Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Problémové dítě v MŠ
PříspěvekNapsal: sob 23. dub 2011 19:58:15 
Dobrý den všem,

ráda byh si nechala poradit od zkušeným učitelek.Mám syna něco málo přes 3 roky. Od cca 2 let chodil na nepravidelné dopolední hlídání(musela jsem do práce)a od 3 let nastoupil do MŠ.Nechtěl mluvit ( a to má staršího sourozence) dle paní doktorky jsem to neměla řešit, prý se rozmluví v MŠ. Zde začaly problémy s "agresivitou" vůči ostatním dětem.Docházíme na logopedii, dle doktorky a mne je zlepšení, paní učitelky si to moc nemyslí. MŠ si vžádala kontrolu na neurologii, byl tam. Nicméně dle doktorů je v pořádku, je jen náznak hyperaktivity a opožděný vývoj. Od mala byl hodně divoký a problémový. Sám se oblékne, nají,dopoledne si v klidu hraje a i maluje. Nicméně nechce se účastnit společných aktivit (od mala byl v tělocvičně, kde také nespolupracoval)a když je plná třída dětí, začne do nich strkat, bije je, a mnoho dalšího.MŠ a paní učitelky miluje, do školy chodí rád. Bohužel obě paní učitelky jsou bez praxe, toto je jejich první práce v MŠ. Jinak ve třídě je více problémových dětí. Moc prosím o radu či nějaké doporučení. Klasika: zákaz si hrát s dětmi, pokud jim ubližuje či neustále vysvětlování nepomáhá. Již opravdu nevím proč to dělá, či jak ho to odnaučit.Hlavně takto reaguje je v MŠ při velkém počtu dětí. PROSÍM PORAĎTE. Moc děkuji helena


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Problémové dítě v MŠ
PříspěvekNapsal: ned 24. dub 2011 21:20:18 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 20:19:04
Příspěvky: 674
Heleno,
soucítím s Vámi. Já bych doporučila vyšetření v Pedagogicko-psychologické poradně (PPP) a na jeho základě pak integraci dítěte do běžného kolektivu s tím, že by mu byl vytvořen individuální vzdělávací plán, kterým byste se řídili (učitelky i rodiče). Možná by byl vhodný i asistent, ale to by musela PPP dopručit. V každém případě - Vaše první kroky by měly vést za ředitelkou MŠ. Přeji hodně štěstí a ozvěte se, prosím, jak vše dopadlo ;) .

_________________
Bohunka T.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Problémové dítě v MŠ
PříspěvekNapsal: pon 25. dub 2011 18:06:35 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: ned 25. říj 2009 17:24:17
Příspěvky: 318
Souhlasím s Bohunkou. A než to vše stihnete oběhat (myslím tím p. ředitelku, PPP apod.), tak doporučuji alespoň zavést pravidla, na kterých se domluvít společně s dítěte, a která budete dodržovat jak ve školce, tak doma. Myslím, že v každé školce mají jakási "pravidla společného soužití", která dodržují. Je dobré si pravidla nakreslit (nechat dítě, aby je nakreslilo). Zní to možná jako klišé, ale myslím, že vyzkoušet se má všechno ;)

_________________
Mgr. Marcela Zajícová


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Problémové dítě v MŠ
PříspěvekNapsal: úte 26. dub 2011 19:05:59 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 20:19:04
Příspěvky: 674
Hmm, to s těmi pravidly, které si dítě samo prosebe nakreslí, není, Marci, špatný nápad. My je samozřejmě máme ve třídě vystavené také. Kreslily si je děti, domlouvali jsme se na nich společně. Ale nastavit si pravidla sám pro sebe a ještě si je zviditelnit - to by mohlo na dítě platit ;)

_________________
Bohunka T.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Problémové dítě v MŠ
PříspěvekNapsal: ned 01. kvě 2011 21:37:01 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 14:24:46
Příspěvky: 639
Dobrý den Heleno,
určitě souhlasím s kolegyněmi s tím, co píší výše.
Někdy je potřeba zatnout zuby a vydržet. Každé dítě je jiné a potřebuje na adaptaci různou dobu, třeba je jeho chování projevem strachu z většího kolektivu dětí, kdo ví. Když píšete, že paní učitelky miluje, tak by to mohly nějak využít v korekci jeho chování k ostatním dětem. Jednou jsem ve školce měla také chlapečka, který byl velice agresivní (i na mě a později mě také miloval :lol: ), vůbec nemluvil a byla mu diagnostikována ADHD (syndrom deficitu pozornosti s hyperaktivitou) a opožděný vývoj řeči, přišel ke mě jako tříletý. Po čase (skoro rok ;) ) se jeho chování zlepšilo, začal mluvit (pamatuji si na jeho první slova v MŠ - NECHCI MÍŠO :lol: ) a odešel z MŠ do běžné 1.tř.ZŠ jako takové živější a tvrdohlavější dítě :)

_________________
Míša G.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Problémové dítě v MŠ
PříspěvekNapsal: ned 01. kvě 2011 21:48:06 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: ned 25. říj 2009 17:24:17
Příspěvky: 318
Já ještě doporučím knihu Jak mluvit, aby nás děti poslouchaly. Jak naslouchat, aby nám děti důvěřovaly.

_________________
Mgr. Marcela Zajícová


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Problémové dítě v MŠ
PříspěvekNapsal: pon 16. kvě 2011 19:39:24 
Dobrý den všem.
Moc Vám chci poděkovat za rady a doporučení. :) Jak pokračujeme. Paní ředitelka mi jen radila jak malého vychovávat (nicméně vše co říkala již dělám). Na můj návrh na přeřazení do jiné třídy,ideálně starších dětí, mi řekla, že to není možné. Máme za sebou vyšetření v pedagogicko psychl. poradně - jediné doporučení menší počet dětí.Po dalších problémech, kdy jsem dostala dopis od jedné z maminek, že můj syn psychycky a fyzicky šikanuje její dítko, jsem to vzdala a řeším přechod do jiné školky.I ze strany školky jsou náznaky, abychom odešli, že prý ještě není na školku zralý. Paní ředitelka z nové MŠ (doufám)je informována o všem co Péťa vyvádí a je naprosto v klidu, prý klasický akční kluk. Tak doufám, že to vyjde, a vezmou ho (do konce týdne budu vědět. Následně jsem si sehnala na doporučení dětského psychologa. Dle jeho názoru, nejde o hyperaktivní dítě (vydrží i 30 minut u nějaké činnosti), ale o kluka s velkým temperamentem a potřebou být neustále zaměstnán.Jakmile si ho nikdo nevšímá, začne "zlobit", jak já říkám chová se jak kašpárek. Provokuje učitelky, děti a snaží se na sebe upoutat pozornost.Což ukázal i v ordinaci. Mentálně sice na úrovni 3 letého dítěte, ale fyzicky minimálně 4 letého, Péťa je opravdu svalnatý a má velkou sílu (slova pana psychologa).Co se týká problémů.Doma je již celkem v pohodě. Nikdy to nebude to klidné dítko, ale dá se sním již více podnikat.Bohužel ve školce je veden jako problémové dítě, které potřebuje speciální MŠ a tudíž slyšíme jen negativní věci. Není snad den, kdy bych se něco nedozvěděla.Ale to, že se sám od začátku obléká, uklízí po sobě, pomáhá v úklidu ostatním,při jídle sním nejsou žádné problémy, naopak a mnoho dalšího pozitivního, to se dozvím, jen když vydržím dlouhý výčet neho negativních věcí. Jedna paní učitelka ve vysokém stupni těhotenství - ta to již neřeší. A druhá má sice snahu,ale po tom co byla šokována z toho, že malý sebou hodil o zem a začal se vztekat (něco mu zakázali), myslím to vzdala také( jde o vystudovanou učitelku, bez praxe). Chápu, že je to těžké, upřímně sama jsem pedagog, ikdyž jen volnočasových aktivit a mám krom jiného i děti předškolního věku, ale to co se poslední dobou děje kolem mého syna, je už neúnosné.Ve školce už může snad za všechno. Co se týká individuálního vzdělávacího programu, o tom bohužel nemůže být řeč, nikdo to ve školce nepodporuje.Prý tam mají další děti, kterým se musí věnovat. Z mé strany bylo uděláno maximum a musím říct, že je to znát, bohužel tak kde jsem doufala pomoc a podporu to nejde. Všichni, kdo ho znají danou MŠ nechápou, prý jde o skvělou školku, bohužel se sešlo hodně problémových dětí a nejlepší varianta je se někoho zbavit.
Takže ještě jednou děkuji a budu ráda za další návrhy. Stále sním musím pracovat a pomáhat mu. Teď nebude 3 mesíce v MŠ (beru si dovolenou), tak zvažuji co sním dělat, aby udělal další pokrok. Díky moc Helena


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Problémové dítě v MŠ
PříspěvekNapsal: pon 16. kvě 2011 19:57:28 
Ahoj, díky za doporučení na knihy. Samozřejmně jsem je četla a mnoho dalších knih ohledně agrese a problémových dětí. Neustále hledám rady a doporučení. Posledních 5 měsíců snad nečtu nic jiného.

Zaujali mně ty pravidla společného soužití. Už jsem o něčem podobném přemýšlela, ale Péťa neumí malovat (jen kroužky, čáry atd.). To také musíme trénovat, mám knížku "Mezi námi pastelkami". Jaké máte pravidla ve školce, které by se dali použít i na doma?

Dík za podporu. Já vím, ono se to zlepší, ale musím udělat něco proto, aby jeho pobyh v MŠ byl co nejpříjemnější a ne že už mezi dveřmi posloucháme, to je ten zlobivý kluk. Neustále dětem a rodičům vysvětluju, že hůř mluví(většina mu nerozumí),ale nechápou to. Vím, že zezačátku (když nemluvil) se snažil na sebe upoutat pozornost strkáním do dětí,provokováním. Ale pokračuje to i teď (je to 5 měsíců).Je pravda, že nové věci mu vadí, potřebuje čas. Ale jsem ráda, že se najdou i učitelky či ředitelky MŠ, které nad podobnými dětmi nelámou hůl, ale snaží se jim pomoc.

Děkuji všem a moc


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Problémové dítě v MŠ
PříspěvekNapsal: stř 11. led 2012 21:20:19 
neexistují hyperaktivní děti ,ale blbí rodiče, kteří neumějí vychovat ani kočku domácí !!!


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Problémové dítě v MŠ
PříspěvekNapsal: stř 11. led 2012 21:22:45 
Mgr. Marcela Zajícová píše:

je vidět , že ještě žádné dítě nemáš. :P


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku: 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: