Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Asistent pedagoga - plat a finance na pomůcky
PříspěvekNapsal: ned 13. kvě 2012 12:12:42 
Dobrý den,

snažím se dohledat na internetu pár věcí, ale nedaří se mi. Prosím, kdyby někdo věděl, odpovězte.

1) Je někde výměrová tabulka platu pro asistenta pedagoga v MŠ pro integrované dítě s mentálním postižením?

2) Dá se někde zjistit, kolik chodí školce na dítě peněz z ministerstva? Slyšela jsem, že jsou v tom i finance na zakoupení pomůcek pro dítě.

Pracuji jako AP a podle mého si školka nechává většinu peněz, mě platí minimem (i když praxi mám) a pomůcky pro dítě žádně nezakoupila.

Ještě jednou děkuji za odpověď
Milada


Naposledy upravil Lenka Urbanová dne pon 14. kvě 2012 11:39:45, celkově upraveno 1
úprava předmětu příspěvku


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Asistent pedagoga - plat a finance na pomůcky
PříspěvekNapsal: ned 13. kvě 2012 12:58:26 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: stř 07. črc 2010 7:04:19
Příspěvky: 349
Dobrý den,
asistent je placen dle tabulek- tj. zařazení do třídy se řídí nejobtížnější vykonávanou prací, praxe a tedy zařazení do stupňů fungovalo dříve, nyní lze zařadit do jiného ( nižšího) stupně. Na platy dostává škola dle rozpisu kraje- asistent pedagoga nebývá hodnocen nijak velkoryse, ale několik let po sobě šlo o účelově vázané prostředky a ty musela škola využít pouze na plat asistenta ( a dokladovat v účetnictví atd.) Nemyslím si, že by cokoliv z takových prostředků si mohla školka "nechat pro sebe". Takže pokud se cítíte špatně ohodnocena, není to vina školky, nikdo Vám peníze nesebral ( on je hlavně totiž nikdo ani ve větší míře neposkytl). Je to smutné, ale je to tak. Na pomůcky je vyčleněna jiná částka, která je obvykle spíš k pláči, takže ani pomůcky z Vašeho platu nelze zakoupit.
Navíc kraje většinou i krátí úvazky, které byly doporučeny SPC. Metodické pokyny obvykle najdete na webech krajů, které dané prostředky poskytují.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Asistent pedagoga - plat a finance na pomůcky
PříspěvekNapsal: pon 26. lis 2012 22:09:59 
Po VŠ studiu pedagogické asistentství(Bc.) jsem vyhrála konkurz jako asistent pedagoga (jediná s pedagogickým vzděláním). Jednalo se o 2. stupeň ZŠ, žák s ADHD. Bylo mi nabídnuto 6000 Kč/měsíc za poloviční úvazek (20 hod/týden) s tím, že smlouva by byla na školní rok/10 měsíců tzn. bez dovolené (upřesňuji, že dovolená by byla vyplacena v posledním měsíci do výplaty, tím, chci napsat, že o letních prázdninách bych se musela přihlásit na úřad práce). Výhodou bylo, že by mi umožnili kombinované NMgr. studium. Práci jsem nevzala, věřila jsem, že i jako absolventka najdu ve školství lépe placené zaměstnání.
A našla jsem. Pracovala jsem na 1/2 úvazek na 1. stupni a zbytek hodin také 1/2 úvazek jako asistentka pedagoga u autistického žáka. Plat mi byl nabídnut u asistenta za 7500 Kč za 1/2 úvazku. Takže s tím učitelským úvazkem jsem byla s platem spokojená. A kombinované NMgr. studium mi umožnili také.
Mé zjištění (rozhovory s ostatními asistenty, nabídky práce na webech) je ten, že asistent pedagoga má nejčastěji plat 6000 Kč / půl úvazku / měsíc.
Ředitel rozhoduje o platu. Podle zákona by o platu měla rozhodovat hlavně pracovní náplň asistenta pedagoga, která je spojená s důvodem integrace. Ale pokud práci nevezmeš ty, tak je na ní dalších xx zájemců, kteří ji vezmou.
Navíc vzdělání pro asistenta pedagoga je možné od ZŠ až po VŠ.
A pro studenty pedagogického zaměření, kteří chtějí učit nebo pracovat ve školství, jim tuhle práci doporučuji. Je to dobrá praxe, zkušenost, jediné negativum jsem viděla v platu a také v částečném úvazku.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Asistent pedagoga - plat a finance na pomůcky
PříspěvekNapsal: úte 27. lis 2012 8:26:09 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: stř 07. črc 2010 7:04:19
Příspěvky: 349
S platem asistenta pedagoga je to trošku jinak- pokud to škola neřeší např. pomocí nějakého grantu, rozhoduje kraj- ten přidělí peníze ( ne vždy dá vše, co ředitel žádá) a jde o účelovou dotaci, kterou nemůže škola použít jinak- na většině krajských webů lze dohledat, že tento rok je např. celý úvazek 35 hodin a max. částka je také určena. S účelovou dotací prostě nelze nakládat libovolně. Na pomůcky je určena jiná část z přidělených prostředků.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron