Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kvalifikace pro MŠ
PříspěvekNapsal: čtv 20. úno 2014 19:38:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 20. úno 2014 19:16:10
Příspěvky: 1
Dobrý den,
není mi moc jasné jak si vykládat zákon o pedagogických pracovnících § 6 odst, pro učitele MŠ. Budu velmi ráda za odpověď a radu.

Před lety jsem si udělala na ZČU v Plzni CŽV - pro učitele odborných předmětů - tehdy to zaměstnavateli dle legislativy několik let stačilo.

Potom to přestalo legislativně stačit a bylo mi sděleno, že stačí jakékoli VŠ vzdělání pedagogického směru (Bc., Mgr.)
Vystudovala jsem tedy na UK Bc. obor Vychovatelství.

A nedávno mi známá, řiditelka MŠ řekla, že s Vychovatelstvím v MŠ učit nemohu...
Tomu, ale nerozumím, protože:
"b) vysokoškolským vzděláním získaným studiem v akreditovaném studijním programu v oblasti pedagogických věd zaměřené na přípravu učitelů prvního stupně základní školy nebo vychovatelství nebo pedagogiku volného času nebo studijního oboru pedagogika a vzděláním v programu celoživotního vzdělávání uskutečňovaném vysokou školou a zaměřeném na přípravu učitelů mateřské školy"

Tam je přímo psáno Vychovatelství... Poradil by mi prosím někdo?
Možná si to jen špatně vykládám.

Četla jsem i o tom, že by mělo stačit SŠ studium. (to mám z umprumky s maturitou).
Ale opět mě mate, že v některých diskuzích je uvedeno, že musí být složena maturitní zkouška z předškolní pedagogiky. Oslovila jsem několik SŠ, ale zkouška se jmenuje z Pedagogiky...
Našla jsem třeba i tuto školu http://www.spgsberoun.cz/dalkove-studium/ucebni-plany/ kde je obor jednoletý - stačilo by to?


Je mi jasné, že časem, se legislativa může změnit, proto samozřejmě přemýšlím o navazujícím Mgr na UK - které by už snad žádná změna neměla ohrozit.
Já i ráda zkusím přijímačky na předškolní pedagogiku, ale bohužel jsem spíš po celých 6 let praxe zaměřená na výtvarku a pracovky, na hudebku jsem měla takto nadanou kolegyni. No a hudebka u přijímaček mě děsí. O tělocviku ani nemluvím :D

Aktuálně neučím, poslední úvazek byl záskok za mateřskou dovolenou.
Praxe 6 let.

Předem děkuji za odpověď,
H.J.Skuhrovcová


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kvalifikace pro MŠ
PříspěvekNapsal: čtv 08. kvě 2014 15:49:53 
Dobrý den,
podle platné legislativy musíte mít vzdělání zaměřené na předškolní výchovu, což je jasně napsáno na konci Vámi citovaného odstavce zákona. Je tam uvedeno a.....
Pokud máte vychovatelství, měla by stačit jednooborová maturita, důležité je, co je pak na papíře- zda Vás to kvalifikuje.
Pokud si nejste jistá, napište si o jasný výklad na ministerstvo, je tam pro tyto případy zřízena email adresa.
Lada


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: