Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Agresivní rodič v Mš
PříspěvekNapsal: pon 18. lis 2013 22:39:14 
Dobrý den,pracuji v mš,mám zde rodiče kteří jsou pořád nespokojení, vyhrožují učitelům,ved. učitelce vyhazovem pokud není pojejich.Kříčí na pedagogy ve třídě před dětmi, chodí do Mš pozdě, přesunují jiné děti ze třídy,stěžují si na radnici. prosím o radu jak se bránit, děkuji Alena


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Agresivní rodič v Mš
PříspěvekNapsal: úte 19. lis 2013 17:36:20 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 20:19:04
Příspěvky: 674
Tady je dobrá rada drahá. Jak reaguje radnice na jejich stížnosti? Nemůže se přece celý chod školky točit kolem jednoho dítěte. Škola má určitě vypracovaný nějaký školní řád a ten platí i pro rodiče! A pokud rodiče šk. řád opakovaně porušují, má řed. právo vyřadit dítě z MŠ. Ale to je opravdu ta krajní možnost, samozřejmě, že domluva by byla lepší :| .

_________________
Bohunka T.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Agresivní rodič v Mš
PříspěvekNapsal: ned 09. úno 2014 13:10:09 
Agresivní rodič to je nářez!Co mám dělat,pokud si na mě maminka(ABSOLVENTKA ZVLÁŠTNÍ ŠKOLY)Chodí stěžovat kolegyni,že když byl její starší"anděl"v mé třídě ,tak ho děti bily :roll: (reakce na námi zjištěné modřiny)A její poslední verze se již blíží tomu,že jsem ho snad mlátila já.A pokud se její druhý synek dostane opět do mých rukou,pak raději změní školku.Nikdy jsem s dětmi problém neměla a tedˇ si mám nechat sr... na hlavu :oops:


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Agresivní rodič v Mš
PříspěvekNapsal: ned 09. úno 2014 14:08:57 
A ještě jeden dotaz.Také ve vašich školkách ředitelkám spíše záleží na spokojenosti rodičů -za každou cenu!Nejlepší učitelka je u nás ta,která se nejvíce usmívá na rodiče a chválí každého spratka :(


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Agresivní rodič v Mš
PříspěvekNapsal: ned 09. úno 2014 17:22:24 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. říj 2007 20:29:07
Příspěvky: 3433
JITKO, chápu, že se ve vás bouří emoce, ale pokuste se je mírnit.

_________________
Lenka Urbanová, hlavní moderátor
Inovujeme Metodický portál RVP.CZ - inovujeme.rvp.cz.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Agresivní rodič v Mš
PříspěvekNapsal: ned 09. úno 2014 20:41:22 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 20:19:04
Příspěvky: 674
Jitko, nikdy :!: nedovolte, aby Vás emoce převálcovaly. Jste přece profesionál :!: Snažte se vše řešit v klidu. Zkuste si domluvit individuální pohovor s "problémovým" rodičem, usaďte jej a nechte jej vymluvit. Pak jej zkuste přesvědčit, že nejste jeho nepřítel, že jeho dítě máte ráda a že mu chcete pomoci při výchově, že jste jeho spojenec. A dejte vědět, jak vše dopadlo ;) Držím palce, je to opravdu hrozně náročné.

_________________
Bohunka T.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Agresivní rodič v Mš
PříspěvekNapsal: ned 09. úno 2014 22:04:08 
Chci jen napsat jak se situace s agresivním rodičem dále rozvinula a jak vše dopadlo.Agresivní otec dítěte mě ještě několikrát vyhrožoval, přibouchl mě dveře před nosem tak, že jsem do nich málem narazila.
V danou chvíli jsem jen litovala,že jsem se neudeřila,protože to už by bylo napadení a řešilo by se to s policií a měla bych od něj pokoj.Je to hrozné, kde až Vás doženou nervy a strach. Naštěstí se otevíraly další třídy v naši škole a p.ředitel jim navrhl přesun, naštěstí souhlasili a já si i s dalšími pedagogy oddychla. Dle informací si hned první den v nové školce onen agresor stěžoval.
Poslední dobou je brán pedagog jako služba rodičům. Nenechají nás v klidu pracovat a pořád po nás chtějí více a více a sami nic s dítětem nedělají, jen o tom mluví.Děti chodí do MŠ čím dál více zanedbaní, hlavně citově.
Tak jsem si vylila srdce a děkuji. :D


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Agresivní rodič v Mš
PříspěvekNapsal: pon 10. úno 2014 10:21:51 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. říj 2007 20:29:07
Příspěvky: 3433
Aleno, jsme tu i od toho, abyste si posteskla :-) Pravděpodobně tu vždycky narazíte na kolegy, kteří se potýkali se stejným problémem.

_________________
Lenka Urbanová, hlavní moderátor
Inovujeme Metodický portál RVP.CZ - inovujeme.rvp.cz.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Agresivní rodič v Mš
PříspěvekNapsal: pon 10. úno 2014 17:09:51 
Děkuji za odezvu .Trochu jsem už vychladla.Nejsem konfliktní a tyto situace špatně snáším.Ta maminka si myslí,že jsem na její dětičky zasedlá.Sama si s nimi poradit nedokáže,čehož jsme byli mnohokrát svědky.Přitom jsou to stejní kluci,jako ostatní-jen to mají doma asi těžší.Maminku prý jde slyšet v bytovce ještě o půlnoci,jak s nimi dělá tzv.pořádek.Do třídy na klidnou rozmluvu jsem si ji zvala min.rok,ale nikdy nepřišla .Dokáže jen efektivně pomlouvat,nebo se příjde vyprskat do šatny. :!: Pracuji na třídě s 28 dětmi v kombinaci s řed. Je to nevděčné v tom,jak jsou pozitiva přehlížena a negativa se automaticky hromadí na hlavu učitelky :(


Nahoru
  
 
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Agresivní rodič v Mš
PříspěvekNapsal: sob 15. úno 2014 11:28:09 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 20:19:04
Příspěvky: 674
Maminka evidentně potřebuje odbornou pomoc :!: I to její chování mi připadá jako volání o pomoc.

_________________
Bohunka T.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: