Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Mediální výchova jako samostatný předmět
PříspěvekNapsal: úte 30. bře 2010 16:36:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. bře 2010 13:05:21
Příspěvky: 50
Dobrý den,

měli jsme možnost zhlédnout vyučovací hodinu mediální výchovy, která je na soukromém gymnáziu v Letohradu koncipována jako samostatný povinně volitelný předmět. Jaké jsou Vaše zkušenosti se zařazením průřezového tématu mediální výchova do ŠVP? Osvědčila se tato forma? Jak je mediální gramotnost rozvíjena u žáků, kteří si tento výběrový předmět nezvolili?

Na Vaše diskuzní příspěvky se těší

Denisa Labischová


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Mediální výchova jako samostatný předmět
PříspěvekNapsal: ned 11. dub 2010 19:22:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. dub 2010 18:35:01
Příspěvky: 3
Denisa Labischová píše:
Dobrý den,

měli jsme možnost zhlédnout vyučovací hodinu mediální výchovy, která je na soukromém gymnáziu v Letohradu koncipována jako samostatný povinně volitelný předmět. Jaké jsou Vaše zkušenosti se zařazením průřezového tématu mediální výchova do ŠVP? Osvědčila se tato forma? Jak je mediální gramotnost rozvíjena u žáků, kteří si tento výběrový předmět nezvolili?

Na Vaše diskuzní příspěvky se těší

Denisa Labischová

Chci se zeptat, co děti, které si mediální výchovu na této škole nevyberou? Nemine je cokoliv z mediální výchovy úplně? Co se týká mediální výchovy jako samostatného předmětu, tak jsem docela na vážkách. Na jednu stranu jsou média a žurnalistika moje profese, takže říkám ano, na druhou stranu jsem i rodič, takže si říkám, že pro dítě je neméně důležitá výchova a gramotnost ekonomická, finanční, právní, občanská, politická atd. atd. No a kdyby mělo být školní vzdělávání jenom ze samých výchov, tak je to zase druhý extrém oproti školnímu vzdělávání jenom ze samých faktů bez souvislostí (jak jsem to zažil já).


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron