Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Dozory
PříspěvekNapsal: pon 08. čer 2009 10:55:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. kvě 2009 20:11:56
Příspěvky: 328
Co si myslíte o dozorech?
Určitě jsou nutné, ale dodržují je všichni? Nejdete si raději sednout do Sborovny na kafíčko? Konkrétně by mne zajímalo, jak ve Vaší škole probíhají dozory v šatnách. Kdo má dozor? Učitel, nebo domovnice či školnice? Kdy máte dozor v šatně? Jdete vždy s žákem do šatny, když něco potřebuje?
Děkuji

_________________
Petra Stan


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Dozory
PříspěvekNapsal: pon 08. čer 2009 12:58:26 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. kvě 2009 16:16:00
Příspěvky: 721
Ahoj Petro,
o dozorech by se dalo psát.....
Tak šatny - nemáme :) , máme šatní skříňky, a protože někdo na začátku roku nalil do asi 14 zámků vteřinové lepidlo, je vstup do prostoru šaten v průběhu vyučování úplně zakázán. Jinak před vyučováním dohlíží paní vrátná, ta také odemyká skříňky těm, kteří si zapomenou klíče.
Dozory na chodbách jsou moje noční můra. Co já bych stihla práce.... No, ale co se dá dělat, chodím po chodbě, vstupuji do tříd a vykonávám dozor obvyklým způsobem.
:lol:

_________________
Petra


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Dozory
PříspěvekNapsal: pon 08. čer 2009 20:31:48 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. kvě 2009 19:32:25
Příspěvky: 2431
Ahoj všichni,
myslím, že se tady budeme dost opakovat.
Dozory na chodbách máme všichni. Protože jsme na patře 4 učitelky, tak máme každá dozor celý jeden den. A jeden den podle rozpisu.
V šatnách (i my máme skříňky) máme dozor 1x týdně. Protože jsme však vždy napsané dvě na jeden dozor (kdyby druhá chyběla), tak se střídáme, tj. každá 1x za 14 dní, pokud nedojde k nějakým drobným posunům a změnám.
Pak ještě dozorujeme v jídelně - taktéž 1x týdně. Tady jsme taky dvě, ale jídelna velká a dětí moc, takže dozorujeme obě současně.
Ať hodí kamenem, kdo rád dozoruje :lol:

A jestli dozorují všichni? Měli by...

_________________
Pavlína Hublová
koordinátor referátu pro správu a rozvoj Metodického portálu RVP.CZ


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Dozory
PříspěvekNapsal: úte 09. čer 2009 7:27:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. kvě 2009 20:11:56
Příspěvky: 328
Milá Pavlo, budete se asi divit, ale nedozorují všichni. Čekala jsem na reakce, abych mohla připojit tu svou. Ve škole, kde chodí má dcera, je dozor takový. Jedna paní učitelka má dozor, o velké přestávce jde s polovinou dětí ven a druhá polovina dětí zůstává ve škole. Podle toho, jak se děti rozhodnou. (Škola má celkem 35 dětí), Co tam ty děti dělají, to jaksi nikoho nezajímá.

Když do školy přijdu, zaprvé mě nikdo nepozdraví, zadruhé do mě občas někdo narazí a zatřetí si tam děti lítají jako šílenci a nikde žádný učitel. Prostě hrůza. Takže dozory v jídelně ANO - paní učitelka se také potřebuje najíst, dozory na chodbě ANO napůl. Pokud nejdou ven, tak tam někdo dozoruje. A dozor v šatné???Absolutně žádný. Pouze když děti přijdou ráno do školy, stojí u šaten paní domovnice a sleduje je. Během výuky si děti běhají do šaten, kdy se jim zachce. (Nemají skříňky, ale každá třída svou šatnu-klec). Občas je možné zahlédnout, jak jsou děti o přestávce na těch klecích zavěšené a houpou se. Občas se stane, že někomu zmizí věci do TV, nebo má někdo v papučích naletý džus. Prostě dobrodružství.
Tak a teď by me strašně zajímalo, co Vy na to????
A co já jako matka? Příčí se mi to, hrozně mi to vadí, protože mám pocit, že mé dítě ve škole není v bezpečí.
Co mám dělat?

_________________
Petra Stan


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Dozory
PříspěvekNapsal: úte 09. čer 2009 9:55:53 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. kvě 2009 16:16:00
Příspěvky: 721
Tak to je těžká věc, Petro.
Z vlastní zkušenosti bych řekla, že ze strany té školy se nic nezmění, dokud se něco nestane.
A co bych dělala jako matka - nevím. Asi bych se musela rozhodnout, jestli chci být za neoblíbenou matku a pak jít za vedením, nebo ne. Těžko radit. :( Jsem zvědavá, co na to ostatní.

_________________
Petra


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Dozory
PříspěvekNapsal: úte 09. čer 2009 10:29:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. kvě 2009 20:11:56
Příspěvky: 328
Právě proto nic neřeším. Je mi jedno, jestli budu neoblíbená matka, ale nechci, aby mé dítě, které je slušně vychované a žádné takové lumpárny nedělá, bylo to neoblíbené.
To je tak složité.
Je to ta škola, kde chodím učit 3hodiny týdně. Já nemám šanci, tam nic změnit. Kázeňské problémy jsou na denním pořádku. Ani ne tak v hodinách, ale práve o přestávkách, kdy opravdu jakýkoliv systém dozorů a dohledů nad žáky při neřízené činnosti naprosto selhal. Ještě jednou opakuji,v celé škole je 35 dětí. Je to začarovaný kruh. Zlobivé děti stahují s sebou ty hodné. Co se týče výchovy, tak naše škola selhala a bohužel tím začíná být i pověstná.
Podle mne je zakopaný pes v komunikaci. Každý problém se dá řešit domluvou. Myslím, že paní učitelky mezi sebou žádnou takovou domluvu nemají. Nechávají tomu volný průběh a až dojde k porušení Šk.řádu, tak se to řeší poznámkou, dutkou...A to je dost pozdě.
Vrátím se k dozorům.
Co říkáte na mou zkušenost? Jak byste to řešili? Co vidíte pozitivního na dozorech?

_________________
Petra Stan


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Dozory
PříspěvekNapsal: úte 09. čer 2009 21:43:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. kvě 2009 20:11:56
Příspěvky: 328
Právě se mi vybavila jedna "drsná" situace. Připadá Vám normální, aby paní učitelka během dozoru poslala děti do obchodu sobě pro svačinku???

Nebo, že sama během přestávky odchází do obchodu? No během 10min přestávky to nemá šanci stihnout, i když je to asi tak 300m. Navíc se to stalo ve chvíli, kdy já jsem vcházela do třídy učit a já hodiny dodržuji přesně skoro na minuty, protože učim jen jednu hodinu a pospíchám domů vystřídat chůvu - sestru. Takže to vlastně nebyla přestávka.

_________________
Petra Stan


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Dozory
PříspěvekNapsal: úte 09. čer 2009 21:47:28 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. kvě 2009 19:32:25
Příspěvky: 2431
Tak to j vážně drsné!
Vždyť učitelka zodpovídá za žáky, nad kterými dozoruje! Jinými slovy - jestli se něco stane dětem v době, kdy ona má dozor, první otázkou je, kde zrovna byl dozorující učitelka!!

Naprosto nemyslitelné, aby si poslala děti pro svačinu - nemá nad nimi kontrolu, soukromá akce, opouštějí školu... jéžiš, takových porušení školního řádu!!

_________________
Pavlína Hublová
koordinátor referátu pro správu a rozvoj Metodického portálu RVP.CZ


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Dozory
PříspěvekNapsal: úte 09. čer 2009 21:51:41 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. kvě 2009 19:32:25
Příspěvky: 2431
Mgr. Petra Stanjurová píše:
Co vidíte pozitivního na dozorech?


Ještě jedna krátká odpověď:
Pozitivní je na tom právě to, že v tu chvíli, kdy nemáte dozor můžete "vypnout", protože za žáky v tu chvíli zodpovídá někdo jiný.

PS: Proto nejezdím moc ráda na školy v přírodě (jéje, to by bylo taky téma jako hrom, co?), protože tam prostě nelze "vypnout" celých 24 hodin. Jsem pak úplně "vyždímaná". Ale to je opravdu z jiného soudku.

PS2: Ale máte pravdu, ne každý to bere vážně a i já (občas) trochu zalajdačím. Jsme taky jenom lidi a na ten záchod si prostě někdy dojít musím, ne?!

_________________
Pavlína Hublová
koordinátor referátu pro správu a rozvoj Metodického portálu RVP.CZ


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Dozory
PříspěvekNapsal: úte 09. čer 2009 22:09:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. kvě 2009 20:11:56
Příspěvky: 328
Záchod není obchod, i když se to hezky rýmuje. :lol:

S tím obchodem to nebyla legrace. To jsem zažila asi před dvěma týdny.
A v MŠ :o , když jsem byla na praxi, to bylo ještě lepší. Jednou jsem přišla dřívě asi o půl hodiny, děti samy na zahradě a paní učitelka nikde. Hádejte, kde byla?????


To neuhádne ani jasnovidec. Byla na kosmetice, která je ve stejné budově jako školka. :o :o :o A co teď mám asi tak dělat? Osmnáctka na praxi proti "zkušené" padesátnici?

Jak už jsem se tady někde zmínila, já mám opravdu extra super zážitky. A dobře, že je mám, alespoň vím, co chci dělat a co ne.

_________________
Petra Stan


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku: 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron