Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Proč si pořídit interaktivní tabuli?
PříspěvekNapsal: ned 20. úno 2011 20:59:51 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pát 23. dub 2010 18:02:04
Příspěvky: 295
1. Geogebru znám a používám i e-learningový kurz pro učitele jsem vytvořila, ale taky nejde použít všude a pořád.
2. Myslím, že otázka porovnáni SmartNB, ActivInspire a PP je buď špatně položená nebo velmi provokativní :)
3. Ano, SmartNB a AI jsou opravdu obrovské "klády", ale není nutné používat okamžitě vše. On ani PP není jednoduchý program, pokud ho někdo chce zcela využít. A kdo to dělá?
4. Proč používat jiný software (který umožňuje to stejné), pokud mám legální k tabuli? Domnívám se, že je to další komplikace. Moje zkušenost - školíme v jednom projektu EBeam, což je jednodušší software než ty dva. Ale všichni stejně mají starosti, jak si pustí věci, co si stáhnou z webu. Tudíž to jsou věci pro ActivBoard nebo SmartBoard a hned řešíme dvě ovládání. Proto si myslím, že pokud má škole konkrétní tabuli, tak není důvod přecházet na další software pro interaktivní tabuli.

_________________
JitkaRa
http://cojsemvyzkousela.cz/


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Proč si pořídit interaktivní tabuli?
PříspěvekNapsal: ned 20. úno 2011 21:16:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. říj 2009 17:20:26
Příspěvky: 447
Jitka Rambousková píše:
1. Geogebru znám a používám i e-learningový kurz pro učitele jsem vytvořila, ale taky nejde použít všude a pořád.
Nejde o to, zda všude a pořád, ale zda není obecně lepší než libovolný editor prezentací.
Jitka Rambousková píše:
2. Myslím, že otázka porovnáni SmartNB, ActivInspire a PP je buď špatně položená nebo velmi provokativní :)
V tom případě se přikládám ke druhému ;-)
Jitka Rambousková píše:
3. Ano, SmartNB a AI jsou opravdu obrovské "klády", ale není nutné používat okamžitě vše. On ani PP není jednoduchý program, pokud ho někdo chce zcela využít. A kdo to dělá?
PP je ale obecně známější, a jeho penetrace na školních počítačích (o domácích žáků nemluvě) je jistě větší než SMART Notebooku a ActivInspire dohromady.
Jitka Rambousková píše:
4. Proč používat jiný software (který umožňuje to stejné), pokud mám legální k tabuli?
Domnívám se, že je to další komplikace. Moje zkušenost - školíme v jednom projektu EBeam, což je jednodušší software než ty dva. Ale všichni stejně mají starosti, jak si pustí věci, co si stáhnou z webu. Tudíž to jsou věci pro ActivBoard nebo SmartBoard a hned řešíme dvě ovládání. Proto si myslím, že pokud má škole konkrétní tabuli, tak není důvod přecházet na další software pro interaktivní tabuli.
Na trhu je 21 výrobců tabulí a zhruba stejný počet editorů prezentací pro IWB, kromě toho je tu několik obecných editorů prezentací. Některé umožňují import formátů SMART nebo ACTIV, řada z nich má import/export do PPT a řady dalších formátů. Navíc existují i online editory prezentací. Existují i prohlížeče formátů ACTIV, SMART i PPT.

Online ale nejsou jen "věci pro ActivBoard nebo SmartBoard", ale spousta jiného: weby, wiki, výukové hry, videa... často k tomu stačí jen jednoduché kreslítko a bez editoru prezentací se dá snadno obejít.

Nebo jinak, pokud mám prezentace v PPT nebo výukový software a dostanu interaktivní, má smysl přecházet na editor prezentací dodaný k tabuli?


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Proč si pořídit interaktivní tabuli?
PříspěvekNapsal: ned 20. úno 2011 21:37:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 02. pro 2010 10:35:35
Příspěvky: 11
Janek Wagner píše:
pokud mám prezentace v PPT nebo výukový software a dostanu interaktivní, má smysl přecházet na editor prezentací dodaný k tabuli?


Osobně si myslím že ano. Nevěřím tomu, že interaktivní tabuli dostane učitel, který o ni nestojí. Ano, samozřejmě znám případy škol, kde paní ředitelka dává všem učitelům za povinnost odučit několik hodin týdně na interaktivní tabuli, i když by sami třeba nechtěli.

Je vidět, že znáte všechny možné typy Iwb i sw, tak proč pořád tak hájíte powerpoint? Samozřejmě, že se dá powerpoint použít (a používá se často) ve školách a software interaktivních tabulí se dá použít i mimo školní třídy, ale interaktivní tabule byla vyvinuta jako moderní didaktická pomůcka přímo pro školy. Proto si myslím, že využít interaktivní software má smysl. Z počátku můžete importovat své powerpointové prezentace do interaktivního softwaru a interaktivně je doplňovat, později můžete vytvářet nové.

Jinde v této diskusi je diskuse o tom, v čem je výhodnější SMART notebook než ActivIspire. Myslím, že záleží opravdu na tom jakou máte tabuli a s kterým softwarem se nejlépe naučíte. Oba tyto SW stejně třeba jako Interwrite workspace nebo Sankoré jsou ale zcela jiné než powerpoint. Opravdu mi přijde srovnávat int.sw s pp jako provokoativní otázka ;-), jak jste tady taky někde výše uvedl.

josef vermach


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Proč si pořídit interaktivní tabuli?
PříspěvekNapsal: pon 21. úno 2011 20:36:52 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pát 23. dub 2010 18:02:04
Příspěvky: 295
Janek Wagner píše:
Nebo jinak, pokud mám prezentace v PPT nebo výukový software a dostanu interaktivní, má smysl přecházet na editor prezentací dodaný k tabuli?


Nemá smysl předělávat hotové a vyhovující, ale má smysl tvořit v něm přípravy nové.

_________________
JitkaRa
http://cojsemvyzkousela.cz/


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ]  Přejít na stránku: Předchozí  1, 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: