Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Náplň práce vedoucí učitelky v MŠ
PříspěvekNapsal: úte 31. led 2017 12:08:58 
Dobrý den,
dostala jsem nabídku práce jako vedoucí učitelka, dosud jsem měla pouhé dva roky praxe jako učitelka, po té 4roky na mateřské(2děti) během této doby jsem si dodělala vysokoškolské vzdělání- Učitelství pro MŠ. Momentálně se rozhoduji, zda jít na tuto pozici, nebo na klasickou učitelku MŠ. Můžete mi prosím objasnit jaké jsou práva a povinnosti,kompetence, náplň práce a finanční ohodnocení, nebo mne můžete odkázat někam, kde bych tyto informace našla? Děkuji


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Náplň práce vedoucí učitelky v MŠ
PříspěvekNapsal: ned 12. úno 2017 20:29:55 
Práce vedoucí učitelky je v každé mateřské škole jiná, protože vše závisí na ředitelce školy. Například hodiny přímé vyučovací činnosti můžete mít sníženy až na úroveň zástupce ředitele, v jednotřídní MŠ je to 25 hodin. Ředitelka vám ale určí míru vyučovací povinnosti a stanoví kompetence a povinnosti. Ze své zkušenosti doporučuji kontaktovat ředitelku a na vše se podrobně zeptat.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Náplň práce vedoucí učitelky v MŠ
PříspěvekNapsal: čtv 08. úno 2018 20:10:57 
Dobrý den, tak pokud vám ji teda ředitel sníží... pracuji jako vedoucí učitelka v mš, máme jednotřídku o počtu 26 dětí, s kolegyní jsme obě v 8. platové třídě, já ke všemu papíry, psaní jídelníčků, atd... na snížení přímé ped.činnosti jsem se ptala a vůbec, takže klasických 31h/týdně a ohodnocení??? v mém případě, kdy nás nechce ředitel ani zařadit do 9. platové třídy, tak mi náleží za vedení 1700,- v hrubém....


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Náplň práce vedoucí učitelky v MŠ
PříspěvekNapsal: čtv 15. úno 2018 11:22:10 
Tak to máte zvláštního ředitele NER. Já mám 10 platovou třídu hned při nástupu, mám jen stredni a zkušenosti v mš malé. Mám praxi jako vychovatelka v ŠD a asistentka pedagoga. Nejspíš bych se ho na to zeptala. Jako záleží na řediteli kolik Vám dá, kam Vás zařadí a co budete dělat. Takhle bych ale vedoucí nedělala, když jsou na nás kladeny kolikrát vyšší nároky.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Náplň práce vedoucí učitelky v MŠ
PříspěvekNapsal: stř 26. zář 2018 11:26:40 
Já vedoucí učitelka MŠ, jednotřídní, odloučené pracoviště ZŠ. Má náplň práce: vše to, co má v kompetenci ředitel MŠ......a platové zařazení 9, snížený úvazek nemám + jmenovaný statutární zástupce ZŠ a MŠ, koordinátor ŠVP, zavádějící učitelka. Veškerou práci týkající se papírování dělám po nocích doma + klasické přípravy. Kolegyně bohužel měla zvláštní kvalifikaci, kterou zákon umožňuje, i když byla inspekce nespokojená.... i s ní jako člověkem, již mám novou, bohužel nekvalifikovanou (její přijetí vyplynulo z neočekávané situace).Opravdu velmi hodná a milá k dětem, bohužel dál nic, začíná studovat. Na ped. poradách jsem byla vždy chválena, vedení bylo spokojené s takovým s prominutím b..... jak jsem byla já. Nyní dokončují Mgr. a dala jsem výpověď. I když práci s dětmi miluji, už se do školství nevrátím. Člověk snad i čeká něco víc než tu pochvalu a plácání po ramenou.... a ne pouze víc a víc naložené práce. Jen mě mrzí jedna věc, když se se mnou loučila paní inspektorka, řekla mi, že jsem velice křehká bytost a abych zvládla s ,,tím” co v MŠ bylo něco udělat.Těší se až přijede příště na ty změny a hlavně to, že potká opět člověka který nejen svou práci dělá výborně, dává do toho své srdce, je vzdělaný a hlavně to co se ve škole naučil umí použít...bohužel už se nepotkáme.....ano, zvládla jsem to ale....


Nahoru
  
 
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: