Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Hodiny hudební výchovy (bez smlouvy)
PříspěvekNapsal: úte 27. srp 2013 13:46:56 
Prosím Vás o radu,
pracuji jako učitelka mateřské školy v přípravné třídě při ZŠ. paní ředitelka po mně chce, abych bez pracovní smlouvy (za ní, protože ona to nezvládá), učila hodiny hudební výchovy na ZŠ a ona by zatím šla do MŠ. Jak se mohu bránit? Radila jsem se a bylo mi řečeno, že pokud by se něco "schrulo" a já bych na toto přistoupila, byl by za to zodpovědný nejen ředitel, ale i já, coby učitelka, kterou do toho někdo natlačil. S ředitelkou se nedá jednat, práce není a pokud na to nepřistoupím, mohu si sebrat pět švestek a jít.


Naposledy upravil Lenka Urbanová dne stř 28. srp 2013 9:25:07, celkově upraveno 1
úprava předmětu příspěvku


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Hodiny hudební výchovy (bez smlouvy)
PříspěvekNapsal: úte 03. zář 2013 19:42:40 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 20:19:04
Příspěvky: 674
Tak to je fakt neskutečné, jak někdo takto dokáže zneužít svého postavení :!: Tady je dobrá rada drahá. Co takhle naznačit, že se poradíte se svým právníkem :mrgreen: :ugeek: :?:

_________________
Bohunka T.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Hodiny hudební výchovy (bez smlouvy)
PříspěvekNapsal: pát 06. zář 2013 16:31:20 
zasílala jsem dotaz i na útředí Čši a bylo mi odpovězeno takto:
Vážená paní,

v zákoně č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, je stanoveno, že týdenní rozsah hodin přímé pedagogické činnosti stanoví ředitel školy pedagogickému pracovníkovi na období školního vyučování nebo na pololetí školního vyučování. Pedagogický pracovník, který vedle přímé pedagogické činnosti, pro kterou má odbornou kvalifikaci, vykonává také další přímou pedagogickou činnost v rámci druhu práce sjednaného v pracovní smlouvě, pro kterou nemá odbornou kvalifikaci, splňuje pro pracovněprávní účely předpoklad podle § 3 odst. 1 písm. b). Současně je třeba upozornit, že kontrola dodržování pracovněprávních předpisů náleží do kompetence inspektorátů práce, nikoli České školní inspekce.

Takže teda nevím.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron