Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Náplň práce učitele a asistenta pedagoga
PříspěvekNapsal: čtv 19. črc 2018 7:17:07 
Dobrý den, pracuji v soukromé MŠ již rok. Jelikož si dodělávám vysokoškolské studium mám ve smlouvě napsáno asistent pedagoga, ale práci vykonávám jako plnohodnotná učitelka. Ve smíšené třídě mám deset dětí. Celý rok jsem si tvořila týdenní plány a diagnostiku dětí atd. Nyní chce po mě paní ředitelka, která sídli v jiném městě(můj zaměstnavatel má vice zařízeni a s ní komunikuji jen přes emaily), abych si tvořila integrované bloky. Můžete mi poradit nebo nějaký odkaz co vše je náplní učitelky a také jaké má pravomoci asistent pedagoga.Jde mi spíše o to, abych neměla odpovědnost za něco za co nemám a neměla z toho problém kdyby přišla kontrola. A má jediná praxe je zde a vše si dělám podle toho jak vyčtu v knihách a na internetu.
Děkuji Vám za odpovědi


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Náplň práce učitele a asistenta pedagoga
PříspěvekNapsal: čtv 09. srp 2018 11:01:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 02. kvě 2011 11:07:17
Příspěvky: 9
Dobrý den, v souladu s § 38 zákoníku práce je Vám zaměstnavatel povinen přidělovat práci podle pracovní smlouvy. Pokud máte v pracovní smlouvě druh práce "asistent pedagoga", nemůže po Vás chtít, abyste vykonávala činnost učitelky mateřské školy. Skutečnost, že to po Vás požaduje, je v rozporu nejen se zákoníkem práce, ale i s vyhláškou o předškolním vzdělávání, protože od zákonného zástupce musí převzít dítě učitelka a předat zase jen učitelka. Asistent pedagoga nemůže vykonávat dohled nad dětmi. Už z názvu je zřejmé, že je určen k pedagogovi, to znamená, že vykonává činnosti na základě pokynů pedagoga. Pokud jste školou zapsanou ve školském rejstříku, tak hrozí, že v případě kontroly bude škole snížena (odebrána) dotace. Právní předpisy porušuje zaměstnavatel, ne Vy. Rámcově se můžete podívat do katalogu prací (nařízení vlády č. 222/2010 Sb.). Tam jsou nejnáročnější vykonávané práce pro jednotlivé druhy práce, ale na soukromé subjekty se toto nařízení nevztahuje.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: