Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Přestávky na jídlo - dodržovat je?
PříspěvekNapsal: sob 13. čer 2009 22:03:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. kvě 2009 20:11:56
Příspěvky: 328
Ve školce, kde jsem pracovala, chodila přímo paní ředitelka někde do sklepa tajně kouřit. Samozřejmě jsme to všichni věděli. Připadalo mi to hodně ponižující.

Není lepší to vydržet?

_________________
Petra Stan


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Přestávky na jídlo - dodržovat je?
PříspěvekNapsal: pát 28. srp 2009 22:09:25 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 01. čer 2009 11:07:29
Příspěvky: 1671
Přeji příjemný večer,
z předešlých příspěvků se zdá, že naplnit legislativu, dopřát pedagogům přestávku na jídlo a oddech, je obtížné.
Jak to chodí právě v té vaší školce? Dodržujete přestávky? Kdo se v době čerpání přestávky stará o děti?

_________________
Jana


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: přestávka na jídlo
PříspěvekNapsal: čtv 26. kvě 2011 22:34:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 08. kvě 2011 19:55:20
Příspěvky: 7
Michaela Gondeková píše:
Dobrý den Romano,
Váš příspěvek je opravdu zajímavý. Moje zkušenost je taková, že my učitelky obědváme společně s dětmi, ale zároveň jsme jim, jak se tak říká, při ruce, když potřebují něco rozkrojit, nebo když někdo vylije skleničku s pitím atd. Takže se dá říct, že neustále odbíháme od jídla a vlastně se ani v klidu nenajíme. Jsou dny, kdy jsem už několikrát přemýšlela o tom, jak by bylo báječné, kdybych onu půl hodinku na oběd měla opravdu jen pro sebe, ale pojí se s tím i spousta organizačních problémů a myslím si, že naše paní ředitelka to ani měnit nebude. Mohu se zaptat jak jste velká MŠ a odkud jste?
Zdraví

Dobrý den.pracuji v MŠ u nejmenších dětí. Má zkušenost je stejná.Obědváme společně s dětmi,které nás opravdu potřebují.Obzvlášť, když se sejde více dětí mladších 3 let.Chodí do MŠ jen na 5 dní a péče o ně je opravdu náročná .


Naposledy upravil Lenka Urbanová dne pát 27. kvě 2011 9:06:03, celkově upraveno 1
spojení příspěvků


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Přestávky na jídlo - dodržovat je?
PříspěvekNapsal: čtv 02. čer 2011 17:34:00 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 14:24:46
Příspěvky: 639
Když se opět vracím k této diskuzi tak si uvědomuji, že jsem psala, že to asi ani naše paní ředitelka řešit nebude a nakonec to řešila, protože jsme museli přestávky vykazovat ve výpisu pracovní doby během celého měsíce (tím se nám logicky prodloužila i pracovní doba o 0,5 hod denně) a tak jsme je začali s kolegynní dodržovat, střídali jsme se po týdnu, že jedna jedla půl hodinu před obědem dětí a druhá obědvala s dětmi a tím pádem ta první mohla obsluhovat děti během oběda, protože už byla najedená. Pracovali jsme ve speciální MŠ, takže nebyl problém odejít ze zahrady dříve (kvůli počtu dětí), najíst se a nechat kolegyni s dětmi samotnou. Moc dobře si to nedovedu představit, kdyby zůstala na zahradě s 28 dětmi (jak je to v běžné MŠ), když venku může být jen s 20 :roll:
V současném zaměstnání jím společně s dětmi v jídelně, jsem tam s nimi sama a chutná nám :D

_________________
Míša G.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Přestávky na jídlo - dodržovat je?
PříspěvekNapsal: pát 03. čer 2011 16:50:45 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: ned 15. lis 2009 19:43:25
Příspěvky: 252
Dobrý den.Také se připojuji k diskuzi o přestávkách. V naší MŠ máme přestávky zavedeny už dlouho, já osobně a moje kolegyně ji nedodržujeme (nerada odcházím od dětí s tím, že vše hodím na svou kolegyni), ale do výkazu pracovní doby přestávku počítám, moje pracovní doba je tedy o 30 minut delší :( Ostatní učitelky v naší MŠ přestávku vybírají při odpolední směně od 12.30 do 13 hodin a při ranní směně od 9.40 - do 10.10 hodin. Pokud jim to ráno nevyjde, vezme si přestávku uč. na ranní směně od 12.00 do 12.30 hodin...což dosti nechápu, protože jde pak za půl hodiny domů :-(

_________________
Iveta, Plzeň


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Přestávky na jídlo - dodržovat je?
PříspěvekNapsal: pát 03. čer 2011 18:45:32 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: ned 25. říj 2009 17:24:17
Příspěvky: 318
Upřímně řečeno, nedokážu si představit "vybírání" přestávek. V naší MŠ přestávky nemáme, jíme společně s dětmi a myslím, že by ani nikoho nenapadlo to měnit. Organizačně je dodržování přestávek určitě složité. Už slyším děti: "A kam šla paní učitelka?" ;)

_________________
Mgr. Marcela Zajícová


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Přestávky na jídlo - dodržovat je?
PříspěvekNapsal: ned 05. čer 2011 20:00:11 
A jak evidujete pracovní dobu ? Přestávky tam píšete nebo ne? Zajímalo by mě to, protože, když jsem psala dotaz na EDU.cz, bylo mi sděleno, že přestávku musím poskytnout - placenou nebo neplacenou. Bylo mi doporučeno, že jako dobrý manager mám pracovní dobu zorganizovat tak, abych mohla neplacené přestávky poskytovat. Pravda je , že to připadá u dvou pracovnic na tři dny v týdnu, kdy přímá práce přesahuje 6,5 hod. Děkuji za odpověď Jitka B. :oops:


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Přestávky na jídlo - dodržovat je?
PříspěvekNapsal: stř 15. čer 2011 20:11:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 24. kvě 2011 19:30:43
Příspěvky: 39
Dobrý den, přestávku na jídlo nemáme. V době oběda jsou v jídelně s každou třídou dvě učitelky. Jsme "speciálka", děti potřebují pomoc. V jídle se s kolegyní střídáme: kolegyně polévku, já pomáhám dětem, obráceně. Děti mají praktický příklad stolování, dostane se jim rady i pomoci. Pokud zůstane v jídelně pouze jedna učitelka, osvědčilo se začít jíst až všechny děti dostanou druhé jídlo (zápas s krájením je za námi...). S přidáním pití děti počkají, až se učitelka nají.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Přestávky na jídlo - dodržovat je?
PříspěvekNapsal: pon 06. úno 2012 19:27:51 
Dobrý den, se zájmem jsem si přečetla "o přestávkách". Na naší školce jsme je nejprve dodržovaly, právě v době oběda a vůbec se nám to neosvědčilo. Tak jsme přistoupily k zákonu povolenému...když není z provozních důvodů možné půlhodinky zařadit, nemusí být. Je to jednoduché a jde to. Rozhodně jsou lepší dvě učitelky obědvající s dětmi, než jedna, která neví "kam dřív" skočit :lol:


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Přestávky na jídlo - dodržovat je?
PříspěvekNapsal: čtv 09. úno 2012 20:42:34 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 01. čer 2009 11:07:29
Příspěvky: 1671
Je zajímavé sledovat, jak různorodě lze situaci řešit.

_________________
Jana


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku: Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: