Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Učitelka MŠ a denní přípravy
PříspěvekNapsal: stř 11. zář 2019 13:03:30 
Dobrý den, ráda bych se zeptala, kde v zákoně je opora pro požadavek mé současné paní vedoucí - žádá po mně psát přípravy přesně podle této stanovené struktury: Jméno pedagoga, datum, název projektu, téma dne, záměr, metody a formy, organizace činností, pomůcky, dílnčí vzdělávací cíle, vzdělávací nabídka, konkretizované očekávané výstupy, rozvíjené klíčové kopetence, zdroje.
Požádala jsem ji, zda bych mohla psát denní přípravy tak, jak jsem byla dosud zvyklá (bez neustálé opisování RVP stále dokola), ale ona argumentuje, že má na toto právo, jelikož jsem začínající pedagog. Mám VŠ vzdělání v oboru předškolní pedagogika, školu jsem dokončila před třemi roky, poté jsem pracovala jako asistent pedagoga v první třídě ZŠ, celý loňský školní rok jsem pracovala na pozici Učitelka MŠ pod vedením uváděcí učitelky. (V platové tabulce mám nyní 8. platovou třídu, ale protože mám 3 dětí, jsem ve 3. platovném stupni praxe do 12 let.) Loni nastupovala středoškolsky vzdělaná mnohem starší kolegyně, ovšem bez jakékoli praxe ve školství, a ta takovéto denní přípravy psát nemusela.

Víte, nejde o to, že bych byla líná... Jen mi přijde nesmyslné dokola opisovat RVP, který mám "odstátnicovaný" v hlavě. Raději bych psala něco použitelnějšího a zbylý čas chystala materiály, pomůcky atd. pro děti, ale bohužel mě takto přechází chuť vyvíjet nějakou "nadčinnost"...


Děkuji za pochopení. Zuzana.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: