Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Začínající učitelka v MŠ
PříspěvekNapsal: pát 20. srp 2010 14:05:20 
Dobrý den, prošla jsem si několik témat na tom serveru, a musím říct, že tu jsou zajimavé poznatky a zkušenosti. Chtěla jsem Vás poprosit o nějaké rady a zkušenosti do začátku!?Nastupuji nově jako učitelka do MŠ, konečně se mě podařilo dostat na toto místo oficiálně. Jinak jsem pracovala v soukromé MŠ, kde je úplně jiný režim než ve státní školce. Také jsem pracovala ve státní MŠ,ale jako asistentka pedagoga u mentálně postiženého chlapečka a zároveň jako zástup za učitelku po dobu nemoci. Jinak jsem pracovala jako vychovatelka ve speciální škole, což je uplně jiná práce.. s postiženými dětmi.Vše bylo bohužel za mateřskou dovolenou, proto jsem toho vystřídala tolik. Předem moc děkuji za odpovědi.. zdraví Simona


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Začínající učitelka v MŠ
PříspěvekNapsal: ned 22. srp 2010 20:45:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 26. srp 2010 7:07:46
Příspěvky: 7
ahoj saiimonko!
je to sranda,ale mám to skoro stejně jako Ty-i s tou praxí na speciální škole jako vychovatelka :lol: na jaké jsi dělala?u mě to byla škola při psychiatrické léčebně-takže děti s poruchami chování i učení.
Také nastupuji již zítra jako učitelka do školky,je to prvně,co budu pracovat s předškoláky,přijali mě narychlo,vím to vlastně od pondělka :D moc se těším a zároven mám i obavy-na jaře mi skončila 7mi letá rodičovská dovolená a opravdu dloouho jsem s dětmi nepracovala-jen se svými ;) takže tento portál budu hodně navštěvovat!
Bohužel ti moc neporadím,protože ve školce nemám žádné zkušenosti,ale zato mám chut do práce,tak snad to obě zvládnem na jedničku,naštěstí je tu hodně materiálu k činnostem s dětmi,určitě mi to moc pomůže a Tobě taky.
Pokud taky máš zítra svůj první den,moc držím palce a tfuj tfuj tfuj..měj seeeee ;)


Naposledy upravil Lenka Urbanová dne čtv 26. srp 2010 8:06:00, celkově upraveno 1
připojení příspěvku k nové registraci, pův. jméno Valia


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Začínající učitelka v MŠ
PříspěvekNapsal: pon 23. srp 2010 12:55:33 
Ahojky! :)
Taak to je náhodička... celý název naší školy byl MŠ speciální, ZŠ speciální a praktická škola, bylo to vlastně pro "děti" s kombinovaným postižením, já jsem dělala na internátě ve skupince věkového rozmezí od 13-18 let, moc jsme toho spolu nezvládali..protože každý "dítě" vyžadovalo něco jinýho a celkem mě mrzelo že i když se člověk snažil sebevíc, nebylo to nikde poznat.Já naštěstí mám aspoň trošičku praxi v té soukromé školce , ale je tam uplně jiný režim než ve státní, a pak ve státní školce, ale to spíš byly zástupy.. :? Taky se těším na práci, po které bude hlavně něco vidět... nějaký pokrok. Nastupuji až ve středu, a jsem plna smíšených pocitů..moc se těším, na druhou stranu už mě pani ředitelka upozornila, že tam má dvě paní učitelky, které spolu moc nevychází, takže to asi nebudu mít jednoduchý začátek. Naštěstí je tu opravdu spoustu materiálu, ze kterého se dá čerpat, nebo se hodně inspiruji na stránkach http://www.predskolaci.cz neco si upravím podle sebe, něco nechám jak je tam uvedeno a něco úplně předělam, ale inspirace tam je. Tak doufám, že se dnes v práci líbilo a že si spokojená a to prvotní prolomení ledu bylo v pohodě... ;)


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Začínající učitelka v MŠ
PříspěvekNapsal: pon 23. srp 2010 15:15:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 26. srp 2010 7:07:46
Příspěvky: 7
ahojík Saimonko :)
tak to jsi měla velmi zajímavou práci,ovšem malé děti jsou malé děti že :P
Dnešek byl fajn,pokoukala jsme se po "své" třídě,seznámila s učitelkou,se kterou budeme mít oddělení,jsme si hned potykaly,je mi sympatická,tak snad si budeme rozumět a spolupracovat...jinak by to bylo veeelmi nepříjemné :? ale nejsem konfliktní typ,vše ráda řeším v klidu.
Budu mít předškoláky,17 kluků :o a 8 holčiček.co Ty ?už se Ti to blííížíííí!!!to zvládneš!!! ;)
M oc se na práci těším,jen mě trošku děsí ten zástup chlapečků :lol:
A odkud jsi?jestli to teda není tajné.... :oops: já z Opavy..
Tak pěkný den :P


Naposledy upravil Lenka Urbanová dne čtv 26. srp 2010 8:06:38, celkově upraveno 1
připojení příspěvku k nové registraci, pův. jméno Valia


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Začínající učitelka v MŠ
PříspěvekNapsal: pon 23. srp 2010 16:26:51 
Valia

Ahoj!
Tak to jsou úžasné zprávy :) že se Ti tam líbilo, to je podle mě to nejdůležitější, skvělý kolektiv.Ten jsme v bývalé práci měli... Akorát pak šla naše vedoucí na mateřskou a dali tam na zástup chlapa (nic proti němu, ale dělá ve školství 15 let a zanechalo to na něm velké následky :? , trávil tam víc času než měl a chtěl to i po nás).
Máš pravdu, byla to velice zajímavá práce a rozhodně si myslim, že přínosná. Do školky jsem chtěla jít, ještě předtím než jsem nastoupila sem do té speciální školy, bohužel nikde nebylo místo, až teď.Takže mám velkou rádost, že mě přijali do školky :) ;)
Taky nejsem konfliktní typ a hlavně si ze začátku nechám moc ráda poradit od zkušenějších, takže uvitám, když mě tam někdo vezme "pod svá křídla".
Když jsem byla naposledy v té školce, tak mě řekli, že bych taky měla mít předškoláky, tak jsem zvědava, jak se rozmysleli a koho mě dají. Ředitelka mluvila, že bych tam měla mít i integrovaného autistu.
Já jsem z Brna..
Tobě taky moc hezky den !!


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Začínající učitelka v MŠ
PříspěvekNapsal: pon 23. srp 2010 16:49:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 26. srp 2010 7:07:46
Příspěvky: 7
Saiimonko,to je senzace,tak možná budeme mít i stejně staré děti :lol:
jak jste velká školka?Naše má celkem 6 odd-z toho 4odd malé a střední děti,2odd předškoláci,celkem teda 150 dětí.
Jestli budu mít i nějaké dítě s nějakou poruchou netuším,autistku jsem měla ve speciální škole-holčičku druhačku,byla nekonfliktní,nemluvila,ted už jsem ji řadu let neviděla,netuším,jak dopadla :|
zrovna jsem si tu doma vyráběla moře a ovoce,ve čtvrtek máme poradu,tam se dovím tématický plán na příští týden,at už můžu něčeho se chytit :mrgreen:
takže zítra máš volno že?já jdu zas na 10,odevzdat papíry od doktorky,trestní rejstřík a tak,a ještě prolízt třídu a probrat věci s kolegyní..
tak papa ;)


Naposledy upravil Lenka Urbanová dne čtv 26. srp 2010 8:07:55, celkově upraveno 1
připojení příspěvku k nové registraci, pův. jméno Valia


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Začínající učitelka v MŠ
PříspěvekNapsal: úte 24. srp 2010 20:00:51 
Valia Ahoj!! ;)
Tak máš další pracovní den za sebou... doufám, že i dnes se Ti dařilo.Já jsem dnes právě vezla taky nějaké papíry do práce, zítra se mám stavit pro smlouvu... :shock:
Školka ma cca 90 dětí,jsou tam tři třídy, tělocvična a velká zahrada!! :) takže paráda. Takže máte větší školku.... a víc dětí ;)
Jsem nikdy typickýho autistu neměla, většinou v kombinaci s nějakým dalším postižením. Takže nemůžu posoudit...
Tématický plán jsem zatím netvořila, zatím nevím jak tam maji administrativní věci a jaké mají plány, apod. v každé škole/školce to maji jinak co jsem zjistila.Takže zatím mám jen z předchozích let okruhy některých témat.. tak snad je uplatním.
Zítra už jdu na 7:30, takže jak se říká "vykročit pravou" :P
Tak přeji úspěšný den.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Začínající učitelka v MŠ
PříspěvekNapsal: stř 25. srp 2010 9:26:35 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. říj 2007 20:29:07
Příspěvky: 3433
Saiimonko, Valio, vítejte, držíme vám oběma palce!

(A já mám pro vás návrh: Když se zaregistrujete a ozvete se mi (třeba soukromou zprávou, tlačítko SZ), přiřadím zprávám, které jste napsaly před registrací, vaše nové přihlášení. Bude to vypadat, jako byste je psaly už registrované. Registrace vám ale umožní mnohem více: třeba uvidíte na první pohled, co jste ještě nečetly.... :-) )

Lenka

_________________
Lenka Urbanová, hlavní moderátor
Inovujeme Metodický portál RVP.CZ - inovujeme.rvp.cz.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Začínající učitelka v MŠ
PříspěvekNapsal: stř 25. srp 2010 12:18:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 26. srp 2010 7:07:46
Příspěvky: 7
Pěkný den, Lenko!!!
Moc děkuji za hezké přivítání, ráda se zaregistruju ;)
Tento portál je výborný, zrovna dnes jsem narazila na myšlenkové mapy,úžasná inspirace, zkoušela jsem si udělat svou vlastní a opravdu je to skvělá pomoc, tleskám :!:

Saiimonko tak coooo? :?: Jak ses dnes měla první den? Mně teda ted mrzí, že nemám doma klavír, starou dobrou dřevěnou klasiku, ale kouknu aspon na elektronický, ve školce máme ten elektron., doprovod levou rukou musím řádně oprášit :lol: Jsem toho dost zapomněla :cry:
Ale budu cvičit, cvičit!!!!!Určitě jsi na tom s hraním líp jak já :mrgreen: naštěstí kolegyně, s kterou mám odd., hraje jen pravou rukou, takže si nepřipadám blbě :oops:


Naposledy upravil Lenka Urbanová dne čtv 26. srp 2010 8:10:16, celkově upraveno 1
připojení příspěvku k nové registraci, pův. jméno Valia


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Začínající učitelka v MŠ
PříspěvekNapsal: stř 25. srp 2010 14:47:32 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 20:19:04
Příspěvky: 674
Ahojky Saiimonko a Valio,
vítám vás v týmu. Je až záviděníhodné, jak jste nabity elánem :) . Přeji vám, ať vám to vydrží co nejdéle. My starší už víme, do čeho jdem. Těšíme se na dětičky, ale taky už za tím vidíme tu únavu a námahu. Není to snadná práce, ale když ji člověk dělá se srdíčkem, tak ji zvládne ;) . Držím vám palce :!:

_________________
Bohunka T.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku: 1, 2, 3, 4  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: