Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Modul A: Hra na EKN
PříspěvekNapsal: pát 02. čer 2017 9:48:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 13. říj 2009 15:35:39
Příspěvky: 6
Modul A: Hra na EKN (k získání základů hry na klávesy pro ovládání klaviatury jako vstupního terminálu do digitálního prostoru)

RVP pro ZUV stanovuje, že nové studijní zaměření EZHZT se skládá ze tří modulů A, B a C.
V tomto tématu bych se rád věnoval náplni modulu A, rozložení a využití v Učebních plánech pro I. i II. stupeň studia atd.

Má svou náročností konkurovat (neboli dublovat) vlastnímu plnohodnotnému studijnímu zaměření "Hra na EKN"? Považujete za nutné uplatňovat tento modul v průběhu celého studia I. a II. stupně?
Nebo ho chápete ve své praxi tak, jak byl i původně v RVP zamýšlen, tzn. že jeho smyslem je pouze položit základy ovládání klaviatury keyboardu (midiklávesnice), aby ji žák mohl používat víceméně jako vstupní terminál pro zadávání midi dat do digitálního prostředí?
Do jaké míry by se výstupy tohoto modulu měly překrývat s výstupu studijního zaměření "Hra na EKN"?

(Zde docházelo na školách při seznamování s RVP k velkým zmatkům, protože učitelé hry na EKN měli výstupy svého studijního zaměření formulovat podle očekávaných výstupů vzdělávacího zaměření "Hra na klávesové nástroje", ale častokrát se domnívali, že jim k tomu slouží Modul A, který byl ovšem definován úrovní svých výstupů pro jiné studijní zaměření - což samozřejmě neznamená, že by se jím nemohli nechat inspirovat...)
Možná by stálo za to v revizi RVP pro ZUV definovat samostatně očekávané výstupy pro plnohodnotné studijní zaměření "Hra na EKN", které by byly náročnější a pokrývaly by celou dobu studia tak jako u jiných nástrojů, a potom vytvořit redukované očekávané výstupy pro modul A, které by skutečně požadovaly pouze základy ovládání EKN pro specifické účely EZHZT...
V této souvislosti se při tvorbě RVP často diskutoval problém, jestli je nutné vázat modul A pouze na hru na EKN jako vstupní terminál pro midi data, když existují i jiné nástroje s midi převodníky (např. kytara apod.)
Tehdy zvítězil názor, že se zůstane povinně u EKN vzhledem k tomu, že alespoň základní orientace na klaviatuře je obecným přínosem pro znalosti harmonie a související disciplíny.
Jaké jsou vaše zkušenosti a názory nyní, když už je RVP pro ZUV několik let realizován?


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: