Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kázeňské problémy ve škole
PříspěvekNapsal: úte 09. čer 2009 10:35:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. kvě 2009 20:11:56
Příspěvky: 328
Dobrý den
S výchovnými problémy a s nepřijatelným chováním žáků se jistě setkáváme velice často. Mnohdy je těžké posoudit je, správně zareagovat, využít svůj pedagogický takt, abychom někomu neukřivdili, býli objektivní....
Jak řešíte nevhodné chování žáků, Vy?
Co uděláte v první chvíli? Zavoláte rodičům? Napíšete poznámku?

_________________
Petra Stan


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kázeňské problémy ve škole
PříspěvekNapsal: úte 09. čer 2009 16:55:27 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. kvě 2009 16:16:00
Příspěvky: 721
Ahoj všem,
podle mě je celkem jedno, co uděláme, ale hlavně to musí fungovat.
A v tomhle směru jsme dost bezzubí, zdá se mi. Co s žákem, který nenosí, nedá žákovskou knížku, rodiče přijdou, buď si popláčí nebo zanadávají, nasbírá poznámek tolik, že je není kam psát, už ve čtvrtletí má trojku z chování .....?
Já nevím. Máme ho v devítce, brzo odejde. Oddechnu si.
Pokud jde o pravidla, nejsou-li všemi kantory důsledně dodržována, jsou k ničemu. A jsme zase u důslednosti...

_________________
Petra


Naposledy upravil Mgr. Petra Boháčková dne úte 09. čer 2009 17:24:56, celkově upraveno 1

Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kázeňské problémy ve škole
PříspěvekNapsal: úte 09. čer 2009 17:10:44 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 10:59:11
Příspěvky: 1720
Důslednost .. ano podepisuji.
A důslednost v tom všímat si všeho, co se děje. Nepřehlížet některé věci.

_________________
H.


Naposledy upravil Mgr. Hana Pilařová dne stř 10. bře 2010 18:41:51, celkově upraveno 1

Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kázeňské problémy ve škole
PříspěvekNapsal: úte 09. čer 2009 17:24:27 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. kvě 2009 16:16:00
Příspěvky: 721
Hanko, u mě máte jedničku s hvězdičkou. :D

_________________
Petra


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kázeňské problémy ve škole
PříspěvekNapsal: úte 09. čer 2009 17:37:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 11:45:02
Příspěvky: 181
Jsem mooooooc ráda, že se zde objevují stejné názory. Na své bývalé škole jsem byla jak v Jiříkově vidění. Když jsem upozornila kolegyni, která "držela dozor na chodbě" (mimochodem opravovala u okna sešity), že se dva žáci perou, odpověděla mi, že ví, ale že to nejsou žáci z její třídy. Hrůza....Důslednost a všímavost!
Jindy jsem byla svědkem toho, když se učitel dožadoval žákovské knížky na poznámku za to, že je deváťák nepřezutý. Žák se bránil slovy: Ale pane učiteli, vy nejste přezutý taky! Přibyla mu poznámka za drzé chování.
Jindy jsem na chodbě, 10minut po přestávce, potkala skupinu děvčat z osmého ročníku. Na moji otázku, co dělají takto pozdě na chodbě,odpověděla - "Ona - učitelka - stejně přijde do hodiny ještě později než my."
V každém uvedeném případu jsem pochopitelně s dotyčnými učiteli hovořila. Věřím, že má zkušenost je ojedinělá. Ale nabízí se otázka: Kde začíná nekázeň žáka? Opravdu za všechno může jen rodina, doba a společnost?
Dana Svobodová


Naposledy upravil Mgr. Dana Svobodová dne stř 10. čer 2009 7:19:42, celkově upraveno 1

Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kázeňské problémy ve škole
PříspěvekNapsal: úte 09. čer 2009 17:47:25 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. kvě 2009 16:16:00
Příspěvky: 721
Před chvličkou jsem dočetla na DUMu nový příspěvek na blogu Hany Pilařové http://blog.rvp.cz/poskole/prispevky/alespon-neco-pozitivniho.html. Na naší škole to vypadá přesně tak. Možná právě chování některých z nás může být (nechtěným, doufám) příkladem pro žáky.
Někdy si možná ani neuvědomujeme, jak moc nás žáci pozorují - naše chování, jestli opravdu děláme, to co říkáme, že je správné....

_________________
Petra


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kázeňské problémy ve škole
PříspěvekNapsal: úte 09. čer 2009 20:19:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. kvě 2009 20:11:56
Příspěvky: 328
To je teda smršť odpovědí. Výborně. Mám radost. Se vším, co jste napsaly, naprosto souhlasím. A stejně mě štve, proč to nejde změnit. Proč se dospělí lidé nedokáží domluvit a dodržovat pravidla, která chtějí po žácích. To, že jsou někteří učitelé horší než žáci, to vím už dávno. U nás ve škole se ani nedodržují hodiny v rozvrhu. Nejen, že paní učitelky do školy přijíždějí asi tak za 10min osm, dokonce tak jednou týdně přijde dcera domů a řekne mi, že jim odpadla poslední hodina. Když se zeptám proč, tak říká, že neví. Nebo dnes jsme měli místo matematiky prvouku. Já bych o takovýchto změnách chtěla být informována.
Myslím, že jsme se od nekázně dětí přesunuly k nekázni Učitelů :lol: :o :lol:
Takže zpět. Obdivuji odvahu paní Dany, která psala, že upozorní dozorující učitelku, když vidí, že je něco v nepořádku. Vy jste celkově hodně odvážná a upřímná, paní Dano. Klobouk dolů.

Já bych se chtěla zeptat na jednu konkrétní situaci, kterou jsem už nakousla. Představte si, že jste rodič, pracujete u pásu, který se nemůže jen tak zastavit, a najednou Vám volá, asi už po páte za měsíc, paní ředitelka s tím, že Váš syn ve škole zlomil stůl, tozbil okno atd. Připadá Vám to správné?

_________________
Petra Stan


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kázeňské problémy ve škole
PříspěvekNapsal: úte 09. čer 2009 21:22:11 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. kvě 2009 19:32:25
Příspěvky: 2431
Mgr. Petra Stanjurová píše:
Já bych se chtěla zeptat na jednu konkrétní situaci, kterou jsem už nakousla. Představte si, že jste rodič, pracujete u pásu, který se nemůže jen tak zastavit, a najednou Vám volá, asi už po páte za měsíc, paní ředitelka s tím, že Váš syn ve škole zlomil stůl, tozbil okno atd. Připadá Vám to správné?


Dobrý den/večer,
nejprve bych se jen v krátkosti vyjádřila k předchozím odpovědím. SOUHLAS, SOUHLAS, SOUHLAS. Nedávno jsem absolvovala seminář o rodinných konstelacích, který byl přizpůsobený pro školní prostředí. A tam zazněla velmi zajímavá myšlenka z úst lektora: Jestliže žáci cítí, že je učitel nezvládá = zlobí. Jestliže učitelé cítí, že vedení nevelí a nefunguje = nepracují dostatečně a... !! žáci zlobí o to víc, protože vědí že "konstelace" školy jsou porušené.
Prosím, jedná se o mou zjednodušenou formulaci, ale věřím, že pochopíte, jak jsem to myslela.

Nyní ke konkrétní otázce Petry.
Předně předpokládám, že by tu měla fungovat nějaká posloupnost postupu. Takže v tuto chvíli (tedy to "popáté") bych už měla mít za sebou: písemné oznámení od třídní učitelky např. v notýsku, poznámku od učitelky v žákovské, telefonický nebo mailový kontakt s učitelkou a v ruce bych měla držet pozvánku na výchovnou komisi. Pak bych nebyla nijak překvapena, že mi ředitel/ka telefonuje a potvrdila bych mu/jí mou účast na urychlené výchovné komisi/schůzce, tj. dříve než bylo napsáno v doporučeném dopise.
...a možná, že bych už týden před tím chodila kanálama :oops:

_________________
Pavlína Hublová
koordinátor referátu pro správu a rozvoj Metodického portálu RVP.CZ


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kázeňské problémy ve škole
PříspěvekNapsal: úte 09. čer 2009 21:37:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. kvě 2009 20:11:56
Příspěvky: 328
Takhle to není. To je problém jedné mé kamarádky. Má syna opravdu výlupka. Je z něj nešťastná. Neustále chodí do školy něco řešit a opravovat, co její syn zničí. To je jiný problém. Mě jen zajímá, jestli je podle Vás správné chování ředitelky. Ve chvíli, kdy se něco stane, volá mamince do práce. Já pořád nechápu, co má ta matka v té chvíli dělat. Jak to má řešit? Nebyl by lepší způsob? Vím, že se má problém řešit okamžitě, ale proč takhle. Já bych nechtěla být v situaci té matky, která prostě teď momentálně nemůže z práce odejít a jít něco řešit. Ředitelka si možná uleví, ale co ta matka? Na co asi do konce prac. doby myslí?

_________________
Petra Stan


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kázeňské problémy ve škole
PříspěvekNapsal: stř 10. čer 2009 5:02:35 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 10:59:11
Příspěvky: 1720
Pokud je to maminka, která se školou spolupracuje a když se něco děje, tak se do školy dostaví, nevidím důvod jí telefonovat .. napsala bych jí, aby přišla a proč.
Občas rodičům voláme, ale to je v případech, kdy na písemné výzvy k návštěvě školy nereagují.

_________________
H.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku: 1, 2, 3, 4, 5  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron