Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: "Ahoj, jsem v České republice nový..."
PříspěvekNapsal: pát 21. kvě 2010 11:53:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 21. kvě 2010 10:52:42
Příspěvky: 3
Dobrý den,

chtěl bych říct ahoj. Já jsem v České republice nový a nový do českého jazyku. Jsem z Ameriky ale babička je Češka. Nicméně bych tady učil na základní škole. Studoval jsem česky jenom osm měsíců, tak ještě nemluvím česky jako Čech. Přiští měsíc mám přímací zkoušky na Karlovou univerzitu. Vybral jsem "Anglický jazyk se zaměřením na vzdělávání - Pedagogika" protože můžu přijímat polovina v angličtině.

Tak. Já jsem tady. Můj úkol je učit se všechno o české vyzdělávácí soustavě ve dvou týdnech. Já myslím, že tady budu travít moc času na přípravení a doufám, že budu mít možnost tady zůstat a pracovat jaký učitel v České republice.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: "Ahoj, jsem v České republice nový..."
PříspěvekNapsal: pát 21. kvě 2010 13:10:55 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. říj 2007 20:29:07
Příspěvky: 3433
Ahoj!
Vítej na rvp.cz a vítej u nás!
Na to, že jsi češtinu studoval jen 8 měsíců, opravdu píšeš pěkně. Asi i díky babičce.
Držíme palce k přijímacím zkouškám, přijď nám pak říct, jak to dopadlo.
Mohu se zeptat?
Proč chceš být učitel? A proč v České republice?
Jsme zvědaví :-)
Ale můžeš se ptát taky ty nás!
Lenka

_________________
Lenka Urbanová, hlavní moderátor
Inovujeme Metodický portál RVP.CZ - inovujeme.rvp.cz.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: "Ahoj, jsem v České republice nový..."
PříspěvekNapsal: pát 21. kvě 2010 17:39:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 21. kvě 2010 10:52:42
Příspěvky: 3
Ahoj. Děkuji za přivítání.

Omlouvám. Je to dlouhý. Opravdu zkusím procvičit v češtině. Doufám, že vy rozumíte :D

Byl jsem inspirován byt učitelem když jsem měl jen 14 let. Měl jsem spolužák, který měl dyslexii. On nemohl dělat jednoduší algebraické rovnicí. Byl jsem asi nejlepší v matematice ale jsem neměl mnoho Kamarádů. Tak jsem pracoval s ním několik měsíc. Strávili jsme každý oběd u psacího stole a vyplnili jsme úkoly. U začátku jsem problémy řešil a on jenom napsal kroky. Když žák má 13/14 let a ještě nemůže udělat jednoduše úkoly kvůli dyslexie často on věří, že schopnost pro něj je opravdu nemožný. O takhle on věřil. Ale po měsíci on začal napsat ty kroky sám. To byl trošku hudební, protože jsme měli seznam. Prví závorky, pak podobné skupiny(omlouvám, já nevím jak se řekne „like terms” v kontextu matematiky), rytmus pak... On opravdu se učil a to byl báječný.

Současně jsem programoval. Já nemyslím, že byl jsem špatný programátor, ale každý noc jsem se bojoval s počítačem. Programátor vždycky má frustrace, že nějaký nápad můžeš říct v tři větách ale potřebuješ strávit 3 týdny stejně objasnit pro počítač. Programátory říkají, že krása programování je začínat se nápadem a pak se učit co to opravdu znamená. Je to vždycky vývoj.

Vzdělávání je stejný vývoj, bez tolik frustrace. Člověk je chytřejší než počítač. Taky má dimenze víc. Dimenze kouzla. Když programuješ, vidíš věci, že nikdy bys neviděl předtím. Když učíš svoji žáky vidí věci, že nikdy bys nemohl vidět.

Existuji taky jiné důvody proč. Alespoň v Americe učiteli mají nejlepší dovolené. Já mám mnohou koníčků. Další důvod je, že já mám dysgrafii, tak znám speciální pedagogy, a můžu zlepšit situace v své třídě pro studenti kteří mají nějakou neschopnosti.

Moje druhý možnost by byl programování a to není zdraví profese. Jaký prográmator, strávíš třetinu svého životu sám v nějaké kóji a pro nějakou zlou korporaci. Pokud jsem učitel, možná můj dům nebude teplý, ale alespoň můj srdce bude...

Proč jsem v Česku je trochu jednodušší než proč chci byt učitel. Praha má metro. Strávil jsem několik dovolených tady. Jsem nemohl mluvit česky ale moje prateta tady mluví výborně anglicky. Jezdili jsme metrem do staroměstské, chodili jsme nahoru, a tam byl Vltava a hrad! Je to vždycky překvapení za těmi schody. Musíte rozumět, že jsem z Washintonu státu. Washinton byl dovolen jaký stát v roce 1846 a nic tam nebyl. Před 200 let západní Amerika byla les. Tady je Karlov most který má 600 let a to není nejstarší věc.

Pře dvěma roky moje prateta mi zeptala, abych studoval tady i bydlel s ni. Ona má už tolik let a bydlí sama. Mladý pomoc je pro ní nutný. To byl lehké rozhodnutí. Tady je země tajemná.

Fakt, já bych něco zeptal... Co jsou největší problémy pro české školy? V Americe číslo žáků v třídě(my máme 24-34 žáků za učitel v základní škole. Mladší třídy(6,7,8 let) mají asi 26 žáků a starší třídy víc) je velký problém. Tolik žáků a nemůžeš dat každému žáku dost pozornost. Pak máme velice hloupé zákony o materiály a učebnici jsou velký výdaj pro školy. Ani my nemáme dobrou míra kvality učitelů tak, že každý žák má jiné úroveň vzdělání. Taky, řekl bych, že my máme mnohou dialektů v Americe a na universitě mluví jenom pobřežní. Žáky v jihu nemohou chodit na univerzitu protože mluví jiné dialekt. To není spravedlivé.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: "Ahoj, jsem v České republice nový..."
PříspěvekNapsal: pát 21. kvě 2010 19:33:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 21. kvě 2010 10:52:42
Příspěvky: 3
Oi, tady je SPAM-BOT problem. Pamatuju, že podivil jsem se, že na zaregistrování není ani capatcha ani potvrzení email. Používame phpbb capatcha je standardní. Doporučuju to.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: "Ahoj, jsem v České republice nový..."
PříspěvekNapsal: pát 21. kvě 2010 19:54:22 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. říj 2007 20:29:07
Příspěvky: 3433
Timothy, díky! Četla jsem tvůj text třikrát a moc se mi líbí, co píšeš i jak to píšeš. Tvoje srdce určitě hřeje a tvoje slova taky :-)
Já nejsem učitelka, víš. Já spíš pracuji s počítači. Dokonce jsem kdysi i programovala. Tady jsem hlavní moderátor a jsem ráda, protože tady snad můžu učitelům pomoci, aby se jim pracovalo lépe. Tak to cítím. Používám technologie, abych pomáhala lidem. Ty chceš učit z podobného důvodu. Je určitě skvělé, že využíváš své zkušenosti a měníš je na plány do budoucna. Já se tady zase snažím propojit učitele mezi sebou a pomáhat jim spolupracovat. Je fajn, když se z toho pak radují a když jim to přináší užitek, zábavu i vlastní rozvoj.
Když jsem chodila v Praze do školy, každý den jsem vyšla z metra na Staroměstské a každý den se mi to líbilo. Jako bys mi to vrátil, díky :-)
Nejsem sice učitelka, ale na tvé otázky odpovím jako první alespoň tak, jak dovedu.
U nás bývá také hodně dětí ve třídách, určitě kolem 30. To je podobné. Učitelé se pak nemohou žákům věnovat tolik individuálně. Myslím, že naše školy taky nejsou dobře vybavené, ale řekla bych, že přímo o učebnice snad nouze není, spíš o techniku a jiné pomůcky. To, co píšeš o dialektech, je zajímavé, to jsem nevěděla. Naše země je malá, tady takové potíže naštěstí nemáme.
K těm spamům: Víme, že nejsme dost zabezpečení, a mě to velmi trápí. Když anonym píše příspěvek, captcha tam je, ale asi moc jednoduchá, roboti ji přečtou. Sakryš! Každý den na to upozorňuji a každý den věřím, že admin něco udělá. Už hodně křičím :-) Je to ostuda. Ale ono se to zlepší a moderátoři i uživatelé budou rádi.
Pozdravujeme tvou pratetu. Určitě je ráda, že s ní jsi.
nashle po víkendu, měj se pěkně
Lenka

_________________
Lenka Urbanová, hlavní moderátor
Inovujeme Metodický portál RVP.CZ - inovujeme.rvp.cz.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: "Ahoj, jsem v České republice nový..."
PříspěvekNapsal: pát 21. kvě 2010 20:37:12 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 10:59:11
Příspěvky: 1720
I já tě zdravím Timothy.

Řekla bych, že počet žáků ve třídě je u nás určtě problém. Nebo spíš jsou to dva problémy. Na jedné straně hodně žáků ve školách ve městech, na druhé straně potíže malých škol s malým počtem dětí ve třídě. Protože málo dětí ve škole znamená méně peněz ze státního rozpočtu.

V učebnicích bych u nás problém neviděla, nabídka je opravdu široká.

Ve vybavení škol to bude zase o tom, jak kde. V tomhle jsou u nás opravdu rozdíly.

Co mě osobně připadá jako problém, který vnímám, je to, že děti přicházejí o chuť poznávat, za něčím jít, někam směřovat

_________________
H.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: "Ahoj, jsem v České republice nový..."
PříspěvekNapsal: ned 23. kvě 2010 20:23:05 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 8:40:03
Příspěvky: 530
ahoj Timothy,
kdybych měla tak milou a srozumitelnou angličtinu jako ty češtinu, tak bych byla moc ráda. Vítám tě tady :D

_________________
LenkaRi
http://www.i-sen.cz


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: "Ahoj, jsem v České republice nový..."
PříspěvekNapsal: úte 01. čer 2010 16:37:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 01. čer 2010 16:33:58
Příspěvky: 19
Taky tě vítám v České Republice a vzhledem k tomu, odkud jsi , se Tě chci zeptat , jestli znáš knížku Amerického autora Harry Wong s názvem First Days of School. koupila jsem si ji a chci ji ted realizovat při mém nástupu do školy po mateřské. Pokud ji znáš, co si o ní myslíš ?


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: