bít, hůl si najde, že?


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Učitelka MŠ - studuji, mohu už teď hledat práci v MŠ?
PříspěvekNapsal: ned 28. črc 2013 16:39:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 19. čer 2013 8:08:56
Příspěvky: 5
Návštěvník píše:
zahájit studium musíte do 31.12.2014, do té doby můžete být přijata i jako nekvalifikovaná. Sama ze zkušeností vím, že uvolňování do školy je veliký problém, ale záleží na ředitelce, mě pouštět nechtěla, musela jsem si brát dovolenou.


a neplatí toto jen, pro ty, kteří mají nějaké pedagogické vzdělání? Vychovatelství, výchovná a hum. činnost SŠ a pod.?

Tazatelka se podle mne ptala na to, zda bez ped. vzdělání na SŠ (protože o tom nepíše a asi jej nemá, když má kurz asistenta pedagoga), může v průběhu studia učit v MŠ.
Já si osobně myslím, že ne, i když by to bylo dobré - třeba pojmenovat to jako placená stáž nebo tak něco.
Druhá věc je, pokud to zákon umožňuje, jestli takového člověka někdo zaměstná, když jsou mraky nezaměstnaných a kvalifikovaných, že :/


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Učitelka MŠ - studuji, mohu už teď hledat práci v MŠ?
PříspěvekNapsal: ned 28. črc 2013 18:00:17 
Tazatelka již odpovídající studium zahájila, takže nevidím důvod, proč by si nemohla hledat práci jako učitelka MŠ. A jak už tu zaznělo, záleží na ředitelce (řediteli), zda jí umožní studovat a bude ji uvolňovat. Ředitelka taky rozhoduje o tom, zda přijme uchazeče s dokončeným studiem nebo teprve studujícího. V tomto případě jsou studující v nevýhodě - nemají "papír".


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Učitelka MŠ - studuji, mohu už teď hledat práci v MŠ?
PříspěvekNapsal: čtv 01. srp 2013 10:42:56 
V zákoně opravdu je něco o tom, že studující člověk může vykonávat ped. činnost? Pokud nemá dostudováno, není přeci plně kvalifikovaný. Pokud to v zákoně není, neměl by jej takového přeci nikdo na místo učitele v mš přijmout, ne?

Já také studuji, takže mne to zajímá, ale nějak růžově to nevidím.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Učitelka MŠ - studuji, mohu už teď hledat práci v MŠ?
PříspěvekNapsal: čtv 29. srp 2013 19:52:28 
Děkuji za příspěvky....právě jsem nastoupila jako učitelka v mš, na studium si budu brát dovolenou. Asistent pedagoga je podle zákona pedagogický pracovník, kurz byl akreditovaný.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku: 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: