Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Učitelka v MŚ bez praxe
PříspěvekNapsal: úte 03. led 2012 21:00:55 
Snažit se, snažit se, snažit se, přistupovat s láskou dětem, věnovat jim svůj čas, mluvit s nimi, nebát se zeptat kolegyň a to na cokoliv....
No, to bylo trochu moudra. Já jsem v praxi cca 1,5 roku. Prostě se snažit, pracovat intuitivně (co člověk slyšel ve školách zkusit v praxi - ne vše funguje). Klidně se domluvit i s kolegyní na třídě, že se přijdeš podívat na její služby, aby člověk zjistil, jak to v MŠ funguje, řád třídy, přístup k dětem, atd.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Učitelka v MŚ bez praxe
PříspěvekNapsal: úte 03. led 2012 21:25:43 
Pracoval jsem 3 roky ve školce jako asistent pedagoga a velmi se mi osvědčil přátelský, vstřícný a trpělivý přístup. Někdy je ze sebe potřeba udělat "šaška" aby byly děti vhodně motivované, ale když se ti to podaří, získáš si děti na svou stranu. Také bych ze začáku nastavil pravidla a striktně je dodržoval, děti jsou na to háklivé. Tak to je asi vše důležité co ti mohu poradit. ;)


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Učitelka v MŚ bez praxe
PříspěvekNapsal: úte 03. led 2012 22:07:35 
Doporučuji knihu REspektovat a být respektován. V praxi se mi velmi osvědčila. Člověk si uvědomí, jak dokáže i slovem dosáhnout vytyčeného cíle.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Začínající učitelka v MŠ
PříspěvekNapsal: ned 12. úno 2012 13:59:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 30. led 2012 19:11:50
Příspěvky: 2
Ahojte, jsem začínající učitelka prvním rokem v mateřské školce. Vzhledem ke změně platové tabulky, která je platná od 1.1.2012, jsem se chtěla informovat o mém platu. Bylo mi řečeno, že nemám nárok na zvýšení platu, pokud nebudu mít rok praxe v MŠ. Takže tím pádem budu celý rok zařazena do 8.platové třídy a potom pro mě připadá nějaké zvýšení platu či přejítí do 9.platové třídy.

Budu moc ráda za Vaše názory ohledně začínající učitelky, jestli mám tedy právo mít po 4 měsících praxe v MŠ 9.platovou třídu podle nových platových tarifů?
Jsem kvalifikovaná učitelka a pracuji se ŠVP.

Předem moc díky za info :-)


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Začínající učitelka v MŠ
PříspěvekNapsal: ned 12. úno 2012 16:56:24 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: stř 07. črc 2010 7:04:19
Příspěvky: 349
Váš plat musí odpovídat Vašemu zařazení a platné tabulce- tj. pokud byl ve Vašem případě navýšen tabulkový plat, dostanete nový platový výměr- u Vás asi nepřipadá v úvahu přeřazení do jiného stupně ( to je v kompetenci ředitele)- nejspíš jste v prvním. Pokud nemáte vysokoškolské vzdělání, mohl by ten rozdíl být zajímavý ( bylo to 12 950, nyní 15 000, pokud jej máte, nic se nemění.
Zařazení do jiné platové třídy je už jiná věc- tam jste zařazena dle nejnáročnější vykonávané práce dle katalogu prací. Takže se může stát, že budete i nadále v osmé- posuzuje ředitel.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Začínající učitelka v MŠ
PříspěvekNapsal: ned 19. srp 2012 20:53:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 03. bře 2010 15:12:03
Příspěvky: 59
Zdravím, já ze své zkušenosti mohu doporučit začínajícím učitelkám, aby si poctivě dělaly na každý den písemné přípravy. Nikdo učený z nebe nespadl a když něco nevím, tak si to prostě přečtu v přípravě. Další nedocenitelnou mojí zkušeností jsou tzv. náslechy v jiných mateřských školách nebo u zkušenějších kolegyň. Možná se to zdá jako problém zařídit náslech v jiném subjektu, ale pokud má jakákoli paní ředitelka dostatek zdravého rozumu a chce mít dobře fungující pedagogický kolektiv, tak to bez okolků zařídí bez větších problémů. Další věc nebrat rady zkušenějších kolegyň jako, promiňte mi ten výraz, "buzerování", ale jak jinak lépe předávat zkušenosti než verbalizací. Pokud jste zaměřená ne nějakou z výchov, pak doporučuji přihlásit se na nějaký program DVPP, který povětšinou nabízí každé středisko služeb školám. Sám jsem se takovýchto kurzů z oblasti dramatiky, pohybových her a výtvarky zúčastnil a nemohu si je vynachválit. Poslední rada, se kterou však spousta mých kolegyň nebude souhlasit je rozlišovat mezi pokorou a prosazováním vlastních názorů. Bohužel všechny mé dosavadní paní ředitelky preferovaly pedagogy tzv. "ovce" které táhnou s davem a nemají nárok na svůj názor. Vyřešil jsem to jednoduše. Přihlásil jsem se do výběrového řízení na ředitele MŠ a problémy s "poslušnou ovcí! řešit nemusím. Hodně úspěchů začínajícím kolegyním:-)


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Začínající učitelka v MŠ
PříspěvekNapsal: čtv 18. črc 2013 6:10:25 
Dobrý den, po prázdninách nastupuji jako učitelka do MŠ. Jsem čerstvě po škole a ráda bych Vás poprosila o nějaké rady. Mám mít nejmenší děti, co jdou do mš poprvé. Mám trochu obavu z prvního týdne - nevím, zda s nimi hned jet podle režimu dne - ranní hry, cvičení, řízená... nebo je nechávat rozkoukat a zařadit spíš volnou hru?
Děkuji za odpovědi a přeji krásné prázdniny!
Sofie


Nahoru
  
 
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Začínající učitelka v MŠ
PříspěvekNapsal: čtv 18. črc 2013 6:18:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 03. bře 2010 15:12:03
Příspěvky: 59
Dobrý den Sofie,
rozhodně jim dejte pár dní na adaptaci. U nás v MŠ také praktikujeme to, že se domluvíme s rodiči, aby svá dítka první týden vyzvedávali po obědě. Připravte se na to, že prvních pár měsíců to bude o tvrdé dřině, abyste děti naučila základním pravidlům a návykům. Hodně štěstí


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Začínající učitelka v MŠ
PříspěvekNapsal: ned 25. srp 2013 19:16:18 
Dobrý den,
zítra nastupuji jako nová učitelka do vesnické MŠ. Chtěla jsem se zeptat, zda v mateřské školce funguje také tzv. přípravný týden a děti přijdou až 2. září ? Dále nějaké doporučení, hru na první den, týden.. A nějaké portály s hrami pro předškoláky ? Díky moc..


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Začínající učitelka v MŠ
PříspěvekNapsal: pon 26. srp 2013 6:48:26 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: stř 07. črc 2010 7:04:19
Příspěvky: 349
Prázdninový provoz školky je předem určen, pokud má školka dané, že se otevírá 2. 9., pak se dá předpokládat, že máte nástup dříve- ostatní už budou mít nejspíš vyčerpanou dovolenou, pokud byl provoz ukončen v červnu. Ale to je věcí dané školky, přípravný týden není předepsán, to se musíte informovat u své ředitelky, ale dle mého už jste to měla vědět, co vás v pondělí čeká.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku: Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: