Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Chci pracovat v MŠ - co mám vystudovat?
PříspěvekNapsal: pát 25. lis 2011 17:11:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 25. lis 2011 17:01:34
Příspěvky: 3
Dobrý den,mám podobný dotaz,mám vystudovanou ekonomku zakončenou maturitou,několikaletou praxi s dětmi,ale ráda bych pracovala v MŠ.Pokud maturitu mám,mohu na ni napojit VOŠ předškolní pedagogiku nebo musím nejprve střední př. pedagogiku a poté až Vyšší?Děkuji Fialová


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Chci pracovat v MŠ - co mám vystudovat?
PříspěvekNapsal: pát 25. lis 2011 22:01:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 09. čer 2009 21:09:00
Příspěvky: 1230
Veroniko, děkujeme za dotaz. Zákon o ped.pracovnících se zrovna mění, ale věřím že i tak Vám zde určitě někdo kompetentně poradí.

_________________
Lucie Slejšková
EDUin
www.eduin.cz, www.rodicevitani.cz


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Chci pracovat v MŠ - co mám vystudovat?
PříspěvekNapsal: sob 26. lis 2011 8:18:39 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: ned 25. říj 2009 17:24:17
Příspěvky: 318
Veroniko, klidně stačí hned VOŠka, nebo VyŠka. ;)

_________________
Mgr. Marcela Zajícová


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Chci pracovat v MŠ - co mám vystudovat?
PříspěvekNapsal: sob 26. lis 2011 14:35:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 25. lis 2011 17:01:34
Příspěvky: 3
Děkuji, a myslíte, že se dá VOŠka zvládnout i bez znalostí a zkušeností ze střední pedagogické? Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Chci pracovat v MŠ - co mám vystudovat?
PříspěvekNapsal: ned 27. lis 2011 13:07:17 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: ned 25. říj 2009 17:24:17
Příspěvky: 318
Myslím, že určitě. Pokud máte silnou motivaci, zvládnete cokoli ;) :P

_________________
Mgr. Marcela Zajícová


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Chci pracovat v MŠ - co mám vystudovat?
PříspěvekNapsal: ned 27. lis 2011 13:29:58 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 01. čer 2009 11:07:29
Příspěvky: 1671
Veroniko,
až se budete rozhodovat, je potřeba promyslet, co od kterého studia očekáváte. VOŠ je zaměřena spíše prakticky. Tak jsem se s tím alespoň setkala na ve Svatém Jánu pod Skalou.
VŠ zase poskytuje spíše teoretické znalosti.
Taky je potřeba vědět, že je rozdíl v následném platovém zařazení.

A přidávám se k Marcele.
Mgr. Marcela Zajícová píše:
Myslím, že určitě. Pokud máte silnou motivaci, zvládnete cokoli ;) :P

_________________
Jana


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Chci pracovat v MŠ - co mám vystudovat?
PříspěvekNapsal: pon 28. lis 2011 11:07:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 25. lis 2011 17:01:34
Příspěvky: 3
Moc děkuji za pomoc :P Upřímně,raději bych měla titul z VŠ než VOŠ,ale nikdy jsem si ani nepředstavovala,že bych nějakou vyšší studovala.Nevíte,je velký rozdíl ve studiu Bc a DiS? Jsem na mateřské a dlouho jsem nic nestudovala,tak mám trochu obavy.Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Chci pracovat v MŠ - co mám vystudovat?
PříspěvekNapsal: ned 24. čer 2012 20:18:36 
Dobrý den, vystudovala jsem VOŠ pedagogickou.Studium na VOŠ je srovnatelné se studiem na VŠ. Závěrečné zkoušky(absolutorium) se skládá ze zkoušky z odborných předmětů (psychologie,pedagogika,speciální pedagogika) a obhajoby absolventské práce a také ze zkoušky z cizího jazyka.Součástí studia byla také hra na klavír a flétnu.Po složení absolventských zkoušek získáte pouze neakademický titul DiS, který se píše za jménem.
Moje kolegyně z mateřské školy kde pracuji má UJAK - speciální pedagogiku a hru na nástroj ani cizí jazyk ve výuce neměla,ale má titul Bc.Dle mého názoru záleží na kvalitě školy, mnohé VOŠ jsou kvalitnější a na studenta náročnější než mnohé VŠ, ale titul DiS je v současné době bohužel k ničemu.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Chci pracovat v MŠ - co mám vystudovat?
PříspěvekNapsal: ned 24. čer 2012 22:38:01 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 01. čer 2009 11:07:29
Příspěvky: 1671
Návštěvník píše:
Dobrý den, vystudovala jsem VOŠ pedagogickou.Studium na VOŠ je srovnatelné se studiem na VŠ. Závěrečné zkoušky(absolutorium) se skládá ze zkoušky z odborných předmětů (psychologie,pedagogika,speciální pedagogika) a obhajoby absolventské práce a také ze zkoušky z cizího jazyka.Součástí studia byla také hra na klavír a flétnu.Po složení absolventských zkoušek získáte pouze neakademický titul DiS, který se píše za jménem.
Moje kolegyně z mateřské školy kde pracuji má UJAK - speciální pedagogiku a hru na nástroj ani cizí jazyk ve výuce neměla,ale má titul Bc.Dle mého názoru záleží na kvalitě školy, mnohé VOŠ jsou kvalitnější a na studenta náročnější než mnohé VŠ, ale titul DiS je v současné době bohužel k ničemu.


Souhlasím s návštěvníkem, kvalita školy je důležitá pro vás, katalog prací a platové tabulky ovšem hovoří jasně. Vš je ohodnocena, VOŠ nikoliv.

_________________
Jana


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Chci pracovat v MŠ - co mám vystudovat?
PříspěvekNapsal: pát 24. srp 2012 16:33:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 03. bře 2010 15:12:03
Příspěvky: 59
Možná bych mohl také přispět svojí studentskou zkušeností. Na to, abych se mohl stát učitelem mateřské školy, jsem musel jako strojní maturant bezesporu začít studovat. Nabízela se Spgš, ale jak často zaznívá, nebyl by to krok zpět dělat si další maturitu? Hlavně v době, kdy maturita již dávno nemá takovou hodnotu jako v devadesátých letech minulého století. Rozhodl jsem se tedy pro bakalářský obor "Učitelství pro MŠ", který je k výkonu učitelského řemesla v "mateřinkách" dostačující. Pokud by to pro někoho bylo málo, jako to bylo málo i pro mne, pak je možnost navazujícího magisterského studia například na UK v Praze. Souhlasím s hlasitými názory, které hlásají, že někdo může mít dvě školy a nemá k této práci, potažmo dětem vztah. Z části také musím souhlasit a je to také dáno systémem přijímacích zkoušek na tyto vysoké školy. Na Bc studium jsem žádné talentovky nedělal, ale jen "úžasné" SCIO testy, které ale v člověku neodhalí co se týče vztahu k danému studijnímu oboru ale vůbec nic. Naproti tomu na Pedf UK v Praze jsem talentovky, jako mnohé mé kolegyně a spolužačky absolvoval, a tam se ukázalo, jestli člověk má z každé výchovy vlohy alespoň minimální. Připadá mi,že jak ve školství, tak v životě, se spousta změn dělá k horšímu.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku: Předchozí  1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: