Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vzdělání pro učitelku v MŠ
PříspěvekNapsal: ned 06. dub 2014 14:32:07 
DObrý den, můžete mi prosím poradit jaké je vhodné vzdělání, jaká škola, pro učitelku v MŠ? V co nejjednoduší verzi. Našla jsem obor Předškolní a mimoškolní pedagogika, ale toto se liší ve formě střední, vyšší a nevím zda ještě vysoká. Která z těchto je zakončena titulem a jakým? Jaký je v tom rozdíl, motám se v tom. CHápu že po základce by člověk šel na střední. Já střední s maturitou již mám, jen v úplně jiném oboru. Určitě potřebuji i dálkově, kvůli mým dětem, nemá mi je pořádne kdo hlídat, na denní studium tedy nemůžu. Jsem ze školy již přes deset let a bojím se, že nebudu mít ani správné znalosti, budu se muset vše učit znovu než kdyby jsem byla po škole. Zároveň jsem viděla někde seznam v rámci školy povinné sportovní kurzy? To opravdu? nebo je nějaká škola i bez něj. S fyzičkou jsem na tom nic moc, ale za dětmi lítám neustále :-) A když si vybavím učitelku ve školce svojí dcery, která má hoodně nadváhu nedovedu si představit, že ona toto abslovovala. Zároveň jsem tu v diskuzi četla, že je problém se vůbec na takové školy dostat, že na 600 přihlášek vezmou třeba jen 40 studentů, to pak přijde tolik učitelek, které to potřebují dodatečně o práci? V podstatě jsem k tomuto oboru přišla životními náhodami. Napřed jsem na mateřské zakládala občanské sdružení pro maminky s dětmi kde jsem působila a sama vymýšlela aktivity s dětmi a nakonec se na mě obrátila kamarádka, že chce zařídit soukromou školku a to chce po mě zařídit, protože má ve mě důvěru. Toho se nebojím, učím se za klusu a zjistila jsem, že jsem se v tomto oboru našla. Ale vím, že je tedy nutné vzdělání a to k té školce by patřit mělo. Učitelku by jsem tam dělala třeba až za pár let. Po rodičovské dovolené. Omlouvám se za všetečné otázky a děkuji moc za pomoc.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Vzdělání pro učitelku mš
PříspěvekNapsal: stř 09. dub 2014 10:14:38 
Dobrý den,
mám vystudované magisterské studium v oboru "Speciální pedagogika pro učitele středních škol", mohu učit v Mateřské škole a nebo jaké vzdělání si musím doplnit? Děkuji za odpověď.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vzdělání pro učitelku v MŠ
PříspěvekNapsal: pon 14. dub 2014 19:55:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 14. dub 2014 19:49:50
Příspěvky: 1
Dobrý večer,
to, že máte speciální pedagogicku je sice fajn, ale podle toho, co píšete, jdo o mnohem vyšší stupeň.
Pro učitelku MŠ je předepsané středoškolské či vysokoškolské studium - předškolní výchova. Pokud má uč. speciální pedagogiku, opět je důležité, pro jakou věkovou skupinu. Pokusila bych se zeptat na nějaké střední pedagogické škole, zda se mě týká tzv. jednooborová maturita. Pro speciální pedagogiku bych pak vznesla požadavek na konkrétní vysokou školu, zda mě její absolvování postačuje na práci s dětmi předškolního věku. Naše školství se tváří " vzdělaně a chytře", ale logiku v něm nehledejte- ta chybí.
Přeji hodně zdaru Lada


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vzdělání pro učitelku v MŠ
PříspěvekNapsal: pát 18. dub 2014 18:01:57 
Dobrý den paní Lado, moc děkuji za odpověď. Zjistím co půjde a napíšu. Jarmila


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vzdělání pro učitelku v MŠ
PříspěvekNapsal: úte 06. kvě 2014 11:56:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. srp 2013 11:13:12
Příspěvky: 60
Milé kolegyně,
kvalifikace učitelek mateřské školy se řídí zákonem č. 563/2004 Sb. o pedagogických pracovnících a o změně některých předpisů v platném znění. Kvalifikaci je možné získat na SPgŠ nebo VOŠ, obor předškolní a mimoškolní pedagogika, denním či kombinovaným bakalářským studiem oboru Učitelství pro mateřské školy na všech pedagogických fakultách v ČR (některé fakulty již umožňují navazující také Mgr. studium v kombinované formě). Kvalifikační předpoklady splňuje také absolvent VOŠ nebo VŠ v oboru vzdělání zaměřeném na speciální pedagogiku.

_________________
Mgr. Hana Splavcová


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vzdělání pro učitelku v MŠ
PříspěvekNapsal: čtv 08. kvě 2014 15:17:28 
Dovolím si nesouhlasit s tím, že pro práci uč.MŠ stačí speciální pedagogika. Ta totiž neřeší předškolní pedagogiku, ale pedagogiku speciální. Speciální pedagogika se totiž zaměřuje na oblasti předškolní i školní. V programech CŽV je to pak rozděleno - uč.ZŠ, uč.MŠ a vychovatelé.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vzdělání pro učitelku v MŠ
PříspěvekNapsal: pát 13. úno 2015 16:20:46 
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda nevíte jestli bych mohla učit v MŠ, mám vystudovaného bakaláře v oboru Vychovatelství v programu pedagogika volného času?


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vzdělání pro učitelku v MŠ
PříspěvekNapsal: pon 19. říj 2015 18:46:34 
Mám vystudovanou Pedagogiku na Filozofické fakultě, takže mi stačí jen dodělat předškolní ped. v rámci CŽV - zkrácená forma?


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vzdělání pro učitelku v MŠ
PříspěvekNapsal: pon 25. led 2016 11:49:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. srp 2013 11:13:12
Příspěvky: 60
Markijozy píše:
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda nevíte jestli bych mohla učit v MŠ, mám vystudovaného bakaláře v oboru Vychovatelství v programu pedagogika volného času?

Tento obor nesplňuje zákonné požadavky pro kvalifikaci učitele MŠ.

_________________
Mgr. Hana Splavcová


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vzdělání pro učitelku v MŠ
PříspěvekNapsal: pon 25. led 2016 11:54:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. srp 2013 11:13:12
Příspěvky: 60
Kyjová píše:
Dovolím si nesouhlasit s tím, že pro práci uč.MŠ stačí speciální pedagogika. Ta totiž neřeší předškolní pedagogiku, ale pedagogiku speciální. Speciální pedagogika se totiž zaměřuje na oblasti předškolní i školní. V programech CŽV je to pak rozděleno - uč.ZŠ, uč.MŠ a vychovatelé.

Tato oblast má svá úskalí, ale zákon speciální pedagogiku nespecifikuje. Rozhodnutí o přijetí pedagoga je v kompetenci ředitelky MŠ.

_________________
Mgr. Hana Splavcová


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ]  Přejít na stránku: 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: