Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jak naucit deti cizi jazyk?
PříspěvekNapsal: pát 09. zář 2011 15:43:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. zář 2011 15:37:52
Příspěvky: 1
Myslim si, ze cizi jazyky by se v MS vyucovat mely, akorat je potreba co nejvic vselijakych pomucek, aby vyuka detem pripadala spis jako hra.
Podivejte se, co jsem treba nasla na internetu: http://www.esl-jazykovky.cz/cz/zvireci-zvuky.htm
Myslim si, ze pomucky tohoto typu detem uceni usnadnuji/usnadnily by.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Jak naucit deti cizi jazyk?
PříspěvekNapsal: ned 16. čer 2013 9:39:54 
Je škoda, že na toto téma nikdo nereagoval, docela mě zajímá, zda s výukou AJ na českých mateřských školách má někdo zkušenost.
Pokud si to však rodiče můžou dovolit, podle mě nejlepší, co pro dítě může rodič udělat, je odjet na pár let do ciziny a dítě dát do školy/školky tam. Pokud bude dítě pouze v cizím prostředí (tj. bez českých kamarádů), naučí se anglicky okamžitě. Zajímavě o tom píše matka dvou dětí zde http://www.lochneska.cz/zivot-v-anglii/ ... i-anglicky . Sama v cizině žiju a mám zkušenost, že jestliže se dítě učí dva jazyky od svých rodičů, brzy začne cizince opravovat - tj. jestliže je manžel Brit a učí se česky, šestileté dítě bude opravovat jeho českou gramatiku, zatímco bude opravovat anglickou výslovnost matky Češky. Cizí jazyk je nejdůležitější prvek vzdělání, osobně bych dítě naučila raději šest cizích jazyků než jej posílala na VŠ.
Ale jak je to s dítětem v české MŠ, to by mě skutečně zajímalo


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Jak naucit deti cizi jazyk?
PříspěvekNapsal: ned 16. čer 2013 16:53:48 
Za svou školní praxi jsem potkala mnoho dětí z bilingvního prostředí a věřte, že VŠECHNY měly problémy s chováním a učením. Nedokážu si to zcela vysvětlit, ale skutečně všechny...


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Jak naucit deti cizi jazyk?
PříspěvekNapsal: pát 28. čer 2013 6:11:07 
Cizí jazyk ve školce? Nesmysl. Děti neumějí pořádně mateřský jazyk a ještě by se měly zatěžovat cizím? Většina dětí má problémy s výslovností. Když už je rodina bilingvální, měli by na dítě mluvit rodiče každý svým mateřským jazykem, aby se dítě nenaučilo něco špatně.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: