Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Dozory
PříspěvekNapsal: pon 15. čer 2009 18:50:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 17:48:01
Příspěvky: 77
Skutečně záleží na typu školy. Na málotřídkách a vesnických školách s menším počtem žáků a větším počtem odpočinkových míst (hřiště, zahrada, altánek) je situace jiná oproti městským školám s větším počtem žáků. Rozdíl je, zda se jedná o žáky prvního či druhého stupně. Na málotřídce může jednu přestávku dozírat školnice - u nás se jedná o malou přestávku, kdy se děti svačí v jídelně a paní školnice zde zároveň vydává objednané svačiny. Problém s kázní nemáme, ale opakuji, jsme málotřídka s žáky 1. stupně.

_________________
Luboš


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Dozory
PříspěvekNapsal: stř 17. čer 2009 20:30:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 25. kvě 2009 20:34:22
Příspěvky: 22
Rada bych nekdy zazila dozor na male skole. Dozor na te nasi je doslova ocistcem. Pocet zaku se pohybuje kolem 520. Pobihajici deti nelze uhlidat. Ctyri tridy sice travi prestavku za prizniveho pocasi na skolnim hristi, ale i tak je jich v atriu celkem dost. Pokud je zima, deti se zdrzuji ve tridach. Pohybu malo, odvazlivci se probehnou po kluzkych uzkych chodbach. Skola je hodne nestastne resena, ale co ocekavat od typicke panelakove budovy ze sedmdesatych let, vystavene uprostred nekonecneho more "nadhernych" panelacku? :roll:


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Dozory
PříspěvekNapsal: stř 17. čer 2009 21:03:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 20. kvě 2009 19:51:16
Příspěvky: 76
Dobrý večer!
Zkušenost s nepedagogy na dozoru, o které jsem psala, jsem zažila na "velké" sídlištní škole, kde byl s dozory všeobecně veliký problém. Přičítám to špatně :evil: nastaveným pravidlům, které mnozí dozorující ignorovali a tím podkopávali autoritu nám, kteří jsme se "snažili". Nyní pracuji na téměř stejně velké škole, kde se všichni "snažíme" a výsledek je pro mě neuvěřitelný. FUNGUJE TO!!! :lol: Zdravím vás Slávka


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Dozory
PříspěvekNapsal: stř 17. čer 2009 21:07:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. kvě 2009 20:11:56
Příspěvky: 328
No jo, Slávko, a jak jste toho docílili, že se snažíte? Poraďte nám.
To je podle mě v lidech. Buď chci, nebo ne.

_________________
Petra Stan


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Dozory
PříspěvekNapsal: stř 17. čer 2009 21:44:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 20. kvě 2009 19:51:16
Příspěvky: 76
Zdravím vás, Petro!
Je to skutečně v lidech a to konkrétně ve výborném kolektivu lidí :lol: , keří se mají rádi, pomáhají si a vědí, že mají zastání i u vedení. Věřte mi, že to je nedocenitelné a velice motivující!!! Slávka


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Dozory
PříspěvekNapsal: ned 05. črc 2009 8:02:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. čer 2009 15:52:57
Příspěvky: 34
Vykonávání dozorů je určitě nejméně oblíbená činnost, se kterou má dnešní učitel co do činění. A je to činnost určitě kontraproduktivní v tom smyslu, že pokud učitel učí a následně má dozor, nestačí načerpat síly, přičemž důsledná regenerace je dle mého názoru povinná.

Va školách, kde panuje příznivé klima, se to ještě dá (učitel vidí žáky mimo lavice, může si s nimi povídat, žetovat s nimi, padají bariéry). Ale tuším, že tam, kde jsou problémy s kázní, se může dozor proměnit v noční můru. Nepřeháním, když řeknu, že pro mnohé budoucí učitele je tato představa nepřekonatelným mindrákem.

Faktem je, že v jiných zemích vykonávají dozory dohlížitelé (jako třeba ve Francii) nebo adepti učitelského povolání, kteří tak sbírají zkušenosti. Nicméně zjevení se těchto pomocníků, z důvodu podfinancování celého sektoru, v tomto století neočekávám. (Přitom právě povinnost promovaného učitele působit určitou dobu v asistentské funkci by vyřešila stesky studentů ohledně chabé praktické výuky na VŠ. Roční, samozřejmě dostatečně placená, funkce eléva by budoucímu učiteli dostatečně objasnila fungování školy a necítil by se při nástupu do funkce učitele vhozen do studené vody, jak si mnozí oprávněně stěžují.)

Nicméně každý učitel by si měl uvědomit, že do jisté míry ručí za zdraví dětí. Z tohoto důvodu posílání si dětí pro svačinku mimo školu je věc, kterou může udělat buď nezkušený učitel, nebo člověk ducha mdlého (nehledě na to, že podobné familiérnosti, tj. že žák nese pí učitelce kafíčko do třídy, se mi jeví dost nestandardní, přinejmenším podivné).

Věc se má tak, že pokud se někomu něco stane a vy nejste na dozoru, vzniká pro vás obrovský problém.

Čili resumé: dozory jsou největší "vopruz", ale třeba dodržovat ve vlastním zájmu. Jiné už to nebude.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Dozory
PříspěvekNapsal: čtv 09. črc 2009 19:49:50 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. kvě 2009 16:16:00
Příspěvky: 721
Dobrý den,
pro zajímavost odkaz http://www.rodina.cz/clanek7068.htmna článek o tom, jak to chodí na kanadských školách.

_________________
Petra


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Dozory
PříspěvekNapsal: čtv 09. črc 2009 21:39:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. čer 2009 15:52:57
Příspěvky: 34
Děkuji za odkaz. Nezbývá než závidět. Naše školství je zkrátka z hlediska nákladů a míry jejich využití nejefejektivnějším sektorem ve státě.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Dozory
PříspěvekNapsal: ned 12. črc 2009 21:04:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 01. čer 2009 18:59:56
Příspěvky: 32
Dobrý večer, také já jsem se zájmem četla, jak to funguje jinde.Děkuji.
Den, kdy mám zapsaný v rozvrhu dozor je pro mne samozřejmě více zátěžový. Chybí mi čas mj. i na soustředění se na další hodinu. Krátce si utřídit myšlenky. Nemyslím tím, že bych se připravovala těsně před hodinou, ale připomenu si strukturu hodiny. Moje pracovní hygiena je na 4, vím to. Nechodím do kabinetu pravidelně na "kávu", abych nabrala sílu. Spíše doháním to, čím si nechci kazit hodinu. Např. kontrolou omluvenek, psaním hodnocení, ...čas je drahý. Zajímavé, jak si v cizině dokáží ulevit v administrativě. Model z článku se mi líbil.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Dozory
PříspěvekNapsal: pon 27. črc 2009 13:44:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 28. kvě 2009 16:24:29
Příspěvky: 50
Dobrý den,

ach ty dozory.....jsou určitě pro každého z nás tím méně příjemným časem :x .
Dozoruje se všude: na chodbách, v jídelně, u šaten. Dozorů není nikdy dost!Někdy nemá člověk ani čas si udělat pauzu, z dozoru letí rovnou do hodiny a naopak! A co pak takový dozor na takové velké škole ve městě,kde hluk o přestávce zaznamená několik decibelů!!
Martina G.

_________________
Martina


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku: Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron