Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nultý ročník
PříspěvekNapsal: úte 11. srp 2009 15:30:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. kvě 2009 20:11:56
Příspěvky: 328
Dobrý den, existuje na vaší škole nultý ročník nebo určitá příprava žáka na první třídu? Podělíte se s námi o své zkušenosti?

_________________
Petra Stan


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Nultý ročník
PříspěvekNapsal: sob 15. srp 2009 18:16:04 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. kvě 2009 19:32:25
Příspěvky: 2431
Nemáme přímo nultý ročník, ale pořádáme Školu na zkoušku.

Poslední tři měsíce 1x týdně mohou přijít budoucí prvňáčci do školy. Převezme si je kolegyně a půl hodiny s nimi dělá různá cvičení a aktivity (jemná motorika, řeč apod.). Přijde ten, kdo chce.

_________________
Pavlína Hublová
koordinátor referátu pro správu a rozvoj Metodického portálu RVP.CZ


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Nultý ročník
PříspěvekNapsal: ned 16. srp 2009 22:01:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. kvě 2009 20:11:56
Příspěvky: 328
Děkuji, Pavlo, přesně to máme s p.řed. v plánu. Tématu jsem dala název nultý ročník, i když to tak úplně přesně není, ale je to dost podobné. Chtěla jsem jen zjistit zkušenosti druhých. Napadá mne k tomu spousta otázek. Třeba: Kdo toho učitele platí? Je to asi na domluvě. Ale přece jen je ve škole třeba o hodinu déle. Musí to být někde vedeno apod. A také mne zajímá, zda si zde učitele zaměřují více na školní "učivo" nebo procvičují to školkové (grafomotoriku, kresbu, pohyb..) Já osobně bych se přizpůsobila jednotlivcům a snažila se rozvíjet stránky, které ono dítě potřebuje. Děkuji úředem za vaše zkušenosti.

_________________
Petra Stan


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Nultý ročník
PříspěvekNapsal: stř 19. srp 2009 21:12:10 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. kvě 2009 19:32:25
Příspěvky: 2431
Mgr. Petra Stanjurová píše:
Napadá mne k tomu spousta otázek. Třeba: Kdo toho učitele platí? Je to asi na domluvě. Ale přece jen je ve škole třeba o hodinu déle. Musí to být někde vedeno apod. A také mne zajímá, zda si zde učitele zaměřují více na školní "učivo" nebo procvičují to školkové (grafomotoriku, kresbu, pohyb..) Já osobně bych se přizpůsobila jednotlivcům a snažila se rozvíjet stránky, které ono dítě potřebuje. Děkuji úředem za vaše zkušenosti.

Milá Petro,
odpovědi na některé vaše dotazy:
  • Žádné příplatky za to kolegyně nemá. Ve škole máme povinně-nepovinné kroužky (každá vedeme ještě zájmový kroužek v době do 14hod, tj. v pracovní době), kolegyně končí svůj zájmový kroužek dříve (většinou v březnu) a v době duben - červen má právě tuto "přípravku".
  • Procvičuje především školkové znalosti a dovednosti, přesně tak, jak píšete.
Žáčci mají zavedený sešit, do kterého jim nalepuje nebo tiskne práce, které pak společně vyplňují. S rodiči případně konzultuje nějaké "objevené" potíže a navrhuje další aktivity (návštěva odborníka, doporučená cvičení apod.).

_________________
Pavlína Hublová
koordinátor referátu pro správu a rozvoj Metodického portálu RVP.CZ


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Nultý ročník
PříspěvekNapsal: čtv 20. srp 2009 20:35:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. kvě 2009 20:11:56
Příspěvky: 328
Ano, tak nějak jsem si to představovala. Taky si myslím, že by to mělo fungovat na všech školách. Navíc malotřídky, jejichž součástí jsou i MŠ, mají obrovskou výhodu. Třeba naše škola přímo sousedí s MŠ, takže ke spolupráci mamé skvělé příležitosti. Dle mého gusta je však společných akci docela málo.
Mám pocit, že na mnoha školách není taková "přípravka" běžná. Určitě by to mělo být naopak.
Já osobně se na to hrozně těším. Je to perfektní příležitost, jak si děti připravit, "otestovat", pracovat s nimi individuálně, zjistit, kde přitlačit a hlavně ukázat jim prostředí, kde v září nastoupí.
Škoda, že se zde nevyskytuje žádný psycholog. Hrozně by mne zajímal jeho názor. Vím, že by byl kladný :D Nebo ne?

_________________
Petra Stan


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: