Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Třídní webové stránky - máme a fungují...
PříspěvekNapsal: pon 31. led 2011 20:30:31 
Zdravím Vás.
Stránky své třídy www.panucitel.cz jsem zřizoval hlavně kvůli tomu, že se mi nechtělo prvňáčkům psát 26 x do žákovské knížky různé informace pro rodiče. Rodiče byli pro. Pouze dvě děti nemají internet. Těm tisknu týdenní plány. Nakonec jsem stránky rozjel ve větším. Dávám tam pro děti prac. listy (nepovinné), ukázky ze školní práce apod. Rodiče si to chválí. Omluvenky píšou přes web.
Je to jednodušší a rychlejší.
Důležitá je pravidelná aktualizace.
Však se můžete sami podívat: www.panucitel.cz

Je také dobré mít dobrou doménu.

Vyplatí se zaplatit 200 Kč. za doménu první třídy (nebo jak se to jmenuje).
Přesměrovat si to můžete na jakékoli stránky. Já osobně využívám webnode.cz a jsem maximálně spokojen.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Třídní webové stránky - máme a fungují...
PříspěvekNapsal: sob 02. črc 2011 17:42:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. říj 2009 17:41:55
Příspěvky: 213
Třídní stránky, třídní blog...A co třeba osobní stránky samotných učitelů, znáte nějaké? To by bylo nejspíše pro samostatné téma, ale nevím, jestli bychom nějaké vůbec našli.


Naposledy upravil M. Josefíková dne úte 06. srp 2013 20:13:34, celkově upraveno 1

Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Třídní webové stránky - máme a fungují...
PříspěvekNapsal: ned 03. črc 2011 7:45:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 18:08:25
Příspěvky: 38
Monika Josefíková píše:
Víte o dalších, které stojí za zhlédnutí, inspiraci?


Nedávno jsem narazila na stránky, kde je hodně cvičení pro děti a myslím si, že se o nich tolik neví. Bylo by podle mne na škodu, kdyby zapadly: http://skolakov.webnode.cz/

Líbí se mi i stránky: http://www.hnednanet.estranky.cz/

Pro mě jsou prázdniny pracovní, k původním stránkám: http://www.komen1.estranky.cz/ vytvářím stránky pro prvňáčky: http://daltonskavyuka.webnode.cz/


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Třídní webové stránky - máme a fungují...
PříspěvekNapsal: ned 03. črc 2011 11:10:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. říj 2009 17:41:55
Příspěvky: 213
Lenko, to jsou pěkné odkazy, díky. Stránky pro prvňáčky jsou parádní a už se těším, až se do nich začtu. :-)


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Třídní webové stránky - máme a fungují...
PříspěvekNapsal: ned 03. črc 2011 12:29:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. črc 2011 12:10:26
Příspěvky: 1
Zdravím všechny, co se zapojili do této diskuse a děkuji za adresy stránek - je to výborná inspirace.
Já patřím k těm starším a s počítačem "bojuji", ale snažím se. Má nejoblíbenější metoda je opravdu ta "pokus-omyl".
Stránky pro svou třídu jsem se pokusila založit jako blog pro své prvňáčky a jejich rodiče před dvěma lety (http://zsnanabrezi-kabelikova.blog.cz). Jsou spíš pracovní, usnadňují nám práci, ale zároveň si ve fotogalerii připomínáme naše akce i výtvarné práce. Rodiče i děti na ně chodí, zvykli si na systém zadávání úkolů (někteří až moc - při výpadku elektřiny, případně netu se pak rádi omlouvají :D ).
Teď o prázdninách budu uvažovat o změně nebo nějaké inovaci, protože jsem už pravděpodobně zaplnila kapacitu galerie a nemohu již přidávat nové fotografie. Možná ale jenom galerii "uklidím" a smažu fotografie, protože jsem je dětem dala na DVD.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Třídní webové stránky - máme a fungují...
PříspěvekNapsal: pon 04. črc 2011 12:38:14 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. říj 2007 20:29:07
Příspěvky: 3433
Vaše stránka pro třídu se mi líbí! Připadá mi skvělé, že víte, co od toho chcete. A snažíte se podmanit si technologii, která vám pomůže cíle dosáhnout :-)
Máte pravdu, léto je šikovné období, kdy se mohou dít změny. Byť třeba jen v hlavě :-)
Využije ještě někdo prázdniny k změnám na stránkách? Máte nějaké nápady? I velmi odvážné? Můžete inspirovat, nebo dokonce "nakazit" ostatní... A nebo nevíte, jak nápady realizovat? Třeba někdo jiný ví! O čem uvažujete?

_________________
Lenka Urbanová, hlavní moderátor
Inovujeme Metodický portál RVP.CZ - inovujeme.rvp.cz.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Stránky učitele na 2.stupni
PříspěvekNapsal: pon 25. črc 2011 12:08:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 20. čer 2011 13:20:35
Příspěvky: 55
Jelikož teprve začínám, nemám třídnictví. Přesto bych ráda komunikovala s dětmi i rodiči pomocí webových stránek. Již mám na kontě tvorbu i správcovství 3 webovek pro neziskovky. Představuji si to asi tak, že z titulní strany budou odkazy na jednotlivé předměty (přírodopis, výtvarka, mediálka...). Stránky předmětu pak budou rozděleny podle ročníků. Ráda bych tam zveřejňovala "Co právě probíráme", odkazy na zajímavé stránky k tématu, knihy, časopisy, cvičení i úkoly a témata na další hodiny. Samozřejmostí jsou také fotografie výtvorů žáků. Obzvláště propracované bych měla ráda stránky mediální výchovy.

Jen nevím, jak se na to bude tvářit paní ředitelka a kolegové. Na školních stránkách totiž prostor pro jednotlivé předměty už je, ale jen pro vkládání ukázkových testů a jiných dokumentů. Nevím o tom, že by někdo z mých budoucích kolegů využíval internetové stránky pro komunikaci s dětmi i rodiči. Doufám, že mou invenci přijmou a nebudou se bát, aby po nich někdo nechtěl totéž, když k tomu třeba nemají vztah.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Třídní webové stránky - máme a fungují...
PříspěvekNapsal: pon 25. črc 2011 15:38:52 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18. zář 2009 21:23:11
Příspěvky: 227
Jano,
v minulém školním roce jsem nastupovala na novou školu a řešila jsem podobný problém. Nakonec jsem se rozhodla, že pokud chci mít stránky, budou nezávislé na školních webovkách (místo a neznalost ostatních) a udělala jsem je. Neměla jsem tolik zkušeností s tvorbou a správou jako ty. Až pak jsem zjišťovala, jak jsou na tom ostatní. A byla jsem nakonec ráda, že je mám. Musím je do dalšího roku trochu vylepšit a změnit. Ale pokud chceš mít web, měj jej. Ostatní to může inspirovat. A to, co jsi psala, že bys tam chtěla, je myslím skvělá náplň. Jen z vlastní zkušenosti vím, že ne vždy se mi podařilo je mít tak aktuální, jak bych si představovala. Přeji hodně zdaru a těším se, že za nedlouho zde najdu odkaz na nové stránky ;)

_________________
Hanka Z.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Třídní webové stránky - máme a fungují...
PříspěvekNapsal: pon 25. črc 2011 17:09:42 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pát 23. dub 2010 18:02:04
Příspěvky: 295
Stránky jsou dobrý prostředek pro komunikaci. Pokud se o ně staráš, tak pak řada žáků na to i hřeší :) (viz výše).
A pokud je chceš, tak neváhej a založ si je. Jenom nebuď maximalistická, nenachystej bohatou struktura, která zůstane prázdná. Raději postupně přidávej podle potřeby. A pokud po prázdninách začínáš, tak určitě budeš muset řešit řadu důležitějších věcí než stránky.

_________________
JitkaRa
http://cojsemvyzkousela.cz/


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Třídní webové stránky - máme a fungují...
PříspěvekNapsal: úte 26. črc 2011 9:38:34 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. říj 2007 20:29:07
Příspěvky: 3433
Smím se zeptat...
S čím jste začínali? Co jste na stránkách měli nejdříve? Čili od kterého lesa jste na to šli? Přístupů může být určitě povícero.
Asi jste na začátku měli záměr (možná poměrně jednoduchý, jak píše Jitka) a ten vám začal košatět. Od čeho tedy lze například začít? A kam rozvíjet?

_________________
Lenka Urbanová, hlavní moderátor
Inovujeme Metodický portál RVP.CZ - inovujeme.rvp.cz.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 89 ]  Přejít na stránku: Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron