Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Logopedická třída - prac. smlouva
PříspěvekNapsal: pát 01. čer 2012 16:40:36 
Dobrý den.
Pracuji jako logopedický asistent v logopedické třídě v mš. Při sobě mám ještě vedoucí učitelku,která má určitý počet hodin u dětí v naší třídě.

Ve smlouvě mám uvedeno učitelka mš. Zajímalo by mě, jestli to je správně. Nebo tam musí být alespoň-spec. pedagog?
Teď bych možná měla dostat totiž smlouvu na 2 roky za učitelku, co je na mateřské. A jestli je to možné, když je vlastně učitelka běžné třídy.
Moc děkuji za jakoukoli radu.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Logopedická třída - prac. smlouva
PříspěvekNapsal: pát 01. čer 2012 19:15:20 
Logopedický asistent nemá vzdělání speciálního pedagoga- pokud jste nevystudovala spec. ped. na VŠ. Pokud máte smlouvu na učitelku MŠ máte jinou náplň práce než logopedický asistent....jestli Vám dají smlouvu na učitelku MŠ na dva roky , buďte ráda. Těžko soudit, když nevím, jaké máte vzdělání- tedy zda budete mít smlouvu i přesto, že vzdělání nemáte či zda vykonáváte práci, která Vašemu vzdělání odpovídá. Jinak- možné je vše, co si obhájí vedení.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Logopedická třída - prac. smlouva
PříspěvekNapsal: pát 01. čer 2012 19:26:44 
Mám speciální pedagogiku - bakaláře (logopedie,psychopedie,psychologie) a studuji ještě dálkově spec. pedagogiku pro učitele..
vykonávám práci logop.asistenta-reedukaci.
Je to složitější. Dostanu smlouvu za paní na mateřské,ale jsem na pozici učitelky, která se již nevrátí-dostala místo jinde.Takže její prac. místo by bylo teoreticky volné.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Logopedická třída - prac. smlouva
PříspěvekNapsal: pát 01. čer 2012 19:30:37 
Potom jste kvalifikovaná pro práci učitelky MŠ ( kromě jiného) a tudíž by to bylo možné. Jinak se řiďte Katalogem prací a náplní práce konkrétního zařazení. Mám pocit, že jako učitelka jste na tom lépe než logopedický asistent, ale ruku do ohně za to nedám.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Logopedická třída - prac. smlouva
PříspěvekNapsal: pon 02. črc 2012 13:21:40 
DLE MÉHO NÁZORU je logopedický asistent pouze součást náplně práce, nikoli pracovní pozice (neděláte-li během pracovní doby pouze logopedii).
Abych to upřesnila: Pokud je logopedická prevence, či reedukace (pozor, k reedukaci potřebujete odborné logopedické "zastřešení") součástí Vaší pracovní náplně a mimo to máte na starost i výchovně vzdělávací proces ve třídě MŠ, jste v prvé řadě učitelka MŠ, která zaopatřuje mimo jiné logopedickou činnost.
Dle platné legislativy Vám přísluší za speciálněpedagogickou činnost, čímž logo zajisté je, příplatek k běžnému platu. Bohužel, praxe je taková, že na většině škol na příplatky nezbývají peníze.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Logopedická třída - prac. smlouva
PříspěvekNapsal: úte 19. úno 2013 20:49:57 
Dobrý den, mám vzdělání VŠ bc. (se SZZ s logopedie), také pracuji v (běžné) MŠ a zároveň vykonávám práci logopedického asistenta a plním IVP s integrovanými dětmi. V pracovní smlouvě jsem vedena jako učitelka MŠ (a budu tak vedena i když dokončím navazující Mgr. studium). Momentálně jsem na mateřské - a logopedii a práci s integrovanými dětmi jezdím dělat i nadále, ale na dohodu a pouze tam mám vedeno "logopedický asistent", protože nemůžu vykonávat stejnou pracovní činnost u svého zaměstnavatele za kterou jsem na mateřské. Domnívám se, že jste zařazena správně. Prvotně vykonáváte vzdělávání dětí v MŠ a péče je rozšířena o logopedickou péči.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: