Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: ONLINE DISKUZE: 22. 4. 2010 od 16.30 do 18.30
PříspěvekNapsal: ned 11. dub 2010 13:58:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 21. kvě 2009 13:21:22
Příspěvky: 108
Vítejte v online diskuzi k videozáznamu hodiny literárního semináře.

Termín diskuze: čtvrtek 22. 4. 2010, 16:30 – 18:30

Diskutujte
* s vyučujícím této hodiny Mgr. Tomášem Minsterem z Gymnázia F. X. Šaldy v Liberci
* s PaedDr. Janou Vejvodovou, CSc. z Katedry českého jazyka a literatury Fakulty pedagogické Západočeské univerzity v Plzni

Jak vypadá online diskuze?

* Má formu chatu, který probíhá v reálném čase.
* Umožní vám diskutovat s učitelem, který byl natočen, zeptat se ho na další možné souvislosti, které z videozáznamu nemusí být patrné.
* Moderuje ji přizvaný odborník na vzdělávání, který upozorňuje na vybrané zajímavé i diskutabilní části hodiny.

Před spuštěním online diskuze můžete psát své názory a dotazy do některého z témat dlouhodobé diskuze. Na takové dotazy budou moci vyučující nebo přizvaný odborník reagovat v online diskuzi přednostně. Z časových důvodů mohou být některé z dotazů online diskuze zodpovězeny až v rámci témat dlouhodobé diskuze.

Přispět do diskuzí k virtuálním hospitacím a reagovat na jednotlivé příspěvky mohou pouze registrovaní přihlášení uživatelé Metodického portálu. Registrujte se a podělte se o své dojmy z videozáznamu této hodiny.


Chcete se zúčastnit a přidat vlastní příspěvek?

* Pro přidání nového příspěvku klikněte ODPOVĚDĚT a svůj vzkaz napište do textového okna. Pro zveřejnění příspěvku klikněte ODESLAT. Také můžete reagovat na konkrétní příspěvek v diskuzi pomocí tlačítka CITACE. Svůj vzkaz napište do textového okna pod citaci a opět odešlete příspěvek pomocí "odeslat".
Při odesílání napsaného příspěvku do fóra může nastat situace, že během doby, kdy jste psali příspěvek, odeslal někdo jiný vlastní příspěvek, který jste neměli možnost si přečíst. Systém vám ukáže nové příspěvky a dá vám možnost podle nich upravit svůj nový příspěvek. Pokud upravovat nechcete, stačí znovu kliknout na "odeslat".

* Pro sledování nových příspěvků diskuze je nutno obnovovat stránku – stisknout F5.

* Při větším počtu příspěvků se diskuze automaticky stránkuje – přepínání mezi stránkami je vpravo nahoře i dole na stránce.

* Doporučujeme na dolní liště (pod diskusními příspěvky) u položky "seřadit podle" vybrat "čas odeslání" a ve vedlejším okně zvolit sestupně. Nejnovější příspěvky se budou poté vždy objevovat na první stránce nahoře. Pokročilejší uživatelé mohou využít možnost nastavit řazení všech fór ve svém Uživatelském panelu (na obrazovce vpravo úplně nahoře).

Těšíme se na vaše příspěvky.

_________________
Zdeňka Švecová


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: ONLINE DISKUZE: 22. 4. 2010 od 16.30 do 18.30
PříspěvekNapsal: čtv 22. dub 2010 15:31:45 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. říj 2007 20:29:07
Příspěvky: 3433
Dobrý den, vážení kolegové!
Vítám vás na dnešní online diskuzi, tentokrát literárním seminářem a interpretací filmu "Ostře sledované vlaky". Srdečně vítám Mgr. Tomáše Minstera, který statečně svolil k natočení své hodiny, a PaedDr. Janu Vejvodovou, CsC. z Katedry českého jazyka a literatury Pedagogické fakulty Západočeské univerzity v Plzni.
Diskuze bude trvat dvě hodiny, od 16:30 do 18:30. Pokud jste zaregistrovaní, můžete se ptát obou hostů na cokoli, co vás k hodině zajímá. Prosím, neostýchejte se, těšíme se na všechny vaše dotazy, nápady, názory!
Kdybyste si potřebovali zopakovat "návod", jak v diskuzi pracovat, podívejte se SEM.
A nyní už předávám slovo hostům.

_________________
Lenka Urbanová, hlavní moderátor
Inovujeme Metodický portál RVP.CZ - inovujeme.rvp.cz.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: ONLINE DISKUZE: 22. 4. 2010 od 16.30 do 18.30
PříspěvekNapsal: čtv 22. dub 2010 15:32:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 31. bře 2010 10:20:26
Příspěvky: 39
Tomáši,
Vaši hodinu jsem doporučila ke zhlédnutí učitelům, kteří studují na naší katedře v rámci tzv. certifikátového studia a doplňují si vzdělání - učitelství pro střední školy. Zajímalo by je i mě, jaké měla vyučovací hodina pokračování. Mohl byste prosím stručně nastínit, jak následující hodina proběhla a jaký jste měl pak dojem z obou hodin jako celku? Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: ONLINE DISKUZE: 22. 4. 2010 od 16.30 do 18.30
PříspěvekNapsal: čtv 22. dub 2010 15:38:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 22. dub 2010 14:58:40
Příspěvky: 25
Jana Vejvodová píše:
Tomáši,
Vaši hodinu jsem doporučila ke zhlédnutí učitelům, kteří studují na naší katedře v rámci tzv. certifikátového studia a doplňují si vzdělání - učitelství pro střední školy. Zajímalo by je i mě, jaké měla vyučovací hodina pokračování. Mohl byste prosím stručně nastínit, jak následující hodina proběhla a jaký jste měl pak dojem z obou hodin jako celku? Děkuji.

Vážená paní Jano,
v následující hodině jsme dokončili interpretaci. K ní jsme využili závěr novely B. Hrabala. (Odkázali jsme na román Na západní frontě klid.) Pokusili jsme se zařadit Ostře sledované vlaky do kontextu literatury o válce. Na konci jsme si ještě přečetli povídku Chcete vidět zlatou Prahu.
Z obou hodin mám velmi dobrý pocit, protože se to celé studentů dotklo.
tm


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: ONLINE DISKUZE: 22. 4. 2010 od 16.30 do 18.30
PříspěvekNapsal: čtv 22. dub 2010 15:40:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 21. kvě 2009 13:21:22
Příspěvky: 108
Zdravím všechny diskutující, především pana učitele Minstera. Musím říct, že jsem se při sledování záznamu dozvěděla spoutu zajímavých informací, které jsem o Ostře sledovaných vlacích nevěděla. Zaujali mě také studenti a jejich kultivovaný projev. Bývají jejich reakce v diskuzích takové obvykle, nebo je nějak ovlivnila přítomnost kamery?

_________________
Zdeňka Švecová


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: ONLINE DISKUZE: 22. 4. 2010 od 16.30 do 18.30
PříspěvekNapsal: čtv 22. dub 2010 15:41:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 31. bře 2010 10:20:26
Příspěvky: 39
Tomáši,
kolik hodin literárního semináře týdně máte v rozvrhu? A kolik hodin věnujete hrabalovské tematice během celého pololetí?


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: ONLINE DISKUZE: 22. 4. 2010 od 16.30 do 18.30
PříspěvekNapsal: čtv 22. dub 2010 15:44:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. kvě 2009 8:56:30
Příspěvky: 64
Dobrý den, zdravím diskutující.....souhlasím s kolegyní Zdeňkou Švecovou, že studentu se vyjadřovali na úrovni a někteří velmi bystře srovnali literární předlohu s filmem. Jak řešíte to, když si student nepřečte-nezná literární předlohu?


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: ONLINE DISKUZE: 22. 4. 2010 od 16.30 do 18.30
PříspěvekNapsal: čtv 22. dub 2010 15:45:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 22. dub 2010 14:58:40
Příspěvky: 25
Mgr. Zdeňka Švecová píše:
Zdravím všechny diskutující, především pana učitele Minstera. Musím říct, že jsem se při sledování záznamu dozvěděla spoutu zajímavých informací, které jsem o Ostře sledovaných vlacích nevěděla. Zaujali mě také studenti a jejich kultivovaný projev. Bývají jejich reakce v diskuzích takové obvykle, nebo je nějak ovlivnila přítomnost kamery?

Také Vás zdravím,
já jsem to již napsal do autoevaluace, že studenti hovořili nezvykle mnoho a také spisovně. V předchozích letech to bývalo pravidlem. Letos mi nějakou dobu trvalo, než si na mé vedení semináře zvykli.
tm


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: ONLINE DISKUZE: 22. 4. 2010 od 16.30 do 18.30
PříspěvekNapsal: čtv 22. dub 2010 15:47:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 22. dub 2010 14:58:40
Příspěvky: 25
Jana Vejvodová píše:
Tomáši,
kolik hodin literárního semináře týdně máte v rozvrhu? A kolik hodin věnujete hrabalovské tematice během celého pololetí?

Jano,
týdně máme dvě hodiny a Hrabalovi jsme mohli věnovat pouze dva semináře.
tm


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: ONLINE DISKUZE: 22. 4. 2010 od 16.30 do 18.30
PříspěvekNapsal: čtv 22. dub 2010 15:49:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 20. kvě 2009 14:15:52
Příspěvky: 252
Dobrý den,

chtěla bych se zeptat na koncepci Literárního semináře, který vedete. Na některých školách jsou LS opakováním k maturitě, jinde jsou naplněny výkladem s čistě interpretačním literárním seminářem se setkáváme málokdy. Často také nedílnou součást semináře tvoří tvůrčí psaní nebo dramatizace. Jak je to u Vás, na G F. X. Šaldy?

Pak by mě také zajímalo, jestli se žáci mohli podílet na výběru děl, která na semináři interpretujete (nemám na mysli referáty, ale společné interpretace).

Děkuji AH


Naposledy upravil Mgr. Alena Nosková dne čtv 22. dub 2010 15:54:32, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 63 ]  Přejít na stránku: 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: