Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Co by podle učitelek MŠ mělo dítě umět při nástupu do MŠ?
PříspěvekNapsal: pát 04. led 2013 10:38:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 04. led 2013 10:14:02
Příspěvky: 4
Vážené paní učitelky,

obracím se na Vás s prosbou o vaše zkušenosti z praxe :idea: , co by mělo dítko umět a co Vám připadá naopak zatím předčasné, když již umí, při nástupu do MŠ, konkrétně 3 leté dítě.

Pracuji totiž s dětmi mladšími a ráda bych jim pomohla se připravit na nástup do MŠ a Vám tím ulehčit aspoň trošku začátky.

Předpokládám, že aspoň trochu samostatnost, umět se obléknout(vzhledem k věku), svléknout, samo se najíst, napít, poslechnout jednoduché instrukce.

Co by mělo dále umět, jak by mělo vypadat takové "ideálně připravené" dítě. Co např. barvy, mělo by je umět pojmenovat? Někdy mi totiž připadá, že rodiče se snaží děti naučit věci, na které ještě mají čas, ale zapomínají na ty důležité.

A co dovednosti z jemné a hrubé motoriky. Jsem totiž hlavně lektor pohybových aktivit dětí od těch nejmenších až po předškoláky.

Čerpala jsem i z knihy Diagnostika dítěte předškolního věku,RVP pro předškolní vzdělávání nebo dalších knih a materiálů na webu, ale jde mi o názory učitelek z praxe.

Předem děkuji

Helena Farabauerová


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Co by podle učitelek MŠ mělo dítě umět při nástupu do MŠ
PříspěvekNapsal: stř 06. úno 2013 23:24:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2013 14:13:50
Příspěvky: 5
Helena Farabauerová píše:
Vážené paní učitelky,

obracím se na Vás s prosbou o vaše zkušenosti z praxe :idea: , co by mělo dítko umět a co Vám připadá naopak zatím předčasné, když již umí, při nástupu do MŠ, konkrétně 3 leté dítě.

Pracuji totiž s dětmi mladšími a ráda bych jim pomohla se připravit na nástup do MŠ a Vám tím ulehčit aspoň trošku začátky.

Předpokládám, že aspoň trochu samostatnost, umět se obléknout(vzhledem k věku), svléknout, samo se najíst, napít, poslechnout jednoduché instrukce.

Co by mělo dále umět, jak by mělo vypadat takové "ideálně připravené" dítě. Co např. barvy, mělo by je umět pojmenovat? Někdy mi totiž připadá, že rodiče se snaží děti naučit věci, na které ještě mají čas, ale zapomínají na ty důležité.

A co dovednosti z jemné a hrubé motoriky. Jsem totiž hlavně lektor pohybových aktivit dětí od těch nejmenších až po předškoláky.

Čerpala jsem i z knihy Diagnostika dítěte předškolního věku,RVP pro předškolní vzdělávání nebo dalších knih a materiálů na webu, ale jde mi o názory učitelek z praxe.

Předem děkuji

Helena Farabauerová


Dobrý den,je to moc hezké od vás,že se zajímáte o to,co by dětem usnadnilo vstup do MŠ.Podle mého uvážení nejdůležitější je umět se odloučit od rodičů,stále neplakat,umět se najíst,mluvit ,dodržovat hygienu-nepočůrávat,atp.,umět reagovat na pokyny učitelky,trochu se snažit v oblékání.To nejvíce usnadní vstup dětem do školky,děti jsou pak ve školce šťastnější.Jedině dítě zdravě sebevědomé a samostatné je šťastné.U nás ve školce dáváme rodičům před nástupem dětí do školky jednoduché instrukce,jak děti na školku připravit.Zdravím Šarlota


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Co by podle učitelek MŠ mělo dítě umět při nástupu do MŠ
PříspěvekNapsal: čtv 07. úno 2013 14:04:55 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: ned 25. říj 2009 17:24:17
Příspěvky: 318
Dobrý den, líbí se mi kniha Diagnostika dítěte předškolního věku. Věřím, že se někomu nelíbí, protože obsahuje tabulky s činností a věku, ve kterém by činnost dítě mělo zvládnout. Například v oblasti hygieny: Musí být upozorněno - věk 2,5-3roky. Aktivně hlásí potřebu - 3 roky. Je doplněna řadou obrázků a metodického materiálu. Možná by se Vám líbila.

_________________
Mgr. Marcela Zajícová


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Co by podle učitelek MŠ mělo dítě umět při nástupu do MŠ
PříspěvekNapsal: pát 08. úno 2013 8:56:17 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: stř 07. črc 2010 7:04:19
Příspěvky: 349
S touto knihou pracují i speciální pedagogové a poměrně úspěšně diagnostikují tak brzy to, co potřebují. Doporučují ji jako velmi přehlednou a kvalitní knihu.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Co by podle učitelek MŠ mělo dítě umět při nástupu do MŠ
PříspěvekNapsal: čtv 18. črc 2013 9:11:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 04. led 2013 10:14:02
Příspěvky: 4
Knihu Diagnostika předškolního dítěte používám, takže jsem ráda, že ji doporučujete. Každé dítě je jiné a je mi jasné, že uvedený věk je jen orientační. Ale chybí mi ta komplexní praxe z MŠ, tak jsem raději zjišťovala názory zkušených učitelek. Všem moc děkuji . Helena F.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: