Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jakou interaktivní tabuli do výuky?
PříspěvekNapsal: ned 09. led 2011 17:40:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 26. zář 2010 11:02:53
Příspěvky: 15
Dobrý den,
plánujeme z dotace EU peníze do škol zakoupit interaktivní tabuli a s nabídkami se roztrhl pytel. Máte s nějakým typem zkušenosti? eBeam, smartboard, activeboard nebo intteraktivní tabule ENO - na které se mi líbí, že je bezdrátová? Děkuji


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Jakou interaktiví tabuli do výuky?
PříspěvekNapsal: ned 09. led 2011 17:56:57 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. kvě 2009 16:16:00
Příspěvky: 721
Dobrý den,
u nás ve škole máme Activeboard. Pracuje spolehlivě, žádné potíže s ní nejsou. Kdybych měla možnost volby, zřejmě bych se o trochu víc přikláněla k Smartboardu. Líbí se mi, že se na ni může pracovat i bez pera, také se mi zdá, že je o něco rozšířenější a pokud hledáte nějakou připravenou hodinu, zdá se mi, že je dostupnější právě na smart.
Ebeam jsme měli ve škole půjčený na týden, moc jsem toho na něm nestihla vyzkoušet, ale pracoval dobře. Jen jsem si musela chvíli zvykat na šířku pera (hrot je výrazně širší, než u active). Nevím, jak by to tam bylo se zvukem, zřejmě jsou reproduktory zvlášť (ale to opravdu nevím). Vím o škole, kde si ebeam pochvalují.

_________________
Petra


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Jakou interaktivní tabuli do výuky?
PříspěvekNapsal: ned 09. led 2011 18:09:41 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 8:40:03
Příspěvky: 530
My máme SMART, ale důležitější než typ tabule, se mi zdá zvolit tabuli s krátkou projekcí, kdy projektor nevrhá stín na plátno a neoslňuje a potom také zvažujeme snímače, které udělají interaktivní tabuli z běžné tabule. K tomu by mě také moc zajímal názor odborníka. Máme ve škole několik nabídek, tak abychom se lépe orientovali. Děkuji

_________________
LenkaRi
http://www.i-sen.cz


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Jakou interaktivní tabuli do výuky?
PříspěvekNapsal: ned 09. led 2011 18:47:29 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. kvě 2009 19:32:25
Příspěvky: 2431
Mám ve třídě SMART Board.
Souhlasím ve všem s Petrou.

Slyšela jsem radu:
Koupit jeden SMART Board, jeden Activ a další eBeamy. První dvě kvůli softwaru, poslední kvůli cenové dostupnosti...

_________________
Pavlína Hublová
koordinátor referátu pro správu a rozvoj Metodického portálu RVP.CZ


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Jakou interaktivní tabuli do výuky?
PříspěvekNapsal: ned 09. led 2011 20:05:39 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: stř 07. črc 2010 7:04:19
Příspěvky: 349
Určitě to tak je. U novějších typů projektorů opravdu pozor na krátkou vzdálenost- stín práci znepříjemní. Máme Active a teď eBeam, protože se dá přenášet a pracuje bez problémů i na obyčejné keramické tabuli.
Ozvučení zvládá i počítač, ale jsou už tabule s reproduktory. Spíš záleží na tom, co chcete ( předpokládám, že ze šablon prostředky máte...)
A jen takovou perličku- hygiena oslovuje školy a zjišťuje typy tabulí. Nejspíš to bude jako s nábytkem a dalším zařízením škol- až si všichni něco pořídí, vznikne vyhláška, která sdělí, že to, co máme je nevhodné a máme si pořídit něco nesmírně drahého :lol:


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Jakou interaktivní tabuli do výuky?
PříspěvekNapsal: ned 09. led 2011 21:43:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. říj 2009 17:20:26
Příspěvky: 447
Pro malotřídky je možná než klasická interaktivní tabule s projektorem vhodnější velkoplošná 50" nebo 60" dotyková obrazovka na mobilním stojanu. Je to modernější universální řešení (základem je digitální televizor s řadou vstupů), které je nenáročné na montáž i provoz a cenově je již možná i příznivější.

Jinak typů interaktivních tabulí je mnohem více:

1. levné senzory typu eBeam, Onfinity a další,
2. senzory přímo v dataprojektorech BenQ, Acer, Dell, 3M, Epson i dalších,
3. klasické SMARTboard, ACTIVboard, InterWrite, Hitachi, Panasonic, IWETA, Triumph-Adler, Polyvision a další (dají se členit podle technologie snímání: elektromagnetické pasivní a aktivní, tlakové, optické atd. nebo jen hrubě dle ovládání perem či prstem, podle počtu současně zpracovávaných dotyků, podle připojení atd.)
4. velkoplošné obrazovky SMARTboard, J4W, Triumph-Adler, Samsung a další (opět různé technologie snímání: infračervené, optické atd.).

Bezdrátové připojení je sice hezké, ale pokud budete mít projektor napevno u tabule, musíte ho připojit 2-3 kabely, takže se výhoda ztrácí, že?


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Jakou interaktivní tabuli do výuky?
PříspěvekNapsal: pon 14. úno 2011 9:22:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. říj 2009 17:20:26
Příspěvky: 447
Otevřel jsem nové vlákno http://diskuze.rvp.cz/viewtopic.php?f=167&t=17201 navazující na článek na České škole http://www.ceskaskola.cz/2011/02/jan-wagner-interaktivni-tabule-v-roce.html.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Jakou interaktivní tabuli do výuky?
PříspěvekNapsal: pát 18. úno 2011 8:09:45 
Dobrý den,
četla jsem pečlivě Vaše příspěvky ohledně IA tabulí a technologiíí a mrzí mne, že nikde neuvádíte firmu Hitevision a tabule Qomo. Jde přitom o jednoho z největších dodavatelů na Americkém trhu a díky bohu dnes už i u nás. Např. na slovenských školách je tato technologie no1! Pokud by Vás zajímali bližší informace, tak je naleznete na www.qomo.com, nebo http://www.interaktivne.eu. Jinak tato značka nabízí 2 typy tabulí - dotykovou s technologií infrared a elektromag. technologii. Na našem trhu jsem se setkala jen s dotykovou verzí IR. Měla jsem možnost porovnat tuto technologii s Interwritem a Smartboardem a musím říci, že se mi nejlépe pracovalo na Qomu! Ovládání je lehoučké (oproti Smartu není potřeba vyvinout žádný tlak), reaguje velmi rychle - mnohem rychleji, než Interwrite i Smart, ovládací software byl jednoduchý, intuitivní, snadno jsem se v něm rychle zorientovala.Navíc se mi líbila možnost využití povrchu tabule pokud je vypnutý projektor - je klasická keramická tabule, na kterou lze psaát fixy a používat magnety! Chápu, že trh je zahlcen těmito technologiemi, ale byla by škoda tuto tabuli opomenou! Ještě na závěr pozn.: byla jsem učitelkou 1. stupně, Interwrite jsem měla ve třídě, Smartbaord v odborné učebně. S Qomem jsem se setkala letos v Olomouci na výstavě Schola mea ;)


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Jakou interaktivní tabuli do výuky?
PříspěvekNapsal: pát 18. úno 2011 8:42:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. říj 2009 17:20:26
Příspěvky: 447
Lucie Komárková píše:
Dobrý den, četla jsem pečlivě Vaše příspěvky ohledně IA tabulí a technologiíí a mrzí mne, že nikde neuvádíte firmu Hitevision a tabule Qomo. Jde přitom o jednoho z největších dodavatelů na Americkém trhu a díky bohu dnes už i u nás. Např. na slovenských školách je tato technologie no1!
Pochybuji o tom, že by Qomo patřila mezi pět či možná i deset největších dodavatelů na americkém trhu, který poměrně dlouho sleduji, a určitě není číslo jedna na Slovensku. V Evropě a na českém trhu není příliš známá
Lucie Komárková píše:
Jinak tato značka nabízí 2 typy tabulí - dotykovou s technologií infrared a elektromag. technologii. Na našem trhu jsem se setkala jen s dotykovou verzí IR. Měla jsem možnost porovnat tuto technologii s Interwritem a Smartboardem a musím říci, že se mi nejlépe pracovalo na Qomu! Ovládání je lehoučké (oproti Smartu není potřeba vyvinout žádný tlak), reaguje velmi rychle - mnohem rychleji, než Interwrite i Smart,
IR technologie má určitě řadu výhod (používá ji i Triumph Board), ale má často problémy s dnes nutnou technologií multitouch, proto je u moderních řešení používáno kapacitní nebo optické snímání.
Lucie Komárková píše:
ovládací software byl jednoduchý, intuitivní, snadno jsem se v něm rychle zorientovala.
To je výhoda většiny ovládacích software IWB oproti SMART Notebook a ActivInspire, které jsou příliš komplexní. V jednoduchosti je síla.
Lucie Komárková píše:
Navíc se mi líbila možnost využití povrchu tabule pokud je vypnutý projektor - je klasická keramická tabule, na kterou lze psaát fixy a používat magnety!
Tohle nabízejí prakticky všechny tabule, které nepoužívají elektromagnetickou či odporovou technologii snímání.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Jakou interaktivní tabuli do výuky?
PříspěvekNapsal: pát 18. úno 2011 11:03:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 02. pro 2010 10:35:35
Příspěvky: 11
Lucie Komárková píše:
Navíc se mi líbila možnost využití povrchu tabule pokud je vypnutý projektor - je klasická keramická tabule, na kterou lze psaát fixy a používat magnety!

Když píšete na klasickou keramickou tabuli fixy, jsou časem patrné stopy. Nenastává toto i na interaktivní tabuli?


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku: 1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: