Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: ŠVP - funkční a nebo formální???
PříspěvekNapsal: ned 03. dub 2011 21:38:03 
Opakovaně jsou zde kritizováni ředitelé, kteří nezískali učitele pro reformu a ŠVP - ale školení, které jsem zažil nebylo vůbec o významu ŠVP, nebylo ani o učení, ale byl to výhradně výcvik v tom,jaké formulace musíme použít do ŠVP, jaká správná slovní spojení jsou přípustná. To byl program 2-denního soustředění - takového toho, které bylo opakovaně v novinách a bylo teda asi všude stejné. Při našich námitkách nám lektor zopakoval, že tohle musí proškolit, že to je to hlavní.
Že někteří učitelé neumějí (možná spíše nechtějí) psát ŠVP? Na většině ho přece psali jen někteří - třeba 1 za předmět.
Argument, že přece na SOŠ museli dělat osnovy, tak proč si stěžují na práci se ŠVP - to přece nesedí. Ano SOš a SOU dělaly vždy značnou část osnov, ale ŠVP je přece jiné.
Mimochodem 1 z ředitelů SOŠ, který se zasadil o tvorbu ŠVP dostal nedávno medaily od našeho pana ministra. Jeho zkušenosti a znalosti by se měly propagovat!


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: ŠVP - funkční a nebo formální???
PříspěvekNapsal: pon 04. dub 2011 8:57:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 17. úno 2010 14:31:42
Příspěvky: 226
Všechno má svůj čas. Opravdu myslíte, že ve chvíli, kdy píší ŠVP nebo se ho možná dokonce již chystají odevzdat, že v této chvíli, by vaši kolegové na školení, uvítali raději diskuzi místo např. rad k přesné terminologii??? Možná se to školení jmenovalo Jak vytvořit ŠVP nebo obvobně. Není potom správná takováto priorita od lektora?
Nyní jste ale na Metodickém portále a tady je dostatek místa pro diskuzi. A nic nám nebrání ani pochválit. Školy dokázaly zpracovat ŠVP a daly si s tím hodně práce a za to určitě zaslouží pochvalu.
Zkusme třeba konkrétně pochválit, co se v ŠVP na vaší škole nabo na některé škole, která vás zaujala, podařilo. Co přineslo třeba nějaký nový nápad nebo co je pro kohokoliv dobrým kvalitním příkladem.
Školy, ředitelé, učitelé, určitě opravdu mnoho z nich zaslouží vyzvednout. A veřejně.

_________________
Dana Batelková


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: ŠVP - funkční a nebo formální???
PříspěvekNapsal: pon 04. dub 2011 10:06:59 
Jsem nabádán ke chvále - ale můj předchozí příspěvek obsahoval i pozitivní sdělení (obranu proti nepsravedlivé kritice). Obhajoval jsem ředitele, kteří prý někde brání uplatnění RVP a správné tvorbě ŠVP a obhajoval jsem odborné školy, které již dávno tvořily část svých osnov (na rozdíl od jiných typů škol) a nyní mají někdy potíže s ŠVP. ZŠ a G také měly leckde určité potíže se ŠVP (a třeba i mají) a odborné školy mají opravdu komplikovanější situaci.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: ŠVP - funkční a nebo formální???
PříspěvekNapsal: úte 05. dub 2011 7:37:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 17. úno 2010 14:31:42
Příspěvky: 226
Jen jsem odsouhlasila vaši chválu. Opravdu si to školy zaslouží, i třeba konkrétní chválu, ať již týkající se lidí nebo konkrétních dobrých nápadů a zkušeností.

_________________
Dana Batelková


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ]  Přejít na stránku: Předchozí  1, 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: