Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kvalifikace do MŠ.
PříspěvekNapsal: pon 26. kvě 2014 18:47:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. kvě 2014 18:46:13
Příspěvky: 1
Dobrý den, mám takový dotaz ohledně kvalifikace do MŠ. Již po třetí se snažím dostat na UHK, ale nedaří se. V MŠ jsem již zaměstnaná, a tudíž nutně potřebuji kvalifikaci. Tento školní rok jsem podala přihlášku i na UJAK Speciální pedagogika - vychovatelství, jelikož se už nechci spoléhat jen na Hradec. Uznává se tento obor jako kvalifikace do MŠ?
Předem děkuji za odpověď. S pozdravem, Eva P.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kvalifikace do MŠ.
PříspěvekNapsal: úte 27. kvě 2014 19:21:25 
Řekla bych, že ne. Tento dotaz Vám nejlépe zodpoví na MŠMT.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kvalifikace do MŠ.
PříspěvekNapsal: stř 28. kvě 2014 5:50:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 30. říj 2011 22:26:57
Příspěvky: 33
Nerad bych se mýlil, ale jelikož se to týká i manželky, tak jsme toto zjišťovali v loňském roce. Dle mého názoru studium specky nic neřeší. Jedině bakalářský obor učitelství pro MŠ. Není ale nutný vysokoškolský titul. Stačí pouze úspěšné absolvování střední pedagogické školy. Dle vašeho předešlého vzdělání je buď jednoleté, či dvouleté. Např. Karlovy Vary, Beroun, Horšovský Týn a další...
Přesně vám to jistě sdělí na školském odboru krajského úřadu.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kvalifikace do MŠ.
PříspěvekNapsal: pát 30. kvě 2014 11:54:12 
Já si naopak myslím, že ano, byť se to nezdá. Jednalo by se o splnění kvalifikačních předpokladů učitele mateřské školy dle § 6 odst. 2 písm. a) zákona o pedagogických pracovnících. Nutno zjistit, zda má škola obor akreditovaný a jaký je profil absolventa. Přímo Bc. obor speciální pedagogika - vychovatelství jsem konzultovala s MŠMT.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kvalifikace do MŠ.
PříspěvekNapsal: úte 01. črc 2014 8:14:15 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 20:19:04
Příspěvky: 674
Zdravím,
jsem na vážkách s odpovědí pro svou kamarádku. Je ředitelkou na MŠ a pracuje u ní učitelka, která má vystudované gymnázium a jen si dodělala maturitní zkoušku z pedagogiky na střední ped. škole. Podotýkám, že na této škole nestudovala a zkouška je z obecné pedagogiky, byť v oboru "Předškolní vzdělávání". Je plně kvalifikovaná pro práci učitelky MŠ nebo ne? Podmínkou je přece řádné studium, ne jen jedna zkouška! Nebo se pletu? Poraďte, prosím ;) Děkuji.

_________________
Bohunka T.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kvalifikace do MŠ.
PříspěvekNapsal: úte 01. črc 2014 16:38:28 
Podle mého názoru kvalifikovaná není. Sama jsem řešila podobný problém. Jednotlivá maturita se uznává jen pokud by měla vychovatelství a jednotlivou maturitní zkoušku z předškolní a mimoškolní pedagogiky.
A jak nejrychleji kvalifikaci získat?
Střední škola - zkrácené studium na pedagogické škole např. Beroun nebo soukromá škole v Praze. Studium je dvouleté.
VOŠ - Předškolní a mimoškolní pedagogika
Vysoká škola - Bc. Učitelství pro MŠ, Speciální pedagogika (nemusí být pro předškolní věk). Nebo složitou cestou. Zákon o ped. pracovnicích 563/2004 Sb. Hodně štěstí!


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kvalifikace do MŠ.
PříspěvekNapsal: čtv 11. úno 2016 17:12:23 
Dobrý den, bylo mi nabídnuto místo učitelky v MŠ. Jelikož nemám dostatečnou kvalifikaci(studovala sem úplně v jiném oboru), tak mi pani ředitelka navrhla, abych si od září dodělala jen zkrácené 2leté pomaturitní studium v oboru předškolní a mimoškolní pedagogika. Chtěla jsem se zeptat jestli někdo nemáte zkušenosti s tímto studiem,popřípadě na jaké školy. Bydlim kousek od Praha tak by se mi zamlouvala škola někde tam, abych nemusela tolik dojíždět.
Předem děkuji za odpověď.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kvalifikace do MŠ.
PříspěvekNapsal: ned 14. úno 2016 9:13:40 
jedna škola je přímo v Praze, je to Futurum a další v Čelákovicích. Je to dvouleté studium pro mš, výuka 1x týdně odpoledne


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kvalifikace do MŠ.
PříspěvekNapsal: čtv 18. úno 2016 9:39:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. srp 2013 11:13:12
Příspěvky: 60
Milé kolegyně,
při výběru školy k dosažení kvalifikace učitelky mateřské školy se vždy nezapomeňte informovat přímo na škole kam se hlásíte, informaci byste měly zjistit také z profilu absolventa. Předejdete tím komplikacím a vlastnímu zklamání. Kvalifikace učitelky mateřské školy má svá specifika, stejně jako ostatní obory.

_________________
Mgr. Hana Splavcová


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kvalifikace do MŠ.
PříspěvekNapsal: úte 03. kvě 2016 10:07:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 01. srp 2011 11:19:57
Příspěvky: 63
Bohunka Trelová píše:
...učitelka, která má vystudované gymnázium a jen si dodělala maturitní zkoušku z pedagogiky na střední ped. škole. Podotýkám, že na této škole nestudovala a zkouška je z obecné pedagogiky, byť v oboru "Předškolní vzdělávání". Je plně kvalifikovaná pro práci učitelky MŠ nebo ne? Podmínkou je přece řádné studium, ne jen jedna zkouška! Nebo se pletu? Poraďte, prosím ;) Děkuji.

Bohunko, máte pravdu, jednotlivá maturitní zkouška v tomto případě nestačí.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ]  Přejít na stránku: 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: