Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Začínající učitelka v MŠ
PříspěvekNapsal: stř 25. srp 2010 18:08:43 
hezký den,

Lenko, taky se přidám k registraci, protože myslím, že tady je hodně věcí pro inspiraci a hlavně hodně dobrý rad, takže to tu budu navštěvovat hodně často :)

Valia:tak dneska jsem přišla asi zbytečně moc brzy :) ale lepší dříve než později :) nic méně jsme pak čekaly 2 hod na zástupkyni, se kterou jsme měli poradu, na které jsme seděly 3 hod a vstřebávaly jsme informace.. Jsem taky u předškoláků, myslím si, že si budu rozumět i s kolegyní, ale zatím jsme neměly tu čest se poznat blíž, to až zítra, až budeme připravovat třídu.. No nic méně jsem trochu zklamaná z vybavení školky :shock: co se týká pomůcek je to vubec bídá a vybavení tříd.... Bylo nám řečeno hned ze začátku "nejsou peníze", takže jsem zvědavá z čeho budeme vybavovat třídy...
Co se týká klavíru, tak to mám "vyřešené" to jsme řešily se zástupkyní už při pohovoru.. na klavír neumím hrát, takže to naštětí za mě zastane moje kolegyně... Je naplánovano spoustu akci, takže se ve školním roce určitě nudit nebudeme :D takže ať se ti cvičení daří a brzy se do toho dostaneš ;)


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Začínající učitelka v MŠ
PříspěvekNapsal: stř 25. srp 2010 18:12:27 
Bohunko T. : Děkujeme za uvítání!! :) S tím elánem to není tak horký, vždycky na začátku roku mám hodně elánu a pak nějak postupně ubývá sil a těším se na nějaké prázdniny a volno... Ve školství jsem už pracovala, ale ve speciální škole, takže dětiček jsem si užívala do syta. I když musím uznat, že práce se zdravými dětmi je úplně jiná.
Takže přeji mnoho úspěchů ve školním roce, ať dětičky nezlobí..
saiimonka :)


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Začínající učitelka v MŠ
PříspěvekNapsal: čtv 26. srp 2010 7:41:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 26. srp 2010 7:07:46
Příspěvky: 7
Ahoj, tady Valia :lol: Pokud by někdo nevěděl ;)
Saiimonko, prosím Tě, mám dotaz.Včera na poradu brala jsi nějaké chlebíčky nebo zákusky? Ted mi volala moje matka-40let je vychovatelka a prý MUSÍM přinést chlebíky,že se to dělá, já to ale nezažila,tak ted nevím :oops: jen když byly narozeniny, to jo.

Prosím, máme dnes poradu na 16 h, opravdu se tohle dělá? nevíte někdooooo?díííky :?:

_________________
34 let
2 dcery


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Začínající učitelka v MŠ
PříspěvekNapsal: čtv 26. srp 2010 11:53:28 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. říj 2007 20:29:07
Příspěvky: 3433
Zjevně se tu včas neukázal někdo, kdo by poradil. Já tedy nevím, jak to chodí kde na kterých poradách, ale řídila bych se tím, co ti přinese klid do duše. Jestli máš pocit, že může mít maminka pravdu a že bys třeba opravdu dokonce ráda ostatním něco přinesla, jdi do toho. Protože ale nemůžeš vědět, co je zvykem, dokud ti o tom někdo nepoví, nelámala bych si tím hlavu. Ale na mě nedej, jsem trochu out ;-)
Zato by mě ale docela zajímalo, co se bude dít dál. Jaká byla porada a co budeš dělat nejdřív...?

_________________
Lenka Urbanová, hlavní moderátor
Inovujeme Metodický portál RVP.CZ - inovujeme.rvp.cz.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Začínající učitelka v MŠ
PříspěvekNapsal: čtv 26. srp 2010 13:30:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 26. srp 2010 13:27:16
Příspěvky: 5
Ahoj Valia,

i když už je asi pozdě.. odpovídat :oops: ale já na poradu nic nenesla.. měla jsem první den přijit do práce a byla jsem ráda, že jsem to tam první den zvládala pak se řeklo, že bude porada a měly jsme 3 hod poradu, bez chlebíčku.. od tebe "slyším" no spíš čtu, poprvé, že by se na poradu měly nosit chlebíčky, ani v předchozí práci jsem je nenosila.. Ale jak psala Lenka, to záleží na Tobě jak to citíš..

Takže jak dopadla porada??? :)


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Začínající učitelka v MŠ
PříspěvekNapsal: čtv 26. srp 2010 18:59:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 26. srp 2010 7:07:46
Příspěvky: 7
Ahoj všem!Saiimonko a další!
Tak jste koukám zvědavé, jak jsem dnes dopadla :mrgreen: Já se nakonec rozhodla, že pojedu dřív a poptám se kolegyňky-je fakt,že kdysi jak jsem dělala ve škole,tak na poradě jsme vždy něco měly-kafe,chlebíčky,koláčky,pokaždé někdo něco přinesl,jen na to "zápisné" si nevzpomínám. :?
Takže jsem přijela o hodinu dřív a Pavlína - no jasněěěě,zápisné musííí být,už mám hlad-a smála se :lol: dělá se to u nich,takže jsem vyrazila vedle do supermarketu a nakoupila zákusky a malé koláčky,nachystala v ředitelně,taky kafčo,no kolegyňky vše zťapaly,olizovaly se,byla fajn atmosféra...takže máma měla pravdu, no holt je dloouho v branži. :D
A mám radost ze svého kroužku-budu mít dramatický,už mám v hlavě nápady,které si díky MM už zapisuju,začnu polehoučku-ztvárňování zvířat,jejich pohybů,nálady a následně dramatizace zvířat v říkankách a písničkách.
Pak zkusím s dětmi zdramatizovat jednoduchý příběh,napadl mě O Budce , Princeznička na bále a podobné.
V tomle jsem nováček(myslím v dramatizaci)jinak jsem spíše zaměřená na výtvarku a sport, tak pokud by to mělo být jinak, klidně mě nasměrujte 8-)
Takže pocit mám dobrý, zítra si zase do práce zajedu hrát na můj milovaný klavír. :oops:
a pročíst vzdělávací plán..jen doufám,že mi nadšení vydrží co nejdéle.Uvidím,jak to půjde dál,až mi začne studium,to jsem zvědavá.
zatím ahojky
Moc díky,že jsem se mohla vypsat.

_________________
34 let
2 dcery


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Začínající učitelka v MŠ
PříspěvekNapsal: čtv 26. srp 2010 20:28:23 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 20:19:04
Příspěvky: 674
Ahojky všichni,
po přečtení příspěvků děvčat přede mnou jsem měla móóóóc příjemný pocit na duši. Dokonce jsem se i od srdce zasmála, když Jana (Valia) žádala radu ohledně "zápisného" :mrgreen: . Jakoby sem vítr zavál novou energii. Mladou, jasnou, plnou elánu a nadšení. To je bezva, protože teď, na začátku šk. roku, ji buden všechny - pardon, všichni - potřebovat. Jsem moc ráda za nové názory a nadšení z nich vyplývající. Opravdu to člověka dokáže nakopnout :D . Díky a hodně sil do nového školního roku :!:

_________________
Bohunka T.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Začínající učitelka v MŠ
PříspěvekNapsal: pát 27. srp 2010 19:28:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 26. srp 2010 13:27:16
Příspěvky: 5
Ahoj milé kolegyňky :)

Tak dneska jsem si pospala trochu déle... dnes jsme šli do práce až na 9 hod.

Jsme školka sloučená se školou, takže jsme měli poradu dohromady i kolektivem pedagogů ze ZŠ, trochu mě zaskočilo představovaní nových pedagogů na poradě..které představoval pan ředitel.. připadala jsem si jak ve škole, kdy jsme se představovali ostatním :oops: Nic méně, opět jsme slyšeli to jak nejsou peníze na nové vybavení a na opravy, ale ve škole se budou dělat nová plastová okna :D

Valia: takže vidíš, ledy jste prolomili/y (nevím jestli jste kolektiv jen ženského rodu nebo máte i nějakého kolegu, tak zda psát i nebo y :) ) Nevím jak je to u nás se zápisným, nějak jsem neměla tu čest to zjistit, protože hned první den jak jsem přišla, mě posadily kolegyňky na zahradu uvařily kafíčko a jak jsme dopily tak byla porada... Další den uklid, další porada dnes :D úklid a v pondělí další porada a papírování.. Už se začínám orientovat ve školce, ze začátku jsem trochu bloudila.. je tam moc dveří a místností :D

Bohunko: děkuji za povzbudivá slova, aspoň mě tak trochu povzbudily... to že z nás srší elán.. doufám, že to hned tak nepřejde... dnes jsem na poradě zjistila, že nemáme ve školce žádné prázdniny :( v poslední práci jsem měla všechny prázdniny, které jsou ve školství.. tak budu muset nabírat síly jen o víkendech ... ;)

Tak krásný víkend všem !!!! Simona


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Začínající učitelka v MŠ
PříspěvekNapsal: sob 28. srp 2010 19:00:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 26. srp 2010 7:07:46
Příspěvky: 7
Pěkný večer!!
Taky děkuji, Bohunko, za přijetí k vám do spolku ;)
Nemám ted moc času na psaní příspěvků, finišuje příprava do školy a školky mých dítek.
Jinak je skvělé, že to máš Simčo v práci taky příjemné, přeji si moc, at jde vše dobře, musíme to zvládnout :mrgreen:
Opravdu na víc čas nemám, snad příště,..dobrou noc

_________________
34 let
2 dcery


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Učitelka v MŚ bez praxe
PříspěvekNapsal: úte 03. led 2012 20:12:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 03. led 2012 19:19:10
Příspěvky: 1
Dobrý den,dostala jsem nabídku na práci v MŠ logopedické jako učitelka. Mám vystudovanou střední pedagogickou školu, bakalářské studium obor speciální pedagogika a nyní si dodělávám magisterské studium obor také speciální pedagogika. Chtěla jsem se zeptat, zda nemáte někdo nějaké rady pro začínající učitelku bez praxe? Děkuji moc


Naposledy upravil Lenka Urbanová dne stř 04. led 2012 15:53:21, celkově upraveno 3
sloučení témat


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku : 1
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku: Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: