Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Muž coby učitel v MŠ.
PříspěvekNapsal: pát 22. led 2010 9:01:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 09. čer 2009 21:09:00
Příspěvky: 1230
Tak mě napadá, že těch několik statečných mužů ve školce by stálo za založení digifolia, což? ;) Co byste tomu řekli?

Rozhodně mi to přijde skvělé, že jsou ve školkách i muži. Osobně by se mi moc líbilo, kdyby se moje děti mohly ve školce setkat jak s mužským, tak ženským principem.

_________________
Lucie Slejšková
EDUin
www.eduin.cz, www.rodicevitani.cz


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Muž coby učitel v MŠ.
PříspěvekNapsal: ned 31. led 2010 21:17:49 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 01. čer 2009 11:07:29
Příspěvky: 1671
Dobrý večer našim mužům,
už jsem se ptala na to, co by zajímalo mne. Dnes bych ale ráda, abyste napsali, co by zajímalo vás. Máte nějaké téma, které vám vrtá hlavou?
Ráda bych, aby pro vás diskuze byla zajímavá. Neradi bychom totiž o vás přišli, když už jste si nás našli. :lol:
Takže napadá-li vás něco, šup sem s tím. Založte klidně nové téma nebo mi napište skrze sz a napíšeme to spolu.
S pozdravem

_________________
Jana


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Muž coby učitel v MŠ.
PříspěvekNapsal: pon 01. úno 2010 17:44:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 20. led 2010 18:51:43
Příspěvky: 8
Zdravím, mě osobně by zajímalo, kde čerpáte nápady pro dopolední cvičení s dětmi. Mám děti 3-6let v jedné třídě.....


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Muž coby učitel v MŠ.
PříspěvekNapsal: úte 02. úno 2010 6:45:52 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 01. čer 2009 11:07:29
Příspěvky: 1671
Zdeňku založila jsem tedy nové vlákno a věřím, že brzo najdete odpovědi. Máme tu samé šikovné učitele a učitelky, víte? ;)

_________________
Jana


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Muž coby učitel v MŠ.
PříspěvekNapsal: stř 03. úno 2010 0:54:40 
Všechny zdravím,
musím se omluvit, ale nestíhám sem chodit a diskutovat, protože mám manželku s nejmladší dcerkou v nemocnici (dceři jsou 4 roky)a starám se o kluky - z toho jeden má nefunkční štítnou žlázu, druhý jezdí do školy už ve 3.45 ráno a babičku, která je ležák. Jakmile to bude možné napíšu z čeho čerpám inspiraci. Zatím díky moc. Láďa


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Muž coby učitel v MŠ.
PříspěvekNapsal: úte 09. úno 2010 22:53:43 
Dobrý den,

Docela mně zaujala diskuse. Důvodem je zejména to, že se vážně zabývám myšlenkou Bc. studia a následné práci v MŠ. Jsem si vědom, že to není zrovna nejlépe placená práce, ale tím bych se určitě neživil, protože podnikám, takže jediným důvodem je že mně práce s dětmi prostě baví (navíc bych docela uvítal mít alespoň ten titul Bc.) Protože v okolí nemám nikoho, kdo by studoval tento obor, tak svou prosbu směřuji k Vám. Nemáte někdo zkušenosti s kombinovaným studiem tohoto oboru, co studium obnáší, jaké obory je třeba splnit? Dá se to zvládat při podnikání a malém dítěti?
Předem děkuji za odpověď a ochotu.

S pozdravem


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Muž coby učitel v MŠ.
PříspěvekNapsal: stř 10. úno 2010 8:45:11 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 20:19:04
Příspěvky: 674
Zdravím Tě, Gybone,
pokud ovládáš slušně hru na hudební nástroj, umíš obstojně zpívat, nedělá Ti problémy zacvičit si a víš, jak používat štětec a jiné "výtvarno", tak bys s tím neměl mít problémy :mrgreen: . Studovat při rodině se dá, i když tak jednoduché, jak si někdo nezasvěcený myslí, to také není. Bc je hold vysokoškolský titul a s tím musíš počítat 8-) . Mít jen rád děti nestačí ;) . Ale držím palec :!:

_________________
Bohunka T.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Muž coby učitel v MŠ.
PříspěvekNapsal: stř 10. úno 2010 20:31:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. říj 2009 18:08:42
Příspěvky: 61
3 roky studia, každou sobotu v Ústí- to je kombinovaná forma na UJEPu. 3 roky perného úsilí, při dětech a práci celkem fofr. Průměrně 2 seminárky týdně a asi 4-6 zkoušek za semestr. Bezva hudebníci a výtvarníci, velmi zapálení, nadšení a nekompromisní tělocvikáři... :oops: Zpětně se ale přiznám, že se mi stýská ;) .Bezvadní lidé, parta holek a jeden kluk :lol: , přednášející a hlavně super svačiny a kávička.
Spojila jsem si teorii a praxi, doplnila o psychologické aspekty a pedagogické zásady. Chtěla bych toho napsat hrozně moc, nějak se mi vybavily krásné vzpomínky, ale i ty spojené se stresem u zkoušek, které byly umocněny očekáváním ostaních z rodiny. Především mé děti předpokládaly, že nezklamu a bude zase za 1. Není to brnkačka, ale určitě do toho jděte!!! Já měla to štěstí, že mne manžel podporoval a děti už nebyly tak malé.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Muž coby učitel v MŠ.
PříspěvekNapsal: pon 15. úno 2010 8:25:07 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 01. čer 2009 11:07:29
Příspěvky: 1671
U nás je muž v Mš stále ojedinělým případem, ovšem v Norsku je naprostou samozřejmostí. Věřili byste, že v jedné Mš se najde i 5 mužů?! Na naše poměry neuvěřitelné i v prostředí základních a speciálních škol. Více se dozvíte v článku Alžběty Paltinové.

_________________
Jana


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Muž coby učitel v MŠ.
PříspěvekNapsal: stř 24. úno 2010 7:17:24 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 01. čer 2009 11:07:29
Příspěvky: 1671
Věřili byste, že se v některé školce objevuje také více chlapců?
Pak je asi oříškem, jak takovou třídu zaujmout. Paní Alžběta Palatinová a Alena Sebastianidesová ji popisují takto: "...ve třídě předškolních dětí bylo zapsáno 19 chlapců a tři děvčata. Většina chlapců měla problémy udržet pozornost, někteří byli neklidní, útoční." Jak si s tím poradili? Jejich zkušenost je popsána v článku našeho portálu.
Napadlo mě, že v podobných projektech by muži v mš mohli najít své místo. Co myslíte vy?

_________________
Jana


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 93 ]  Přejít na stránku: Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: