Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Získali jsme titul Ekoškola a co dál?
PříspěvekNapsal: stř 20. kvě 2009 17:01:47 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. kvě 2009 16:16:00
Příspěvky: 721
Dobrý den,
vím o sobě, že si málokdy užívám to, co se děje v přítomnosti, často hned přemýšlím, co a jak dál. A to se mi děje i teď. Naší škole se podařilo získat titul Ekoškola - víme to od včerejška - a já už přemýšlím, co bude dál. Za dva roky budeme muset titul obhajovat a já se bojím, že nebudu mít žádné nápady, jak dál program a činnosti spojené s Ekoškolou rozvíjet. Zkrátka, že titul neobhájíme :( . Nemáte s tím někdo zkušenosti? Uvítala bych nějakou radu, nápad, co vám osvědčilo a tak.
Díky a pokud budte potřebovat i já se podělím o nějaké činnosti, které se nám osvědčily.
Petra

_________________
Petra


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Získali jsme titul Ekoškola a co dál?
PříspěvekNapsal: pát 22. kvě 2009 6:22:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 20. kvě 2009 16:19:32
Příspěvky: 38
Dobrý den!
Tak hned úvodem Vám chci pogratulovat k získání titulu a hlavně Vám přeji, abyste si jej užívala/li. Co dál? Napadlo mne, že byste se mohla obrátit na školy, které titul také mají a poradit se s nimi, jakým způsobem ho dosáhly, tedy by vám mohly poskytnout nápady, jak postupovat dál. Podívala jsem se na nett a hned Vám mohu poslat 4 školy, kterých jsem si tam všimla: ZŠ Šimanovská, P-9, školička Kamrád Nové Veselí, ZŠ Jílové u Prahy, ZŠ Karla IV. Nový Bydžov...a jistě je tam spoustu dalších. Co Vy na to?
Hezký den,
Jitka


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Získali jsme titul Ekoškola a co dál?
PříspěvekNapsal: pát 22. kvě 2009 9:38:00 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. kvě 2009 16:16:00
Příspěvky: 721
Dobrý den, Jitko,
moc děkuji za radu, určitě se na stránky podívám. I když bych raději uvítala nějaký "osobní" kontakt přímo tady v diskuzi. ;) Vaše škola je také do toho projektu zapojena?

_________________
Petra


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Získali jsme titul Ekoškola a co dál?
PříspěvekNapsal: pát 22. kvě 2009 20:05:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 16:31:06
Příspěvky: 50
Připojuji se ke gratulaci. Jak už psala Jitka, moje zkušenost je stejná, sítě, kontakty, třeba škola v Březnici je úžasná. Naložit učitele do autobusu, zajet za kolegy, naživo se setkat, inspirovat se. S tím souvisí věc, která se mi na škole naprosto perfektně osvědčila. Sále spojovat lidi, vytvářet příležitosti pro společnou práci. Vzájemným "hecováním" se vytvářely nápady a škola se rozvíjela. Měli jsme na škole taky takovou malou ZOO. Byla to sídlištní škola pro děti to byla příležitost ke kontaktu se zvířaty, která doma mít nemhly (třeba když je brácha alergik a tak...). A jedna poznámka opravdu na okraj. Proč byste se měli bát, když jste dobří? A dobří musíte být, jinak byste titul nezískali! Mnoho úspěchů


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Získali jsme titul Ekoškola a co dál?
PříspěvekNapsal: pát 22. kvě 2009 20:13:25 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. kvě 2009 16:16:00
Příspěvky: 721
Dobrý večer Karle, vidíte, zookoutek, to je jedna věc, se kterou si u nás ve škole nevíme rady. Jsme (myslím učitelé) rozděleni na dvě skupiny - jedni ho chceme a druzí jsou opatrní, že je hodně dětí alergiků, kdo by se o zvířata staral, když není škola, prostě snesou těch problémů tolik, že jsem zatím neměla sílu nějak o zookoutek bojovat. Jak jste vyřešili vy?
To s tím setkáním, to se mi zdá jako bezva nápad, díky za něj.

_________________
Petra


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Získali jsme titul Ekoškola a co dál?
PříspěvekNapsal: pát 22. kvě 2009 21:59:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. kvě 2009 20:11:56
Příspěvky: 328
Přátelé,
Zookoutek, o kterém tu mluvíte, je můj sen. Škola podle mých představ by bez Zookoutku nebyla úplná.
Vážně jsou s tím takové problémy?
Petra Stan

_________________
Petra Stan


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Získali jsme titul Ekoškola a co dál?
PříspěvekNapsal: ned 24. kvě 2009 20:02:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 20. kvě 2009 16:19:32
Příspěvky: 38
Dobrý den všem příznivců ZOO koutku. Jsem ze školy, kde jsme měli přímo ZOO učebnu (nebojte se, žáky nepočítám :lol:, ale jinak zvířátek tam bylo dost a dost). Nevím, zda to je problém, ale napadá mne asi to, co vás ostatní: uvažovat nad: mít prostor, peníze na vybavení, následnou péči o zvířátka, záměr s učebnou, kde zvířátka budou a další věci, které třeba nebudou tak moc příjemné (souhlasy...). Nicméně se to velmi osvědčilo a učebna byla a je oblíbená. Jsou osoby, které se o ni starají a když se do toho zapojí i žáci... Stálo by to za to: museli byste se radit společně s kantory, ale také třeba i s dětmi, jako přípravná fáze by to mohl být nějaký projekt???
Podobně jako na začátku naší debaty doporučuji se nakontaktovat na školy, kde ZOO koutek mají a poptat se na jejich zkušenosti a způsob, jak ho zavedli. Myslím, že třeba přírodovědná G by také poradila.
Přeji hodně štěstí!
Jitka


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: