Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Co se děje/bude dít s portálem?
PříspěvekNapsal: čtv 17. lis 2011 16:48:01 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 10:59:11
Příspěvky: 1720
Vyjádření o dalším provozu mi chybí i z dalších důvodů:

- v digifoliu mám sbírky odkazů
- mám vytvořené i další kolekce materiálů napříč portálem

Mám se o ně začít bát? A nejsem sama, že?

V rozporu s tvrzením pana ministerstva o důležitosti dalšího vzdělávání je i to, že v rámci projektu vytvořené e-learningové kurzy mají teď také nejistou budoucnost.

Takže kolem portálu bylo spousta práce, jak týmu Metodiky, externích spolupracovníků i samotných uživatelů, kterou chce někdo jen tak prostě zahodit?

Jak už tu bylo řečeno, plánuje se vyhození mnohem větších částek na jiné projekty. Částka potřebná pro roční provoz portálu se mi v této souvislosti tedy jeví jako opravdu zanedbatelná.

_________________
H.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Co se děje/bude dít s portálem?
PříspěvekNapsal: čtv 17. lis 2011 16:49:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. pro 2010 15:17:05
Příspěvky: 606
Zajímavá diskuze... a zrovna 17. listopadu... k tomu další nové zprávy:

Školské odbory se bouří proti Dobešovým nápadům
http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/716463

25 km autobusem do školy. I to je Dobešova reforma
http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/pe ... ?id=720674

Myslím, že nastává čas na založení pedagogické komory - petice za portál RVP by mohla vše nastartovat :-)

_________________
prezident spolku Pedagogická komora


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Co se děje/bude dít s portálem?
PříspěvekNapsal: čtv 17. lis 2011 16:58:02 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pát 23. dub 2010 18:02:04
Příspěvky: 295
Je škoda, že se chystají "odstřelit" jediný školský portál, který konečně funguje. Zachovaná funkčnost znamená, že zůstane portál přístupný, ale nebude se rozšiřovat, nebude nic přibývat. :(

I když jako autora mne občas recenzování vytáčelo a brblala jsem, tak určitě byla zaručena kvalita materiálu a článků. Stejně tak diskuse někam směřovaly, stačí porovnat s nesmyslnými plky, které se objevují v nemoderovaných diskusích. A kvalita prostě zadarmo není. Předpokládat, že najednou diskuse pojedou stejně kvalitně samy, že články budou dobré a materiály autoři také zveřejní pouze ty bezvadné, to snad nemůže nikdo.

I samo ministerstvo portál zmiňuje i v materiálu "DLOUHODOBÝ ZÁMĚR VZDĚLÁVÁNÍ A ROZVOJE VZDĚLÁVACÍ SOUSTAVY ČR(2011-2015)". Například chce na http://www.rvp.cz zpřístupnit software na úpravu a hodnocení ŠVP, šířit metodiku prostřednictvím http://www.rvp.cz. To vše bude ministerstvo dělat na webu, který bude prakticky mrtvý.

Problém je, že na vzniku portálu se nepodílelo žádný způsobem současné vedení MŠMT, ani současného pedagogického megaústavu a proto není vůle v něm pokračovat. Ještě by to vypadalo, že někdo jiný snad vymyslel a vypiplal nějakou kvalitní věc. V duchu českého moudra o chcíplé sousedově koze, to přece nelze dopustit. Protože řeči o penězích nemůže brát nikdo moc vážně, přidat další služby (třeba i to zmiňované testování) by bylo mnohem levnější a efektivnější.

_________________
JitkaRa
http://cojsemvyzkousela.cz/


Naposledy upravil Jitka Rambousková dne čtv 17. lis 2011 21:00:33, celkově upraveno 1

Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Co se děje/bude dít s portálem?
PříspěvekNapsal: čtv 17. lis 2011 17:16:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 01. zář 2011 19:15:14
Příspěvky: 28
Děkuji Lukášovi za konkrétní čísla. Mohla jsem si trochu udělat představu (především o počtu lidí kolem fungování portálu). O to víc mě děsí představa jednoho (!) člověka, který by měl zajistit fungování portálu.

_________________
Luďka


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Co se děje/bude dít s portálem?
PříspěvekNapsal: čtv 17. lis 2011 18:04:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. pro 2010 15:17:05
Příspěvky: 606
Česko je nejhorší hospodář evropských peněz, kárá nás Brusel:
http://www.novinky.cz/ekonomika/250833- ... zpravy-dne

_________________
prezident spolku Pedagogická komora


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Co se děje/bude dít s portálem?
PříspěvekNapsal: čtv 17. lis 2011 19:07:40 
Dobrý den,

jsem studentkou pátého ročníku učitelství pro střední školy. Otázkou RVP se na fakultě zabýváme jen velmi okrajově, a i proto byl a je váš portál pro mě velikou inspirací.Oceňuji především virtuální hospitace a celkově obsah průřezových témat. Ráda bych šla příští rok učit, ale minimální podpora (pokud vlastně existuje) z MŠMT moje rozhodnutí bohužel nepodporuje..
Proto držím palce vám všem, co se na portálu podílí a pevně doufám, že se nalezne cesta, jak portál plnohodnotně rozvíjet.

S přátelským pozdravem,
Petra Kozlíková


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Co se děje/bude dít s portálem?
PříspěvekNapsal: čtv 17. lis 2011 21:48:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 13. pro 2009 23:44:47
Příspěvky: 6
Na portál chodím ráda, nacházím tu materiály a odkazy pro výuku, čtu si zajímavé diskuze a články, uveřejnila jsem zde nějaké materiály. Poznala jsem tu hodně zajímavých lidí. Našla spoustu inspirace pro výuku.
Obvykle nepíši moc komentáře, ale teď prostě musím. Opravdu si někdo myslí, že portál může smysluplně fungovat, když se o jeho provoz bude starat jeden člověk? To je přece naprostý nesmysl. To si může myslet jen někdo, kdo vůbec neví, co vše se na portálu děje a čím vším je pro učitele přínosný. Vždyť portál je mnohem mnohem víc, než je úložiště materiálů. Aby byl nadále smysluplný, musí "žít".


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Co se děje/bude dít s portálem?
PříspěvekNapsal: pát 18. lis 2011 10:46:36 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 10:59:11
Příspěvky: 1720
Jana Zárubová píše:
Opravdu si někdo myslí, že portál může smysluplně fungovat, když se o jeho provoz bude starat jeden člověk? To je přece naprostý nesmysl. To si může myslet jen někdo, kdo vůbec neví, co vše se na portálu děje a čím vším je pro učitele přínosný. Vždyť portál je mnohem mnohem víc, než je úložiště materiálů. Aby byl nadále smysluplný, musí "žít".


Ano, také si myslím, že opět dochází k rozhodování od stolu bez znalosti věci, stejně jako jsme toho v poslední době svědky i v dalších otázkách týkajících se školství.

_________________
H.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Co se děje/bude dít s portálem?
PříspěvekNapsal: pát 18. lis 2011 11:59:46 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 07. led 2010 20:08:24
Příspěvky: 90
Za dobu, co na portál chodím, jsem z něho načerpala tolik námětů, dozvěděla jsem se tolik informací, poznala tolik výborných učitelů, že mi myšlenka na jeho omezení připadá naprosto absurdní. Je to právě rvp.cz, co mě jako učitelku posunuje dál. Copak udržitelnost znamená udělat z portálu vrakoviště na odložené DUMy?

_________________
Daya


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Co se děje/bude dít s portálem?
PříspěvekNapsal: pát 18. lis 2011 12:32:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 30. kvě 2010 14:04:17
Příspěvky: 8
Dobrý den, i já bych chtěla říci, že učitelé z odborných škol se právě teď naučili používat portál a přispívat na něj. Do realizace projektu jsme za sekci OV přistoupili v roce 2009, tedy o několik let později než např. základní vzdělávání.
Je mi líto, že všechna práce například konzultantů NÚOV, kteří prezentovali portál přímo ve školách a snažili se získat učitele k publikování příspěvků a věřte mnohdy to nebylo úplně jednoduché, tak tato práce by v současné chvíli mohla být částečně zmařena. Pokud nebudeme intenzivně komunikovat právě s touto cílovou skupinou, tak opět DUMy či články v sekci odborného vzdělávání nebudou aktuální. Potřebujeme neustále pomáhat se získáváním kvalitních příspěvků - tedy těch, které budou v souladu s RVP.
Pevně doufám, že se toto nestane.;)
Eva Rathouská Grmelová


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 115 ]  Přejít na stránku: Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: